Резултати от 1 до 9 от общо 9

Пиролиза и безопасност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1

    Пиролиза и безопасност

    Фурната ни има такава функция за самопочистване. Четох, че вдига 500 градуса. Въпросът е дали е достатъчно премислена и обезопасена от външно нагряване (по целия корпус)? Фурната е вградена, около нея повечето неща са дървени и отзад минава тръба за газ. Дали мога да я включа смело или да имам 1 наум? Марката е Електролукс. Главният въпрос е дали металния корпус отзад би се нагрял сериозно или само ще се стопли. При нормална работа отпред ламарината не пари, т.е. има прилична изолация, но как е отзад и отгоре/долу не знам.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Фурната ни има такава функция за самопочистване. Четох, че вдига 500 градуса. Въпросът е дали е достатъчно премислена и обезопасена от външно нагряване (по целия корпус)? Фурната е вградена, около нея повечето неща са дървени и отзад минава тръба за газ. Дали мога да я включа смело или да имам 1 наум? Марката е Електролукс. Главният въпрос е дали металния корпус отзад би се нагрял сериозно или само ще се стопли. При нормална работа отпред ламарината не пари, т.е. има прилична изолация, но как е отзад и отгоре/долу не знам.
    Не се плаши,няма нищо страшно.
    Всичко е изчислено.
    Тръбата за газ не ти е залепена за фурната.
    Изолацията е достатъчна.
    В чужбина съм ползвал Аег с пиролиза,тръбата също минаваше зад нея.
    Охлаждането работи на макс.Ако имаше проблеми първо щеше да се стопи/запали/пластмасовия капак/държач/ на стъклата.
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-01-18 в 11:41.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #3

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Не се плаши,няма нищо страшно.
    Всичко е изчислено.
    Тръбата за газ не ти е залепена за фурната.
    Изолацията е достатъчна.
    В чужбина съм ползвал Аег с пиролиза,тръбата също минаваше зад нея.
    Охлаждането работи на макс.Ако имаше проблеми първо щеше да се стопи/запали/пластмасовия капак/държач/ на стъклата.
    Тя медната тръба е сравнително далече, но от нея тръгва жълта гофрета, която не знам пластмасова ли е или каква. Тя по- има вероятност да минава близо до ламарината. Иначе има ли съществена полза от пиролизата?

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Защо при това разположение не са минали изцяло с медна тръба?Швабите бяха пуснали медна тръба до котела и нямаше ядове,естествено че са видяли фурната.
    В момента ползвам Електролукс и от двете пиролизи съм доволен.Добре са направени фурните на бранда.
    Виж да има малко разстояние и с нея няма проблем.

    Страничните водачи за тави се махат,задължително!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-01-18 в 12:15.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #5

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Страничните водачи за тави се махат,задължително!!!!
    Тия телескопичните или рамката, която е завита за фурната?

    За тръбата - гофретата е отклонение към газови котлони, иначе до котела върви медна. Но по принцип котлоните не се ползват и е спрян крана от медното отклонение - гофретата дори да се разтопи би трябвало да не е фатално. Освен ако крана не изпуска.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Тези рамки,на които си монтирал тел.водачи.
    На тях казвам водачи на тави.
    Фурната остава гола.Жълтата гофра не е пластмасова.
    Рамките не са завити,а са на клик система/монтаж,демонтаж без инструменти/.
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-01-18 в 12:36.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #7

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    А на часовника на фурната дали може да се сложи батерия? Много е тъпо като спре тока да си забравя часа (сякаш много ми трябва часовник на фурната поначало). Не спира често тока, но ако си помни часа няма да е лошо. Най-добре щеше да е при изключена фурна да не свети нищо отпред, но не са го осъзнали.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Няма възможност.Тъпо е,но за съжаление е така.Следващата купуваш Миле,те имат батерия до 200 часа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #9

    Отговор: Пиролиза и безопасност

    Така или иначе няма да тръгне пиролизата, ако вътре не е оголено. А за ползата - твърдо препоръчвам процедурата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фурна за вграждане с пиролиза
    От PBG във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 14:24
  2. Протоен бойлер TESY - ел. безопасност
    От akcioner във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 27-05-09, 06:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе