Резултати от 1 до 13 от общо 13

Евентуален проблем с пералня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #1

    Евентуален проблем с пералня

    Здравейте. Става въпрос за пералня Whirlpool AWO/C61000. При центрофугиране има силни вибрации и пералнята се мести леко. Шумът също ми се струва силен. Това е дори на 400 оборота - най-ниските. Поставена е до плота, като от другата и страна няма нищо. Не съм забелязал при познатите ми пералните да са така шумни и да се местят. Някакви идеи може ли нещо да се направи?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    неравномерно разпределение на прането?
    да не става при въргаляне на маратонки?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Не слагам обувки, само дрехи.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    ако изключим и претъпкването, май експлоатационните варианти отпадат и остава нещо да е повредено...

    май трябва да очакваме включвaнето на badr

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #5

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Как стои въпроса с нивелацията?

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Да използвам темата на колегата, купих нова пералня Whirlpool AWO/C 7540. Реших да спазя инструкциите и пуснах програма без пране, още в началото взе да се чува силно скърцане и спрях пералнята. Дори на ръка като завъртам барабана и се чува някакво скрибуцане/скърцане като стигне до определено място. Обадих се директно на националния им телефон, даден на сайта, че Техно****** ми бяха пробутали някаква "универсална" гаранционна карта, която се оказа не върши работа за Whirlpool и те си имали техни сервизи. Та записаха ми оплакването и на другия ден идва един тип, обясни някакви работи са уплътненията, пипна малко около тези, свързващи барабана с отвора на вратата и шумът наистина изчезна, пуснахме кратката програма - уж всичко точно. Пускал съм я два пъти - нямаше шум. Сега пак завъртях барабана на ръка - отново едно силно скърцане, все едно са забравили да смажат някоя от подвижните части. Какъв може да е проблемът, има ли смисъл пак да ги викам и мога ли да направя нещо? Чудя се ако я пусна дали след няколко завъртания ще се оправи или ще скърца така дразнещо през целия цикъл и още по-лошо - дали няма да се доразвали нещо ако приемем, че и сега има проблем?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    аз на една стара Горенье бях забелязал, че когато е празна, барабанът не опъва пружините, на които виси, и уплътнението се търка в метала
    напълниш ли я - натежава и всичко е наред

    не казвам, че проблемът при теб може да е същия, защото съм само обикновен потребител и дори не съм инженер

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Цитат Първоначално публикувано от Emperor80 Виж публикацията
    Да използвам темата на колегата, купих нова пералня Whirlpool AWO/C 7540. Реших да спазя инструкциите и пуснах програма без пране, още в началото взе да се чува силно скърцане и спрях пералнята. Дори на ръка като завъртам барабана и се чува някакво скрибуцане/скърцане като стигне до определено място.
    Демонтирани ли са транспортните планки и болтове, ако да обърнете се към сервиза.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Не слагам обувки, само дрехи.
    Проверете дали пералнята е стабилна, но възможно е и проблема да са амортесьорите.Също проверете дали са демонтирани всички транспортни планки.На Уирпул мисля, че е задължително монтажа да е извършен от сервиз, за да е валидна гаранцията.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Демонтирани ли са транспортните планки и болтове, ако да обърнете се към сервиза.
    Демонтирани са, предполагам, че с тях едва ли щеше да може да се върти барабана. Иначе от сервиза ако пак така си свършат работата, както първия път...
    По принцип и аз си помислих като колегата, че може би е по-натегната и с няколко килограма пране ще станат нещата, но ако не е такъв случая, ще трябва да слушам това стържене час и нещо, да не говорим, че това може и да повреди нещо ако не е просто "безобидно" скърцане. Проблемът е, че между двете безпроблемни пранета, които успях да осъществя, пак завъртях барабана на ръка и скърцане нямаше...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    да няма нещо паднало между барабана и големия казан, в който се върти?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    И с транспортните се върти барабана.Те захващат само кожуха и тогава не работи само амортисьорната система.Върти се и друса яко, видях го на живо при ядин приятел, дето ми каза ела да видиш, че нещо новата ми пералня ходи из стаята..

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да няма нещо паднало между барабана и големия казан, в който се върти?
    Нямам идея, както казах, пералнята е нова, ако нещо е паднало, следва да е паднало "фабрично", но тогава ми струва, че звукът щеше да е различен, настоящия е по-скоро като скърцане на несмазана връзка при въртене, все едно колело на стара количка :D

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И с транспортните се върти барабана.Те захващат само кожуха и тогава не работи само амортисьорната система.Върти се и друса яко, видях го на живо при ядин приятел, дето ми каза ела да видиш, че нещо новата ми пералня ходи из стаята..
    Интересно, не знаех. Но все пак лично съм демонтирал болтовете, а и както писах, работи нормално два пъти и сега пак същия проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #13

    Отговор: Евентуален проблем с пералня

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Демонтирани ли са транспортните планки и болтове, ако да обърнете се към сервиза.

    - - - - - - - - - -

    Проверете дали пералнята е стабилна, но възможно е и проблема да са амортисьорите.Също проверете дали са демонтирани всички транспортни планки.На Уирпул мисля, че е задължително монтажа да е извършен от сервиз, за да е валидна гаранцията.
    Стабилно стои пералнята, не я претъпквам с дрехи. От Техномаркет е купена, но не казаха нищо за гаранцията. Май ще е най-добре и аз като колегата да звънна на сервиза да се разберем.

    "Стой" се използва,когато искаш някой да спре.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-12-15 в 22:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Евентуален проблем с инверторен климатик Haier
    От stefarata във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-15, 09:20
  2. DTS евентуален проблем !
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 10-03-15, 23:13
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22
  4. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 21:27
  5. Проблем с пералня
    От Sunny във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе