Резултати от 1 до 14 от общо 14

Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1

    Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Пералнята е закупена втора употреба. Пискливият шум от клипчето се появява с повишаване на оборотите и при центрофуга. От какво може да е шума? Благодаря.
    https://www.youtube.com/watch?v=N2UMnHaH584

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    От колекторния мотор. Свиквай. Или си купи нова за 500лв. с инверторен мотор

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #3
    Възможно ли е да са четки или лагери на мотора?

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Пералнята е закупена втора употреба. Пискливият шум от клипчето се появява с повишаване на оборотите и при центрофуга. От какво може да е шума? Благодаря.
    https://www.youtube.com/watch?v=N2UMnHaH584
    Нормално е. У дома пералнята не е привилег, но се чува по същият начин и работи безпроблемно над 10 години. Когато беше нова пак си свистеше по същият начин като реактивен двигател. На мен не ми пречи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Учудвам се, защото 18 годишната ми
    Де лонги няма никакви подобни шумове, а Привилега е модел 2010г.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #6

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Преди години със стария ми Уърпул,беше още по слаб шума,при пране нямаше шум.Но при центрофуга си се усещаше.Единия лагер беше тръгнал да се предава.Смених ги и двата.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Имаш амортисьори за смяна,това тропане идва от тях.Провери за радиален луфт на барабана спрямо казана-това се прави като с два пръста натискаш близо до маншона барабана нагоре към казана.АКО усетиш чукане или луфт връщай пералнята.
    От клипа не ми стана ясно мигат ли лампи и дисплей,ако е така това е код за грешка.Двигателите на Привилег не вият така.
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-05-17 в 22:37.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #8

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Тропенето е отстранено. На 1400 оборота няма никакво тропене и осезаеми вибрации.Освен лагери и четки, самия мотор може ли да вие така от някаква повреда?Лампите не могат, от клипа е.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    При проблем с амортисьори,тропане има в началото и края на центрофуга и се чува отстрани на пералнята.При нормална употреба четките изкарват около 10 години.За да се разбере имали проблем с лагери на мотора трябва,да се откачи ремъка и да пуснеш пералнята.Имали шум от лагер той се чува.Лагерите се заменят и двата,които трябва да са с увеличена хлабина.Имат надпис 2zc3 или zz c3.При сваляне на мотора,задължително почистване на колектор и замяна на четки.Като гледам надписите по пералнята е внос от Германия или Австрия.Там ремонт не се прави,защото части и труд,като стойност се равняват на 90 процента от стойността на нова пералня.Проблема е отстранен в БГ,но не се знае дали е сервизирана както трябва.Повечето търгаши ги кърпят колко да се продаде.Иначе Привилега са добри перални,но всичко има определен ресурс,след което иска ремонт.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #10

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Двигателите на Привилег не вият така.
    Аз пък не съм виждал колекторен двигател да не вие в обороти. Било то пералня, дрелка или прахсмукачка.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #11

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Аз пък не съм виждал колекторен двигател да не вие в обороти. Било то пералня, дрелка или прахсмукачка.
    Ти може и да не си виждал,защото не си прал с Миеле.Има и други марки висок клас перални с колекторен мотор,но те не се предлагат в БГ.Цената им е 2000-2500 швейцарски франка.Какво ще кажеш?
    Миеле с колекторен мотор е по-тиха,отколкото ЛГ директ-драйв,нищо че корейката няма ремък.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #12

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Аман от това Миле, няма пост дето да не го възхваляваш. Ако не си забелязал в момента коментираме виещия мотор на Привилега. И съм 100% сигурен че извънземния колекторен мотор на Миле-то вие по същия начин, просто са я шумоизолирали добре. Другия начин е да е по мощен, а оттам с по голяма шайба, респективно по-ниски обороти.
    Този пост е редактиран от espace; 09-05-17 в 18:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #13

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Свалих ремък и пуснах празна пералня.Същото винене, но по-тихо, защото няма обороти.Идва от мотора.Казана няма луфт.Ще обслужа мотора да видим какво ще стане.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Пералня Privileg PWF 1746-писклив шум при високи обороти

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Свалих ремък и пуснах празна пералня.Същото винене, но по-тихо, защото няма обороти.Идва от мотора.Казана няма луфт.Ще обслужа мотора да видим какво ще стане.
    Смени си четките,когато са към края мотора е доста по шумен.Лагерите,при минимален луфт на единия и тях замени и двата.Купи ги от представителен магазин за лагери,а не от първата железария.Вероятността да попаднеш на менте по -малка.Огледайте и ремъка,когато износен и той спомага за увеличението на шума.
    Четките на Привилега са като на Аег,ще се ориентираш лесно,когато разбереш размерите им.Желателно е да си ги поръчаш през оторизирания сервиз на Аег и забравяш повече за тях.Имай на предвид,че ще са по-скъпи от всеки друг магазин за резервни части.Успех.
    Този пост е редактиран от Viking72; 10-05-17 в 18:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Високи сметки на ток?
    От pursuitforce във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 06-03-17, 04:41
  2. Стъкло, издържащо на високи температури за камина
    От MitkoS във форум Домашен майстор
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 14:38
  3. Пералня BOSCH Classixx 5 - издава странан шум при определин обороти
    От Aleksandars във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 09:20
  4. Пералня Indesit, повишени обороти
    От ex-man във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-09, 21:32
  5. Отговори: 4
    Последно: 07-09-05, 12:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе