Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By jhoro

Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #1

    Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Имам тази фурна https://www.aeg.bg/kitchen/cooking/o...en/bps351120m/ , която не изпича добре печивата отвътре. Пробвах всички програми. Печене с горен и долен реотан не е добре, защото долният е слаб, правоъгълен, горният е добър предимно за запичане и печивата не бухват. Бухват най-добре на програмата с кръговия нагревател, проблемът обаче е, че той винаги работи с вентилатор, който пък поради някаква причина запича предимно отгоре, пречи да се изпекат отвътре и остават глетави. Ако успея да нагрея фурната много добре и после пека без вентилатора, резултатът е що годе добър.
    Има ли начин да се премахне изцяло вентилаторът? Дали проблемът не е в самия кръгов нагревател? Печенето става на Т над 200 градуса, на 180 и надолу нищо не се изпича. Виках техници, казват че всичко й е наред, а отвътре недопечено. Недоумявам какъв може да е проблемът.
    В идеалния случай ми трябва копче, с което да спра вентилатора, да пека на долен и кръгов нагреватели и да го пусна само за коричка
    (P.S. Рецептите и технологията са изпробвани на други фурни с отличен резултат)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Цитат Първоначално публикувано от Merian Виж публикацията
    В идеалния случай ми трябва копче, с което да спра вентилатора, да пека на долен и кръгов нагреватели и да го пусна само за коричка
    Не виждам никакъв проблем в реализацията на това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Все пак има още три години гаранция. А и не знам кой би се занимавал с такова нещо. Бях питала единия от техниците дали не може да се махне изцяло вентилатора - каза, че щяла да изгори ако се направи. От друга страна няма да мога да ползвам пиролизата. Та просто умувам какво й има и дали да викам пак техници да видят кръговия нагревател... Или пък да заминава към olx

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Кръговият нагревател е напълно неефективен без вентилатор!
    АКо го спреш ще ти нагрява само в задната част и ще ти готви още по-неравномерно.
    При моите фурни, Електролукс(които са нисък клас на Аег) и Нефф(висок клас на Бош) такива проблеми няма, така че или нещо вие не правите както трябва, или самата фурна е проблемна.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Правих много експерименти, водих си записки, пробвала съм повечето рецепти и на други фурни - мисля че не е проблемът в технологията на готвене.
    Това е само на вентилатор 200 гр на второ ниво ок. 30 минути - не пече отдолу в средата. Затова винаги включвам и долния. И има голяма разлика в текстурата, когато е с вентилатор и без. Остава самият кръгов нагревател нещо да не е наред, ама нали пък нагрява

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #6

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Купете си един термометър за фурна за 15-20лв и вижте дали дали съответства на тази, която индикира самата фурна. Скоро се белосвах с един Сиеменс, висок клас (купих го втора употреба), при който се оказа сериозна разлика от индикираната температура и реалната. Върнах я, но така и не разбрах защо фурната достига температурата си толкова бавно ( 200градуса за около 40мин).

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Имам и термометър. Температурата съответства на настройката. С вентилатора - отвън пече (даже изсушава ориза или пък коричката е жилава), отвътре лошо изпечено.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Имаше преди около 2 години такава тема. Потърсете я в разделите на форума.
    Имаше и снимки в огромно количество.
    Доколкото помня, достигна се до извода, че технически проблем няма.
    Просто тези модели са така - проектирани за друг тип кухня, в смисъл на ястия.

    - - - - - - - - - -

    Ето я темата:
    Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!! (setcombg.com)
    Отново AEG за вграждане, но моделът е BPE842320М SenseCook - BPE842320M | AEG,
    а твоята - BPS35112M SteamBake - BPS351120M | AEG
    Какви са им точно разликите не знам, но мисля, че BPE842320M е по-висок клас, с пиролиза и термосонда..
    Но резултатът от печенето и на двете явно е меко казано разочароващ!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-03-21 в 19:40.
    Merian одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Цитат Първоначално публикувано от Merian Виж публикацията
    С вентилатора - отвън пече (даже изсушава ориза или пък коричката е жилава), отвътре лошо изпечено.
    Остава класическия метод - с алуминиевото фолио, което после се маха.
    Изпитано.
    troll4o одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #10

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Не мисля че фурната е виновна, освен термостата да не работи. Вентилатора е екстра.....ако нагласиш температурата на 200г , с вентилатора се постига по бързо и във всички посоки на обдухване. Ако е без вентилатор става по бавно и има вероятност да не се пече равномерно. Освен това с вентилатора винаги настройвай термостата на по ниска температура с около 15/20градуса. При мен (фурната е самсун) нямам този проблем. Ако печеш тиква със захар, или нещо отгоре със захар никога не пускай вентилатора.....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Отговор: Фурна за вграждане AEG - мога ли да изключа вентилатора?

    Прочете ли старата тема от приложения линк? Видя ли как се контролира температурата във фурната?
    Ако не си, направи го и после пиши.

    Различните марки имат свои функции. Вградените фурни пък винаги имат работещ вентилатор, който охлажда електрониката и изявежда парите навън.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фурна за вграждане
    От soncheto във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 13-01-19, 20:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  3. Фурнa за вграждане BEKO OIE 22101 X-не работи вентилатора при печене
    От Margarita Ruseva във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-13, 21:34
  4. Не мога да изключа компютъра
    От getzov във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 25-07-10, 13:14
  5. фурна за вграждане фагор
    От ivodor69 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 13-08-09, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе