Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By wrathchild
  • 3 Post By badr

Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #1

    Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Здравейте,
    Бих искал да напиша няколко думи за "ремонтната услуга", която получих от въпросната фирма, за да мога да предпазя и някой друг да не се прецака като мен.
    Имам пералня Ariston Hot Point, която се развали- при пускане се чуваше щракане от заключването на вратата, но пералнята не тръгваше. Обадих се на Булсервиз, но за съжаление нямаха свободни дати за една седмица напред. После звънях и в ЕМ Сервиз- и там така. Накрая звъннах в Небел Сервиз, там ми вдигна според мен единствения слжител в тази фима- Иван Андреев и се уговорихме за оглед на място срещу 20 лева. Дойде още същия ден. Още с влизането започна да нервничи. Отидохме и му показах пералнята. Отвори кпака. Гледа, пули се, като през цялото време, се държа толкова нагло, че накрая бях на косъм да хвана и да го изгоня, което за съжаление не направих обаче. Дори сина ми ме пита: "Какво му е на тоя чичо?"
    Накрая реши, че или била ключалката на пералнята или била платката. Свали въпросната платка, каза че щял да я носи някъде, където разбирли от "тия работи", взе си 20 лв за посещението и си тръгна. 10 дена го чаках "инж. Иван Андреев",както се е написал в сайта си / Небел Сервиз - ремонт на домакински уреди : перални, съдомиялни, микровълнови фурни, готварски печки, професионално кухненско оборудване, климатици. /.На десетия ден дойде постави платката и пералнята тръгна. Взе 95 лева и си замина. По-късно установихме, че сушилнята не работи. Жена ми му звъннала и той й обяснил, че сушилката или си била прецакана или просто сега й било дошло времето! Естествено с наглия, нервен тон...
    Реших, че ще потърся съвет от някой нормален сервиз. Звъннах в Булсервиз и записахме час за след седмица. Дойде техника след 7 дни. Отвори пералнята и се оказа следното нещо: въпросния бастун, вързал грешно кабелите, дал на късо нагревателя и той изорял!!! Бях бесен! Платихме едни нови 80 лв. и накрая ремонта ни се върза екстра! Бях решил да пусна жалба до Защита на потребителя, тъй като си пазя документите от ремонтите и такива нямат място в жилищата на хората, но жена ми ме разубеди... Реших все пак, да не съм пас и да пусна тема по тоя въпрос тук-там. И така. Имайте си едно на ум!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #2

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Не,че нещо,ама си дал 195 лв,като е можело да дадеш 80 и жена ти те е разубедила??? Щом имаш документи действай,освен ако не се чудиш какво да си правиш парите!

  4. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Същото щях да кажа - адекватната реакция е търсене на права в КЗП, няма лошо, че споделяш във форума, но... не е това начина за оплакване.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Момчета, ама вие сериозно ли мислите, че КЗП ще се занимава с такива като нас? Та това е държавата бе хора, за тях ние сме НИКОЙ!!! Всички са като черва, всеки е свързан с всеки. Имаш право да плащаш, а ако много знаеш да лаеш ще плюеш кръв, къде в пряк, къде в преносен смисъл. Ако имаш пари за адвокати и си търсиш занимание, ОК! Реално обикновения чиляк гълта вода и продължава.
    Иначе добре е писал човека, поне да се знае кой не става, не че има голям избор от ставащи де...
    kalcheff1 одобрява това.

  6. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Момчета, ама вие сериозно ли мислите, че КЗП ще се занимава с такива като нас?
    Признавам, че нямам личен опит, но да, смятам, че ще обърне внимание на хора без привилегии като нас ако има основателна жалба.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от LuLu Виж публикацията
    Реших, че ще потърся съвет от някой нормален сервиз. Звъннах в Булсервиз и записахме час за след седмица. Дойде техника след 7 дни. Отвори пералнята и се оказа следното нещо: въпросния бастун, вързал грешно кабелите, дал на късо нагревателя и той изорял!!! Бях бесен! Платихме едни нови 80 лв. и накрая ремонта ни се върза екстра! Бях решил да пусна жалба до Защита на потребителя, тъй като си пазя документите от ремонтите и такива нямат място в жилищата на хората, но жена ми ме разубеди... Реших все пак, да не съм пас и да пусна тема по тоя въпрос тук-там. И така. Имайте си едно на ум!!!
    Първата част на поста няма как да я коментирам.Но техническата страна на въпроса, разбира се съдейки от текста, който виждам е меко казано спорна.
    Не съществува физическа възможност нагревател да бъде изгорен от късо съединение.Второ, нагревател не може да бъде изгорен ако му бъдат разменени места на кабелите.Нагревател се захранва с три проводника.Два захранващи и един за предпазното зануляване.При размяна местата на двата захранващи кабели не се променя абсолютно нищо.При размяна на единия захранващ с този за зануляването е възможно повреда, но не в нагревателя, а схемата за захранването му.В най-лошия, но почти невероятен случай, това би оставило нагревателя включен, но не е възможно да изгори по тази причина.
    Предполагам, разбира се само предполагам, но с вероятност 90 % нагревателя е изгорял по рано в процес на експлоатацията, но не е бил забелязан, особено ако сушилнята не е ползвана или наистина му е дошло времето точно при пускане след ремонта, което е малко вероятно.Ако е така, този проблем е нямало как да бъде известен преди платката да бъде ремонтирана.Разбира се, можело е да се изпробва пералнята един цикъл пране със сушене, но това означава още 3-4часа време.
    Всичко това е плод на стечение на обстоятелства.
    Хубаво е че сте решили да пуснете тема, но от нея, по вашите думи, аз си правя извода за изключителната липса на професионална етика и професионализъм от страна на техника на Булсервиз, който направо ви е излъгал .Разбира се втория ремонт също е платен.
    Вашата позиция е напълно разбираема - дали сте една сума и сте очаквали проблема да бъде решен, вместо това излиза друг проблем и сте платили още почти толкова.Никой няма да бъде очарован от такова развитие на нещата, особено ако сте изтърпяли грубо отношение от страна на сервиза.

    п.п Темата не трябва ли да е в раздела "Черен списък" ?
    Karata, wrathchild и kalcheff1 харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: Неадекватно сервизно обслужване от Небел сервиз

    Здравейте на всички отново! Благодаря ви за мненията.
    Факт е, че трябваше да се обърна към КЗП. Това, че не го направих ми гарнтира на 100%, че нищо няма да се случи. Ако го бях сторил, имаше поне някакъв шанс оня шмекер да си понесе последствията. Все едно...
    badr , технически не съм много запознат в детайли. Това което казвате обаче, означава че и втория техник също е послъгал нещо... От друга страна пък, нагревателя го ползваме много често и е невъзможо да е изгорял по-рано и да не ме забелязали, т.е. докато работеше пералнята, той си функционираше. Остава тази малка вероятност, за която говорите- да е изгорял точно при пускането... Така или иначе, каквото и да е станало това не променя неадекватното поведение на онзи пишман майстор от Небел сервиз!
    Ще го добавя в раздел "Черен списък", благодаря за съвета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...
    От Петър Младенов във форум Черен списък
    Отговори: 46
    Последно: 10-11-16, 07:04
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. Обслужване на мастиленоструен принтер
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-09, 21:50
  4. За гарнционното обслужване на фирма D&G
    От baco във форум Коментирай новина
    Отговори: 23
    Последно: 15-07-02, 19:42
  5. Отговори: 25
    Последно: 10-11-01, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе