Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #16

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    И аз да споделя впечатления.
    От около 2 месеца съм с фурна, която е почти идентична с тази на автора на темата:

    Фурна за вграждане BO635E30X - Gorenje

    Ползва се почти ежедневно, за сега не съм имал нито един от горепосочените проблеми, но със сигурност ще следя по-внимателно след прочитането на тази тема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #17

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    dimkaraganchev, lordaggo пробвали ли сте с по-влажни неща във футната, най-бързо се разбира, като се сложи тава с 1-2 см вода в нея на 200-220 градуса, след 20тина минути теча започва.....

    Като изключим неприятния теч, не съм доволен и от работата на фурната. Горния реотан е прекалено силен и при печене на тесто, отгоре прегорява, а отдолу е слабо опечено, слагам решетката на най-долното ниво. Няма и възможност само на долен реотан, без горен.

    Явно не е само при мен проблема с теча:
    http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2180806
    http://m.bg-mamma.com/?topic=173275

    Правят.Кумата ми има Горение,иначе си е много добра марка.Тя явно попадна на кофти бройка-такова леене става,че няколко пъти щеше да се пребие на ламината. Sick
    Викаха техници от сервиза доста пъти,не искаха да късат талончетата за ремонт,лепиха някакви ненужни отвори със силикон.Такъв конденз има,че се запотява вътре в таймера и нищо не се вижда.Няколко пъти пращаше по мейла на вносителя снимки от процеса на готвене,нищо не направиха,ще си кара така явно.

    Здравейте колеги, наскоро си взехме печка http://www.tehnomix....nje-k-56120-aw2 и имаме малък проблем. Когато печем нещо във фурната тече вода някъде под печката и се чудя дали не сме сбъркали нещо, да не би да трябва да се сложи нещо отдоло или не знам :д Помагайте!! Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от an4onenov; 01-11-17 в 23:36.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #18

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Не, въпросния тест не съм го правил, но жена ми си я ползва почти всекидневно и до сега не съм виждал проблеми. Наскоро даже я вадих от кухнята защото се оказа, че съм я вързал на 2.5 квадрата контакт вместо на 4 :D и нямаше никакви следи от мокри петна или нещо такова.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #19

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    An4o прочетохте ли упътването? Нито едно от нещата, които казвате са верни според моя опит с подобен модел фурна Горене.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #20
    [QUОТЕ=lоrdаggо;842907]He, въпpocния тecт нe cъм гo пpaвил, нo жeнa ми cи я пoлзвa пoчти вceĸиднeвнo и дo ceгa нe cъм виждaл пpoблeми. Hacĸopo дaжe я вaдиx oт ĸyxнятa зaщoтo ce oĸaзa, чe cъм я въpзaл нa 2.5 ĸвaдpaтa ĸoнтaĸт вмecтo нa 4 :D и нямaшe ниĸaĸви cлeди oт мoĸpи пeтнa или нeщo тaĸoвa.[/QUОТЕ]

    Като се наклони напред тогава от въпросните отвори (които са снимани в началото на темата) изтча вода.



    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    An4o прочетохте ли упътването? Нито едно от нещата, които казвате са верни според моя опит с подобен модел фурна Горене.
    Доста пъти съм го чел, идваха и от гаранционния сервиз, вдигат рамене.

    А това далк са верни може да разгледате снимките в началото на темата, ясно си личи ръждивата вода която е текла. Ще направя и клип скоро.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #21

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Моята фурна може да работи само на долен реотан без горен. Доколкото си спомням 2.5 квадрата е достатъчен контакт за тази фурна. Прочетете упътването пак.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #22
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Моята фурна може да работи само на долен реотан без горен. Доколкото си спомням 2.5 квадрата е достатъчен контакт за тази фурна. Прочетете упътването пак.
    Моля направете една снимка на положението на което трябвя да е ключа на фурната, за да работи САМО на долен реотан без вентилатор.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #23

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Долния реотан е с включен вентилатор, но вие писахте, че е невъзможно да пече само с долния реотан без горния, което не е вярно. В упътването пише какви ястия на какъв реотан, температура, ниво и време се пекат. Прочетете го. Готвачи са я писали тази част.
    Този пост е редактиран от kokovox; 11-11-17 в 18:47.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #24

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Долния реотан е с включен вентилатор, но вие писахте, че е невъзможно да пече само с долния реотан без горния, което не е вярно. В упътването пише какви ястия на какъв реотан, температура, ниво и време се пекат. Прочетете го. Готвачи са я писали тази част.
    Абе ... малко е деликатно да давал акъл на жена си как да готви. Все едно тя да ми дава акъл как да паркирам.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #25

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Ако не знае как да използва фурната защо не. Упътването е за всички, които използват уреда. Няма значение от пол.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #26

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    При Електролукс има функция/програма/,само долен нагревател,също и вентилатор +долен нагревател.
    Не е нещо ново,значи и други производители имат тези програми.
    А най-добрите готвачи са мъже.
    Има и жени,които паркират по-добре от някои мъже.

    Специално за това Горение,сигурно има не добро отвеждане на парата.Уплътнението на вратата,също може да не е както трябва.
    Уплътнения за фурни ,които не са фиксирани както трябва.Може да се залепят с червен силикон на Хенкел,издържа на 260°С и на пик до 315°С.
    Електролукса ми също събира конденз в долната част,но не тече на вън.Решението е забърсване или оставена отворена врата.
    Печките на Аег имат специален отвор при котлоните.Пуши като парен локомотив,когато е включена фурната.Решението е много добро.Никакъв конденз във фурната.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-11-17 в 19:30.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #27

    Exclamation Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Направих клип на изпускането на вода. В клипа се пече тиква, ако е нещо влажно има повече вода, ако е по сухо, почти няма вода.



    Искам да подчертая, че това е ВТОРА фурна от същия модел BO635E20H, първата беше гаранционно заменена с нова. Първата, освен че изпускаше вода и тресеше, тази поне не тресе, но водата си остана.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #28

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Това течащото на стъклото на вратата ли се случва? От вътрешната страна?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg g.JPG‎ (44.0 KB, 1263 Прегледи)

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #29

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Я ги викай тези от Горение да си видят инженерното изобретение и да ти върнат левчетата.Досега такова нещо не съм виждал.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #30

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Да, отвътре е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Electrolux vs Gorenje (печка за вграждане)
    От d_alexiev във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-16, 00:37
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 04:17
  3. фурна и плот за вграждане Gorenje
    От daywalker12 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-08-12, 12:30
  4. Фурна за вграждане с пиролиза
    От PBG във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 15:24
  5. фурна и плот за вграждане
    От hran във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-06, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе