Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Помощ при избора на пералня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #1

    Помощ при избора на пералня

    Здр, регистрирах се във форума след прочитане на мнение на човек тук. Първоначално идеята беше да го попитам него, но тъй като стана достатъчно добре написано, отварям тема

    Ще се радвам ако помогнете със съвет при избора ми на пералня.

    Стария Polar pdt485 си заминава и въпреки, че съм го връщал към живот вече няколко пъти и пак мога, смятам заслужено да го пенсионирам.
    И въпроса е с какво да го заменя. Нещата, които трябва да се имат в предвид:

    1- максимален бюджет 600лв /700 с вазелин/
    2- ново или на старо, все ми е тая, искам да работи, ако може да не ме буди.
    3- ще се ползва в домашни условия, средно 3 пъти седмично. Ще стои на остъклена тераса, изложена на температурни разлики и пряка сл. светлина, ако може да не ръждясва...
    4- от към функции нямам никакви изисквания, 2 програми стигат- за цветно и за бяло
    5- вместимост/обороти/габарити/тежест- 5-6кг/800об/ за предпочитане да не е много слим, т.е. нищо особено. Ако може двама мъже да я носят- най добре /визирам Миелета на 10+ години/
    6- от към дизайн- предпочитам правоъгълник пред елипса, задължително с предно зареждане, да не е за вграждане и без сушилня.
    7- интерфейс- достатъчно ми е да има едно копче за вкл/изкл и една врътка за избор на програма. Ама дали има голям дисплей- няма да гледам телевизия на него, въпреки че определено ще е по- интересно от BTV в праймтайма през седмицата... и само ще ме лъже колко време остава до края на мача
    8- народност- не съм расист, но както при колите, по възможност бих избягвал италианско/френско. От опит с Пежо 306 и Аристон АМД129. Аааа и никакви Самсунзи. Хората, които са доказали неколкократно, че не могат да произведат телефон, не вярвам да могат да правят перални, иначе уважавам корейците. Турците не са ми симпатични въобще. На японци и германци най-бих се доверил, но първите явно са извън ценовата граница.
    9- сервиз- при нова, естествено с колкото повече гаранция, толкова по-добре, съответно добър и бърз сервиз, както и лесно намиране на части след това, които да са на разумни цени.
    10- колкото по-елементарно е устроена /нарочно не пиша "просто"/, толкова по-добре. Обичам сам да си оправям техниката вкъщи.

    И към какво съм се насочил сам: Bosch WAB 20061 BY, нещо подобно на старо, евентуално някакво Daewoo/ Sharp също може.
    Макар, че ако се развали боша след 2-3 години работа, това тотално ще преобърне представите ми за вселената
    Важно е да се отбележи, че със всичко /почти/ може да се направи компромис, но никога повече Аристон. НИКОГА!
    Ако ще и шефа на фабриката лично да е сглобявал машината докато го надзирават краля на Италия и собственика на фабриката.


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Е..никой не дава съвети,защо ли?

    Сега по темата:

    Този Бош не става.
    За Деу забравяш!
    Шарпа е турски Вестел!
    В този ценови диапазон ново Аег или Електролукс.
    За втора употреба само Миле,но трябва да имаш твой човек! Има много добри Милета 6-7 годишни
    на тази цена,но има риск,ако се купува без да имаш понятие!

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 24163
    Това е оригинален ремонтен комплект за Миле без лагери.Цената е 143 левчета,за лагери още около 30 левчета.
    Точно затова избягвам да давам съвети за втора употреба!
    Този комплект с качествени лагери,никой търговец /втора употреба/не монтира!Дори не си правят труда да свалят една десета от втулката на струг,когато няма да я сменят !
    А това е сигурно!
    Пружинните шайби ги изхвърлят!
    Това важи,когато Милето е дошло със счупени лагери!
    Има и такива,които са имали дребен проблем в електрониката,но повечето са били с разбита механика!
    Другото,което е без пряка видимост към лагерното тяло неможе да разбереш дали малкият семеринг е изтървал от оста.При първоначален лек теч-пералнята ще работи повече от година без да се усетиш.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-08-17 в 22:09.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Със сигурност нямам мой човек за втора употреба. Ако познавате някой в Пловдив, ок.


    Като гледам какво се предлага в момента, AEG L6FBI27W отговаря на изискванията. Даже е с 5 години гаранция, което


    Иначе единствено съм резервиран от към хилядато технологии с които е наблъскана, още малко ще излезе по-умна от мен
    И да не е до толкова "грийн" че да пере и плакне без вода...

    С две думи само ако може, защо АЕГ/ Електролукс ниските серии са ОК, но не и Бош?
    Лично мнение естествено.
    Този пост е редактиран от bukalex; 28-08-17 в 14:09.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Аег е с пет години гаранция и в ценовият диапазон 600-700 лв е най-добре като цена качество.
    Бош е Бош,когато е Waw или Was сериите,но там цената тръгва от 1300 нагоре.
    Когато се сравняват тези две серии с Аег/висок клас/,Бошът като качество е по-добър.
    Чак „Окей” просто създават по -малко проблеми и самата изработка е по-качествена.
    Но ти,ако държиш на Боша няма проблеми.
    Трябва да си подсигуриш пет години пълна гаранция!

    Разгледах и Милета втора употреба.
    За Пловдив няма нещо,което да ми хвана окото.За района на Сопот и Карлово се предлагат доста 5-6 годишни модели с цена около твоя бюджет.Предполагам,че цената се договаря,но пак има едно Но!
    Този пост е редактиран от Viking72; 28-08-17 в 17:32.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #5

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Благодаря ти, взех Лавамат-а нов.
    Първите ми впечатления, след 1 кратка тестова програма са, че машината е напълно ок.

    Смятам да напиша кратко ревю след 2-3 ползвания, ако е полезно за някой.

    Също смятам да пусна частите от старите перални в продажба на народни цени за известно време, но това в близките дни.

    Благодаря ти Викинг!

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Ами,хубаво е след като си купите новите пералки да правите ревю.Нека хората да знаят-програми,шум,устойчивостта при центрофуга....
    Защото повечето се покриват след покупката и няма никакви отзиви или са нищожни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Програми,шум,устойчивостта при центрофуга - по тези три показателя WDA 111 WCS на Мийле удря в земята всички други, които са ми минали през ръцете. А бяха на цената на Бош.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Е..Додо ти...
    Милето си е Миле!
    Тук пишем за нови пералки в диапазона 600-700 левчета.

    Милето при здрава механика-Никога не мърда!
    Четири пружини,яки амортисьори и чугунени противотежести/отпред/.Лагерното тяло също е чугун и балнс.Има и модели с четири амортисьора.

    - - - - - - - - - -

    jpg3.jpg
    Ето лагерното тяло на твоето Миле.
    За какво говорим?
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-08-17 в 09:25.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #9

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Всъщност на старо можех да взема каквато и да е пералня за тези пари, но свързаните рискове са неоправдани за мен при наличие на 5 г гаранция на новата.
    Въпреки, че ремонтирам всичко сам и нямам нищо против да го правя, когато се налага, това не ми е хоби
    Не смятам, че пералнята е зле за БГ стандарта.

    Относно трите показателя, на мнооооого ранен етап:

    програми- в пъти повече, от колкото се ми необходими, с възможност да ги коригираш според специфичните нужди.

    шум при пране- на мокър парцал който се удря в друг мокър парцал. Сравнително шумоизолирана е- при отворени врати, в хола, на 7-8 метра от нея, не можеш да разбереш, че пере. Мотор не се чува да работи! Ако сложиш бая прах, пяната допълнително омекотява звука.

    центрофуга- тук единствено мисля има какво да се иска в повече. И то БЕЗ да е нивелирана както трябва, стои на временно място тъй като днес ще поръчвам и кухня. Бахти колко работа ме чака
    Не ме разбирайте погрешно, пералнята не се разхожда сама, няма да ти излее кафето или да ти падне телефона. Мотора е доста тих. Вибрациите са леко доловими, но със сигурност може по-добре.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Аег-то ти е супер!
    Не си направил грешен избор!
    Двете перални са различен клас,не могат да се сравняват!
    При „напудрено” Миле си е.. майката!
    Додо го е купил чисто ново!

    Има разни т...,които ремонтират и продават Милета и не знаят,че втулката на оста е с гума отвътре и уплътнява по оста.А предназначението на пружинните шайби изобщо и ги изхвърлят!
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-08-17 в 10:12.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #11

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Бяха свършили цигарите
    Та.. да, от този клас техника не очаквам перфектни резултати. Искам единствено да работи, това само времето ще покаже.
    Хващам след малко рулетката и.... ще ъпдейтна темата когато имам малко повече впечатления.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    При този бюджет,аз също бих си купил ново Аег.Защото един ремонт на Милето с оригинални части,дори и след две години е над 50% от цената на Аег-то.Това е без труд,а с него-ново Аег.

    Първо нивелираш,не трябва да се клати като я натискаш с две ръце по диагоналите.
    Тогава тест с цигари и то на максимални обороти.
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-08-17 в 11:43.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #13

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Викинг, а и другите собственици на Мийле, заслужава ли си според вас повече от двойната цена на пералните от тази марка? Толкова ли са по-добре конструирани и перат ли токова по-добре от високия клас на АЕГ, Сименс, ЛГ или Бош?

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    Коко,високия ценови клас на перални-да го приемем 1500-2000 лева за БГ.Макар,че има много по-високи цени.Всички марки,които си изброил са добри и имат перални в този ценови диапазон.
    Личното ми мнение,е че Миле ги превъзхожда.Толкова години /над 100/ продават едни от най-скъпите перални в света и продължават да се купуват.Като механика и електроника дават най-малко дефекти,дори за 30 годишно Миле се намират части.Много от тях са взаимозаменяеми.Ползвал съм много машини от Перли,италиански,Сименси в Германия до Милета.Ами Милето пере супер.
    ЛГ е фирма,която уважавам за битова техника,но проблем са резервни части.Почти нямат намиране.
    Сименс и Бош са класика-високият клас.
    Поръчал съм на приятели да ми търсят в Германия една красавица,която се произвежда от 1963-1967 година. АЕГ лавамат нова регина-уникална машина за времето,може би най-доброто за онези години.
    красавица.jpg
    Аег.jpg
    Когато са в този ценови диапазон -да.
    Иначе между 600-700лева Аег,Сименс,Бош и Лг.
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-08-17 в 22:21.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #15

    Отговор: Помощ при избора на пералня

    бях обещал да пиша пак, впечатленията набързо:

    - А+++ ПроСенс явно означава пране с 3 литра по-малко вода от колкот трябва, ако искате дрехите ви да са изпрани добре, ги добавяте ръчно. Това след като изчакате 15-20 минути в които уж тегли и преценя колко вода да сложи.
    - при първоначално вкл щепсела в тока понякога изпиуква и се пуска сама, а понякой път влиза в стендбай, както и е кеф
    -нивелацията е супер мега малумна и неудобна, 1 оборот на крачето долу се равнява на около 1 милиметър
    - има в отделението за препарата някаква преграда, която се вдига при прах, а се пуска при течен. Прави се ръчно, като първо трябва да изкарате целия съдържател...
    - изключително тиха е докато пере ама я хванах 2-3 пъти на центроф да издава леко странен писклив звук. Леко нестабилна, но ОК.
    - не попълват правилно гаранционната карта в зората, единственото което написаха е модела и го объркаха.
    - онлайн сертификата става бързо и лесно за 5те години

    Като цяло става, пере и изглежда добре. Щях да съм доволен ако не се циганеше за 3 литра вода всеки път ;Д

    Живи и здрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избора...
    От vanko_na във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-12, 18:21
  2. Помощ в избора .....
    От lacezar във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 03-07-12, 08:15
  3. Помощ при избора на DVD!
    От vulkan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 17:55
  4. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 12:37
  5. Помощ при избора на RAM
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-05, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе