Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree3Одобрявам

Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,236
    #16

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Изпрати снимките и обясненията на Electrolux България, все пак.
    При толкова скъпа фурна аз такъв дефект аз не бих търпял. Още повече, че всяко отваряне на вратата води до топлинни загуби, респективно повишаване разходите за електричество.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Пробвах да включа само на "Топъл въздух + отдолу", вероятно проблема да е във вентилатора ли? Не мога да си обясня, но в случая няма горен нагревател. Ето и снимки
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #18

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!


    Това спазено ли е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #19

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    В инструкцията пише,че ако не пече равномерно,то температурата на фурната е прекалено висока и времето за печене е прекалено кратко.
    Пробвай на по-ниска t°.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #20

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Мисля, че отстоянието е 11 см.

    - - - - - - - - - -

    Последните снимки на закуските са с температура 180°, а първите на 200°. Изключително рядко използвам по-високи градуси, но ок, и това ще пробвам.
    Този пост е редактиран от Vania Ivanova; 21-11-19 в 18:21.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,236
    #21

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    При по-ниска температура и по-дълго време за печене ястията изсъхват.
    Предполагам има таблица с препоръчителните режими на печене за съответните продукти.
    Аз ползвам по-висока температура за печене на месото, например. Но не мога да бъда сигурем в механичния термостат. Докато AEG си има специален сензор.

    Нещо не е наред или със самия уред или с неговия монтаж. Друг вариант според мен няма.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #22

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Случайно попаднах на тази тема, понеже и аз имам проблем с фурна AEG - https://www.aeg.bg/kitchen/cooking/o...en/bps351120m/ По-стар модел е, но като гледам доста от функциите са сходни с вашата и според мен не е евтина, а останах доста разочарована от нея. Не намирам нищо вярно в описанието на качеството й на работа и също се чувствам подведена. Има лека разлика в силата на печене отляво и отдясно - и моята е леко по-силна отдясно без значение дали е само на горен реотан или на вентилатор. Но на мен основният ми проблем е, че не пече добре кексове примерно. Яденето го изпича, намерих си начин за задоволителни резултати за питки, но кексовете са провал. Пробвах какви ли не комбинации, температури, нива, термометър за фурна си купих, записки си водих и не мога да докарам пухкав кекс или неща със сода. Моята е купена май месец и много съжалявам, че не се усетих да я върна до 14 дни, но тогава си мислех, че аз не съм й свикнала и продължавах с опитите.Три пъти виках техник да я гледа - никакъв проблем, работи си, нагрява си. Не печала добре отдолу, защото има бутон за допълнителна пара и изпарител в средата и основният реотан е правоъгълен, пече само по края. Фактът е, че на 180 градуса примерно, нищо не може да изпече. Недопечено и сбито. Повиших температурата - на 230 е що годе добре, но като че ли самият вентилатор изсушава кекса и той не може да бухне добре. Вентилаторът винаги работи с включен кръгов нагревател. Изпитани рецепти правя, тоест не е проблема в мен. Ако пека без вентилатор, нещата стават по-добре, но пък долният реотан е много слаб - 1000 вата и бавно загрява, а горният е 2300 и отдолу е недопечено, колкото и на ниско ниво да слагам. Какво ли не пробвах, загряване първо с вентилатор, оставяне само на долен известно време, после включване и горен, но е мъка. Не знам вече какво да направя и аз. Дори се чудех с риск да отпадне гаранцията да търся някой да ми смени долния нагревател с такъв, който не е с изпарител (за добавената пара), за да пече по-добре. Иначе явно не работят само с бг сервиз, защото първият път пратиха човек от сервиз Сръчко, а вторият май беше от някъде другаде и дори правеха забележка, че можело да ми отпадне гаранцията, защото съм викала три пъти човек за едно и също нещо при положение, че предишните пъти са установявали, че е здрава. При вас печивата, които не са с мая, стават ли добре?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #23

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Не бяха ли по печките горните и долните реотани до към 900W, а горен грилов да е над 2 киловата.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #24

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Да споделя моят скромен опит с фурни. Пред история - не сме в България и в първия апартамент кухнята беше с немски уреди. Всички нови и изглеждащи добре. Котлоните работеха супер, най-мощният беше около 2.5 кВт и тук нямам никакво оплакване. Проблемът идваше от фурната. Въпреки че, имаше да се избират различни програми резултатът не беше задоволителен. Ястията от южната кухня просто не се получаваха. Баницата седеше над час да се запече и то отгоре, отдолу беше недопечена, мусаката винаги оставаше малко вода, колкото и малко да слагахме, пиле с картофи излизаше като бяла яхния - с две думи - нищо не се получава. Първоначално мислех, че има повреда на регулатора на температура - проверих го с външен термометър и се оказа че, поддържа зададената температура много точно. Фурната нямаше дефект, но не можеше да се приготви нищо с добър резултат, нищо освен немски ястия и те са точно три - свинско печено, печени наденици и немски вид торта. И трите немски ястия ставаха перфектни. Тогава установих, че многото програми на фурната могат да се разделят на три групи - за наденици, за свинско и за торта. И за нищо друго и така 7 години ... При последната смяна на жилището, фурната и котлоните ги избирах сам. Този път избрах на Беко. Не исках да рискувам отново с фурна, разработена от нация, която си няма идея от добра храна и приготвени ястия на фурна. Отзив за Беко, знам турска марка е, но работата на фурната няма нищо с немската. Баницата поставена на второ ниво е запечена равномерно от долу и горе. Кексът се надува равномерно. Мусака и пастицио все едно приготвени от гърци. Та това е моят опит с фурни.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #25

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!


    Тези били на моята. Двата долни нагревателя не работят едновременно, защото изпарителят се задейства с копче само когато е избрано печене с вентилатор и кръговия нагревател.
    Този вентилатор не знам какво му е, че така ми изсушава нещата и стават с жилава кора, а уж повечето хора са доволни от печене с вентилатор.
    Извинявам се, че така се намесих в темата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #26

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    А какво е отношението на ограденото разстояние към равномерното печене? Понеже и моята пече по този начин, а не знам колко е това разстояние, ми е чудно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #27

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Това разстояние е свързано с охлаждането на корпуса на фурната и има връзка с дълготрайността на фурната, а не с това как пече.
    Аз също имам фурна, само че Електролукс, при която също се забелязва неравномерно печена на вентилатор.
    Сега съм си взел Нефф произведен в Германия, но още не съм я пускал, ще я видим как е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Фурна за вграждане
    От soncheto във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 13-01-19, 20:11
  2. Фурна за вграждане Bosch HBN539E5. Моля за мнения
    От sparky във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 15-06-16, 20:08
  3. Отговори: 0
    Последно: 16-05-16, 14:36
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  5. моля помогнете с мнение за фурна за вграждане
    От venci68 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-13, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе