Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree9Одобрявам

Проблем с бойлер ЕЛДОМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #16

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Примерно този,как го виждаш в банята..? Друг е въпроса ,че за демонтаж и аз се бих замислил щото е 200 литра, има две серпентини и едвам сме го качвали нов и празен, без котлен камък....И без да има тръби да пречат...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от microclim@; 04-03-18 в 21:44.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Примерно този,как го виждаш в банята..? Друг е въпроса ,че за демонтаж и аз се бих замислил щото е 200 литра, има две серпентини и едвам сме го качвали нов и празен, без котлен камък....И без да има тръби да пречат...
    Що се хабиш?
    Освен,че се свалят за миене с водоструйка,неръждаеми с двете серпентини се промиват с киселина!

    То някой с баня за хиляди левове ще ти даде да я направиш на кенеф?Или този със серпентините,как се чисти на място?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И това ще му реши ли проблема? Наблегни на механиката не на електриката. Даже от тези калпави снимки се вижда, че няма грейки. Можеш и да се въздържаш от мнения по въпроси с които не си на ТИ.Нищо лично, но даваш неадекватни съвети на човек, който не разбира и очаква помощ. Този бойлер е с преправяна ел. схема, но от човек, който разбира.
    Я ми разталкувай думите:
    -Като разместих кабелите и едното се откачи.Оттогава бойлера работи..
    Здрава връзка така се разпада,като се размести кабелчето?
    И още нещо 1мм котлен камък се равнява на изолация все едно има 40мм ламарина .
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-03-18 в 00:32.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #18

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Някой виждал ли е какво представляват керамичните нагреватели на бойлерите?
    Питам, защото видях на клип "керамичен" от пералня Samsung. На него беше нанесено само някакво зелено покритие (вероятно някаква боя), уж керамика. Последното се беше отлепило, а отдолу се оказа обикновена, а не неръждаема стомана. Целият нагревател беше обрасъл с мръсотия и наклеп, въпреки заявените предимства на "керамичния" нагревател. Отделно покритието влошава топлообмена с водата.
    Та имайте едно наум!
    Viking72 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #19

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Някой виждал ли е какво представляват керамичните нагреватели на бойлерите?
    Питам, защото видях на клип "керамичен" от пералня Samsung. На него беше нанесено само някакво зелено покритие (вероятно някаква боя), уж керамика. Последното се беше отлепило, а отдолу се оказа обикновена, а не неръждаема стомана. Целият нагревател беше обрасъл с мръсотия и наклеп, въпреки заявените предимства на "керамичния" нагревател. Отделно покритието влошава топлообмена с водата.
    Та имайте едно наум!

    Техник човек си и нямаш нужда от обяснение. Това е на Елдом, не на Самсунг. Тук керамични са макарите. Другото е кантал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SPSt; 06-03-18 в 22:04.
    Иван Вълков одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #20

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Очаквах, че самият нагревател (външната метална част, контактуваща с водата) има някакво керамично покритие.
    Поне с това впечатление останах от рекламите на пералните Samsung. Затова попитах.
    Иначе другото ми е ясно - всичко ново е добре забравено старо!
    SPSt одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #21

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Е и какво?
    Единственото е почистване на нагревател или смяна.Твърдата вода е враг номер едно на тези уреди.
    Нагревни повърхности,нищо не ги спасява от котлен камък!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #22

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Точно това се питам и аз!
    Лъжат народа с подвеждащи реклами - нищо ново под слънцето.
    Add wash и не знам още какви идиотии.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-03-18 в 19:08.
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #23

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Лъжат, който се лъже! Всъщност не съм виждал реклами на Елдом, та камо ли да си помисля за друг керамичен нагревател освен този. Преди да си купя бойлер с такъв нагревател, проучих точно какви са сухите нагреватели и се спрях на този. Другите тръбни, сухи нагреватели са пълна простотия. Разликата от предишния ми бойлер с мокър нагревател е огромна. Вече повече от 6м. този е абсолютно тих и не създава никакви проблеми, при нашата твърда вода. Предишният издържаше една седмица след чистене, преди да се разсвири. Друго предимство е, че когато изгори, ще го сменя много лесно с реотан 3kW и то по възможност с по-голямо сечение. Смятам да го отворя за почистване след като изтече една година и ще съм много доволен на фона на 3-4 отваряния годишно на предишния.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    А бе хора вие мазохисти ли сте... какви отваряния 3-4 пъти годишно?!?
    от как се помня винаги в къщи са се ползвали бойлери на елдом. Последният е вече на 10 г. Дипломат някакъв си... беше с 5 г. гаранция, и докато изтече два пъти му сменяха гаранционно нагревателя, издържаше точно 2 години ....+/ - няколко дни.... като по часовник. попитах един от техниците - каза че такава била политиката - на гаранционните се слагат най евтините материали. Като изтече гаранцията на шестата година естествено пак беше за смяна нагревателя, но тогава вече момчетата от сервиза ми препоръчаха да сменя целия комплект - фланец, нагревател - никилиран и аноден протектор. от тогава вече 4 години не съм го пипал, нямам и намерение.... като откаже откачам го и следващия.....

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #25

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Този за който пиша, беше Теси и го издържах точно 3м. след изтичане на 5г. гаранция. Твърда вода+ малко разстояние между мокър нагревател и тръбичка за терморегулатор и знаеш до какво води. Затова и сега съм със сух нагревател и досега съм доволен. Надявам се да не ми създава такива грижи като предишното недоразумение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ... Предишният издържаше една седмица след чистене, преди да се разсвири...
    При мен положението е: ”добро момиче - аз му пея, то ми свири” Не се втелявай толкова! Борбата с котления камък е тежка и неравна. Ако имаш интерес, загледай домашните филтриращи системи.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Гледал съм ги, но засега положението е овладяно. По-предишният ми Елпромски бойлер изкара 18г. Сега и този Елдом ако изкара толкова-да го мислят наследниците.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #28

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    IMG_20180309_173939.jpg
    IMG_20180309_173932.jpg
    Ето го сухият нагревател.
    В тръба,която е емайлирана.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #29

    Отговор: Проблем с бойлер ЕЛДОМ

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Борбата с котления камък е тежка и неравна. Ако имаш интерес, загледай домашните филтриращи системи.
    Е чак пък тежка , виж евтина не е. Вчера му смениха йонообменната смола,цедки+труд+нов съд за солта+ 2 чувала таблетки само 368лв като за приятел, мъкненето до Варна не го броя.Сега 2+2 месеца няма да го мисля(после само сол).Добре , че това със смолата е на 6-7 години.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е чак пък тежка , виж евтина не е.
    Пожелавам ти лека, евтина и най-вече ”мека” работа с Водоснабдяване-Дунав
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с бойлер Елдом еврика
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-01-17, 20:48
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  3. Бойлер Елдом тръба за топлата вода
    От CaptainSlow във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 06-01-15, 23:42
  4. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  5. Стържещ (скърцащ) шум от бойлер Елдом
    От radomirsl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе