Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree3Одобрявам

Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #1

    Post Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Здравейте, ноември месец 2016 година си купих чисто нова фурна за вграждане Gorenje BO635E20H която по етикет е произведена октомври 2016 година. Още от първото пускане започнаха проблемите с нея. При работа, вентилатора който охлажда горната част на фурната, тресе доста и в процеса на затопляне започват да вибрират различни ламарини, решетки и реотани, което е доста неприятно. Този вентилатор не може да се пуска и спира избирателно, щом включа фурната започва да работи. Да поясня, че другия вентилатор който мога да го пускам и спирам от програмите е различен и с него нямам никакъв проблем, работи си като струна. Неприятните впечатления от въпросното словенско произведение продължиха, при готвени на по-влажни неща, забелязах вода под фурната която се излива в шкафчето под фурната. Свързах се с гаранционния сервиз "Г Сервиз" - Люлин и изпратиха човек да я погледне, при огледа присъствах и аз. Техника я разглоби и първото което се насочихме е въпросния вентилатор, при работата му се наблюдаваше известно тресене и явно небалансиране. На снимката по-долу прикачвам такъв вентилатор, който визуално е като на моята печка, само че този от снимката е метален, а при мен е пластмаса. С червена стрелка съм посочил къде се снаждат двете части на вентилатора, при мен явно не бяха добре снадени и имаше лек ъгъл между снаждането, от което се получават и вибрациите. Питах техника защо е така, а той отговори "всички са така и да го сменим с нов, няма да е по различно положението"


    Не бях удовлетворен от отговора на техника, но продължихме към другия и проблем, а именно големия и конденз и течовете на вода. Техника каза, че тези печки имали проблемни вентилационни отвори и щял да провери в сервиза дали съм с тези "от стария тип" които са били проблемни, нищо че печката беше произведена преди 2-3 месеца. Техника си тръгна без да взима фурната и каза, че ще ми се обади. С течение на времето конденза и водата се увеличиха. На снимките отдолу със стрелки съм показал от къде изтича водата:









    След 2-3 седмици се обадиха от сервиза, че били поръчали части да чакам. След още 2-3 седмици се обадиха да кажат, че частите още ги няма, ще ми удължат гаранцията с 3 месеца и че частите ще дойдат след седмица. Минаха още 2-3 седмици, аз им се обадих, частите още ги нямаше, опитаха се да ме залъжат още, но настоях за замяна на цялата фурна с нова, поради неотстранен ремонт в рамките на един месец, какъвто си е и закона. След доста увъртане от тяхна страна се съгласиха. При изваждането на проблемната фурна от шкафа, явно се беше натрупала отгоре доста вода, която при разклащането се изля . Фурната както от вътре, така и отвън стана във вода, голяма част се изля и върху пода.... грозна работа, добре че беше с изключено захранване.

    Въпроса ми е има ли някой с добре работеща такава фурна? Притеснявам се, че ако отворя и монтирам новата фурна, ще е същата работа както старата и ще си създам само проблеми. Сериозно съм се замислил да си взема друга фурна с марка различна от Gorenje.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Здравейте,Горение от години развалиха качеството на всичката бяла техника,която произвеждат.Имате два варианта.Единият замяна,другия да Ви върнат парите,който е по-добрия.Ако се съглаят на замяна,сменете марката с Аег-Електролукс,но made in Germany,а не Italy.Има и КЗП.Успех борбата ще е трудна

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #3

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    И AEG,made in Germany, не е гаранция. Имам пералня AEG с инверторен мотор, на която вече се наложи смяна на водна помпа. Не, че е кой-знае какво, струваше 30 лв. Но всички останали уреди, без миялката, са Горение. Сервиз не са виждали. Между другото, от коя година Горение си влошават качеството?
    Viking72 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #4
    [QUОТЕ=Vіkіng72;820422]Здpaвeйтe,Гopeниe oт гoдини paзвaлиxa ĸaчecтвoтo нa вcичĸaтa бялa тexниĸa,ĸoятo пpoизвeждaт.Имaтe двa вapиaнтa.Eдиният зaмянa,дpyгия дa Bи въpнaт пapитe,ĸoйтo e пo-дoбpия.Aĸo ce cъглaят нa зaмянa,cмeнeтe мapĸaтa c Aeг-Eлeĸтpoлyĸc,нo mаdе іn Gеrmаnу,a нe Іtаlу.Имa и KЗΠ.Уcпex бopбaтa щe e тpyднa[/QUОТЕ]

    От сервиза замениха проблемната печка (от снимките) с чисто нова. Сега си я гледам неразопакована в хола и се чудя какво да правя с нея. Имам три опции:
    - отварям и пробвам с риск да се окаже същия боклук като старата;
    - да я продам и да го отнесе някой нищо неподозиращ човечец;
    - да я изхвърля;

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И AEG,made in Germany, не е гаранция. Имам пералня AEG с инверторен мотор, на която вече се наложи смяна на водна помпа. Не, че е кой-знае какво, струваше 30 лв. Но всички останали уреди, без миялката, са Горение. Сервиз не са виждали. Между другото, от коя година Горение си влошават качеството?
    Доколкото разбрах имат два завода или две производства - за източна и за западна Европа. Въпрос на късмет е да попаднеш на партида предназначена не за нас.
    Този пост е редактиран от an4onenov; 03-05-17 в 22:43.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Как ще стане това? Може би, ако отидеш до Германия...

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И AEG,made in Germany, не е гаранция. Имам пералня AEG с инверторен мотор, на която вече се наложи смяна на водна помпа. Не, че е кой-знае какво, струваше 30 лв. Но всички останали уреди, без миялката, са Горение. Сервиз не са виждали. Между другото, от коя година Горение си влошават качеството?
    Аз имам три годишно Миеле със счупен носач,което съм купил ново,но това е за друга тема.При фурните в момента Аег -Електролукс имат едно от най-доброто качество . Горението старото производство до 2000 година бяха супер - без проблемна техника.Сега с китайски части(компресори,платки,помпи).Миеле също нечупяха носачи и лагери 25 години производство до 1999 година,но сега да.


    Разпечатай фурната и я ползвай,ако имаш пак ядове ще ти върнат парите .В живота има и по-големи ядове,така че си останете със здраве .

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #7

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Е, тука не съм съгласен. Фурната ми е Горение от 2008 г. И досега си бачка без никакви проблеми. За съжаление, скоро ще я сменям, защото ще сменям кухнята. И съм се спрял пак на Горение, само че за вграждане. Затова ме интересуваше от коя година си променят качеството. Но щом е от 2000 г,. ясно, няма проблем.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #8

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Аз също имам фурна Горене от преди година и половина и няма проблеми. Разопаковай и пробвай. Всяка марка има лоши модели и бройки.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Миеле,Сименс,Бош,Аег,Електролукс,също имат издънки,но при тях,процента е по малък.Докато при италианците и Горение нараства.Това,че имате уреди на марката,които работят без проблем е супер. Моите родители също имат хладилник Горение,купен 1999 година,който работи и изглежда супер.Комресора е Данфус,тръбите медни,изпарителя не е залят с пяна,по шкафа няма ръжда,уплътненията са здрави.Сегашното производство дали е с това качество?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от an4onenov Виж публикацията
    Здравейте, ноември месец 2016 година си купих чисто нова фурна за вграждане Gorenje BO635E20H която по етикет е произведена октомври 2016 година. Още от първото пускане започнаха проблемите с нея. При работа, вентилатора който охлажда горната част на фурната, тресе доста и в процеса на затопляне започват да вибрират различни ламарини, решетки и реотани, което е доста неприятно. Този вентилатор не може да се пуска и спира избирателно, щом включа фурната започва да работи. Да поясня, че другия вентилатор който мога да го пускам и спирам от програмите е различен и с него нямам никакъв проблем, работи си като струна. Неприятните впечатления от въпросното словенско произведение продължиха, при готвени на по-влажни неща, забелязах вода под фурната която се излива в шкафчето под фурната. Свързах се с гаранционния сервиз "Г Сервиз" - Люлин и изпратиха човек да я погледне, при огледа присъствах и аз. Техника я разглоби и първото което се насочихме е въпросния вентилатор, при работата му се наблюдаваше известно тресене и явно небалансиране. На снимката по-долу прикачвам такъв вентилатор, който визуално е като на моята печка, само че този от снимката е метален, а при мен е пластмаса. С червена стрелка съм посочил къде се снаждат двете части на вентилатора, при мен явно не бяха добре снадени и имаше лек ъгъл между снаждането, от което се получават и вибрациите. Питах техника защо е така, а той отговори "всички са така и да го сменим с нов, няма да е по различно положението"


    Не бях удовлетворен от отговора на техника, но продължихме към другия и проблем, а именно големия и конденз и течовете на вода. Техника каза, че тези печки имали проблемни вентилационни отвори и щял да провери в сервиза дали съм с тези "от стария тип" които са били проблемни, нищо че печката беше произведена преди 2-3 месеца. Техника си тръгна без да взима фурната и каза, че ще ми се обади. С течение на времето конденза и водата се увеличиха. На снимките отдолу със стрелки съм показал от къде изтича водата:









    След 2-3 седмици се обадиха от сервиза, че били поръчали части да чакам. След още 2-3 седмици се обадиха да кажат, че частите още ги няма, ще ми удължат гаранцията с 3 месеца и че частите ще дойдат след седмица. Минаха още 2-3 седмици, аз им се обадих, частите още ги нямаше, опитаха се да ме залъжат още, но настоях за замяна на цялата фурна с нова, поради неотстранен ремонт в рамките на един месец, какъвто си е и закона. След доста увъртане от тяхна страна се съгласиха. При изваждането на проблемната фурна от шкафа, явно се беше натрупала отгоре доста вода, която при разклащането се изля . Фурната както от вътре, така и отвън стана във вода, голяма част се изля и върху пода.... грозна работа, добре че беше с изключено захранване.

    Въпроса ми е има ли някой с добре работеща такава фурна? Притеснявам се, че ако отворя и монтирам новата фурна, ще е същата работа както старата и ще си създам само проблеми. Сериозно съм се замислил да си взема друга фурна с марка различна от Gorenje.
    Здравей,
    Включи новата фурна и дай информация във
    Форума.Има много хора,за които информацята ще е полезна.Защо е тази взаимопомощ при положение,че темата е без финал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Вчера разопаковах и сложиш фурната в шкафа. При работата и няма тресене и вибриране, което беше при старата. За съжаление радостта ми беше краткотрайна, след около половин час, започна изпускането на води. И при старата и при новата едно и също. За съжаление всичко сочи, че е грешно проектирана самата фурна. Сложих и един нивелир на шкафа, да не би от там да е проблема, но е нивелиран идеално. Пак ще се насоча към гаранционния сервиз, но ме съмнява, че ще ме мотаят само. Сега същата фурна е пусната на промоция и е на първа страница в каталозите на по-големите магазини за техника, предполагам че доста хора ще си я купят и ще споделят мнение как ще е.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Заводът на горенье е в Шабац, Сърбия. Кой казва, че са словенски? Свясни европейски модели не се продават в България. Или корейско, или китайско.
    Viking72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #12

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Не съм сигурен в твърденията на Додо. Тук пише, че хладилниците се правят в Сърбия, а готварските уреди в Чехия. Почти съм сигурен че перални и сушилни се правят в Словения
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gorenje?wprov=sfla1

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #13

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе



    Явно моята печка си е оригинал :D
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от an4onenov; 10-05-17 в 09:05.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    14
    #14

    Question Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Ходих на обиколка по магазините и разгледах всеки модел фурна за вграждане gorenje. Направи ми впечатление, че всички имат визуално подобен кош, вътре разпределението на реотаните, на вентилационните отвори, пантите на вратичката, уплътнението, общо взето всичко е идентично с моята проблемна фурна. Разликата при моделите е цвят, дисплей, вратичка, програматор. Масово моделите които се предлагат са като моя, но с различен цвят и вариране в телескопичната система. Всеки един модел на словенците, който видях по магазините беше и с въпросните отворчета, от които при мен тече видимо отпред вода от конденз (на горните снимки с червена стрелка). Само аз ли нямам късмет, при две фурни да тече от там конденз, защото явно конструктивно, всички съвременеи модели на фурна gorenje са със сходна конструкция.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #15

    Отговор: Фурна за вграждане Gorenje BO635E20H изпуска вода и тресе

    Така, да споделя. От август съм с нова фурна - Gorenje BO75SY2B. Старата също беше на Горене - GORENJE EC 7705W. Ползвах я от 2008 г. Както писах по-горе, смених я само, защото смених кухнята. В момента продължава да си бачка безпроблемно, но в друга кухня. Новата фурна също е трепач. До момента нямам никакви проблеми с нея. И, както всички останали уреди, които имам на Горене, е произведена в Словения. Не в Китай, не в Сърбия или където и да е било другаде. Между другото, уредите от доста години си ги избирам и поръчвам по интернет. Далеч по-лесен ми е изборът, отколкото да си губя времето по магазините.

    IMG_20171024_181630.jpg
    Този пост е редактиран от dimkaraganchev; 24-10-17 в 18:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Electrolux vs Gorenje (печка за вграждане)
    От d_alexiev във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-16, 23:37
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  3. фурна и плот за вграждане Gorenje
    От daywalker12 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-08-12, 11:30
  4. Фурна за вграждане с пиролиза
    От PBG във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 14:24
  5. фурна и плот за вграждане
    От hran във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-06, 08:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе