Резултати от 1 до 15 от общо 15

Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #1

    Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Здравейте,
    Искам да разположа свободностояща печка в ъгъл, но да уплътня горния плот, така че да не пада мазнина и хранителни остатъци между печката и трите съседни стени.
    Да, да знам, че решението е вградена кухня.
    Но над 5 години търся подходящ комбиниран плот (газ+ток) - е просто няма!
    Всичко, което се предлага у нас, а и в Европа, е с бутони за управление ВЪРХУ плота. Това е абсурдно, неудобно, порочно и е направено само да се продаде и да изглежда красиво в магазина.
    Бутоните пречат, цапат се, под тях се набива мазнина и най-вече се нагряват от газта на близката до тях горелка.
    Плот с изнесено управление съм виждал много рядко само в магазините за втора употреба от Европа - но просто ми омръзна да ги проверявам.
    Видях, че има въпрос как да се вгради такава печка - аз не искам да я разглобявам, а само да уплътня горната и повърхност. Отпред не държа да скрия отворите, дори предпочитам да останат.
    В момента ползвам такава печка, просто е на 15 години вече, супер удобно е, всичките ми познати с газови плотове като я видят почват да нареждат техните.
    Но просто овехтя, а като се изживявам като шеф готвач, отстрани си пада мръсотия. Ей това искам да избегна!
    Този пост е редактиран от TPlamenov; 16-11-20 в 17:42.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Вземи плот със сензорни бутони и няма да се набива мръсотия.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #3

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Газов?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #4

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Ами никъде не е писал , че иска газов...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Това че няма печка с предно разположен контрол не е вярно https://bosch-home.expo2000.bg/produ...ers/hxn39ad50/
    Уплътнението може да стане с алуминиеви лайстни, има всякакви размери в зависимост от фугата, която искаш да покриеш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Благодаря ви за отговорите.
    Аз търся стъклокерамичен плот (газ + ток) за вграждане с предно-челно-вертикално разположено управление.
    И не мога да намеря вече 5 години.
    Затова бих направил компромис със свободностояща печка, където управлението като разположение поне на мен ми допада.
    Примерно тази https://www.gorenje.bg/produkti/gole...c6355xt/595211
    Не е толкова до пари, бих дал и два пъти повече за комбиниран плот с предно управление + фурна.
    Бих искал да знам има ли техника/способ/фирма, с която мога направя така, че да не пада храна/пръски между печката и стените, както бих го постигнал, ако си направя кухнята вградена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Това, което търсиш е технически непостижимо, първо защото плота е предвиден да се вгражда и за това контролите са отгоре, второ защото контрола на газта се осъществява по механичен път и няма как да се изнесе отделно, освен в случаите, в които плота е вграден в печката. Това Горение е ок, като го сложиш снимай какво трябва да се направи и тогава ще получиш практични съвети.
    Има стъклокерамични плотове за вграждане, чието управление е от печката, но ти търсиш да има и газ.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #8

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това, което търсиш е технически непостижимо, първо защото плота е предвиден да се вгражда и за това контролите са отгоре, второ защото контрола на газта се осъществява по механичен път и няма как да се изнесе отделно, освен в случаите, в които плота е вграден в печката. Това Горение е ок, като го сложиш снимай какво трябва да се направи и тогава ще получиш практични съвети.
    Може да снимаш и сегашното състояние и търсиш ли изравняване по височина със съседните уреди, плот шкаф, каквото там е ?

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #9

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Трябва много хубаво да се нагласи размера на отвора отгоре на плота спрямо печката. По височина и ширина. Да влезе плътно и да са равни плота с печката по височина и като останат няколко милиметра отстрани като фуги. В тези фуги може да се сложи Т-образна лайсна за ламинат от най-тънките която да покрие фугата и естествено да е съобразена с цвета на плота или печката. Ще се получи подобно на керамичните плотове с лайсна които са.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Срам не срам, да си покажа какво сътворих.
    Печката няма как да се долепи до стената, защото отзад минава медната тръба за газта.
    Сложих Г-профил алуминий на 8 х 2см, като на самата печка също закрепих такъв, за не остане отвор.



    Не е красиво, бързах да режа, ама пък обира мръсотията перфектно и е много по лесно за чистене от ПДЧ плот.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #11

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Между печката и плота можеш да сложиш Т-образна лайсна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    ако сътворя подобно нещо в къщи жената ще ме изхвърли заедно с тия ламаринки

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #13

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Като почне да чисти след някое изкипяване, ще те изхвърли защото не си я сложил...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Всъщност ламаринките изглеждат грозно, но са здрав алуминий с дебелина 2мм. Хванати са с винт 6х100мм с дюбел 8мм в панел. Може да стъпиш на тях.
    Съгласен съм, че можеше да се постарая повече в срезовете, идеята беше да се покрият с лайсна. Но лайсна до газов готлон ( 3kW ) става на нищо от топлина и мазнина след месец ползване.
    Докато алуминия не мърда вече два. Печката влиза плътно под ръбовете.
    Общо взето съм доволен - знам че е грозно, просто пробвах концепцията, кухнята ще се сменя и без това скоро.
    При втория опит ще я направя и малко по-красиво
    Този пост е редактиран от TPlamenov; 26-01-21 в 14:49.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Отговор: Постигане на ефект вградена при свободностояща печка

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това, което търсиш е технически непостижимо, първо защото плота е предвиден да се вгражда и за това контролите са отгоре, второ защото контрола на газта се осъществява по механичен път и няма как да се изнесе отделно, освен в случаите, в които плота е вграден в печката. Това Горение е ок, като го сложиш снимай какво трябва да се направи и тогава ще получиш практични съвети.
    Има стъклокерамични плотове за вграждане, чието управление е от печката, но ти търсиш да има и газ.
    За можене може. Преди 12 години си купих такава на Bosch. Взех я на сметка от едно експо. После се оказа, че е модел без защита от загасване на пламъка и не може да се пусне в експлоатация.
    Цялото управление е изнесено на фурната.
    Аз имах същото изискване като колегата, пуснал темата. Тогава не намерих друг такъв модел и сега се "мъча" с тези копчета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Страннен ефект при 120hz (връзка с компютър)
    От profusion във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 29-01-19, 20:54
  2. Интересен ефект при LG 42LM620
    От ex-man във форум LG телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 31-05-14, 20:36
  3. Отговори: 14
    Последно: 25-07-11, 09:31
  4. Три стъкла на стара дограма - дали ще има ефект?
    От mitakata във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-11, 21:48
  5. Видео филтър или може би ефект...
    От Pat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-10, 02:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе