Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree32Одобрявам

Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #16

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В кочината са бедни ама на 1 декември не можеш да си направиш резервация за кръчма за Коледа , защото са заети още от 1 октомври
    Все пак е технически форум,а не кръчмарски..та
    На 1 декември заели кръчмите пък отиват към тях с к2у(коли 2 у-ба,или поне така им викат,щот са по-скоро 3-та)коя с ляв,коя с десен волан(обратна де,ама не им пречи)
    Важното е да има емблема.
    Доколкото съм чел Германците сравняват колите за надежност до 10 години,защото 12 годишните са в... България,или поне така писа Аutobild.А тук всъщнот според вчера излязло преброяване повече от 50% от колите са над 20 години,така че и трета употреба е твърде оптимистично.
    А това,че са ги купили от тези в заглавието(защо ли не се сещам някой от тях да дойде да му продаем нещо...к2у).И цялата страна са я превърнали в ''автокъща'',накъдето и да погледнеш...надлъж и шир,или сметище на автомобили ,гуми,перални ,климатици и квот се сетиш.За ''вноса на отпадъци'' дори няма какво да говорим.
    Ясно е,че така както сме тръгнали скоро ще ги подминем,ама дано не ни видят.... голия задник,ха дано.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-03-23 в 20:01.
    kokovox и CubanLinx харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #17

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Не мисля, че има нормален човек, който би твърдял такова нещо. Има скъсани хора, които просто нямат финансите да си позволят нещо по-хубаво. Има и циции, които си мислят, че ще минат метър, набутват с нещо по-некачествено и после се успокояват с мисълта, че доказаните брандове не си заслужават парите. Не винаги по-скъпото е по-добро. Вкъщи например сме с най-скъпия модел пералня на Bosch за 2018 (правен в и за швабско). Еми старото AEG, което беше нисък клас изглеждаше в пъти по-здраво. Bosch-а е малко като китайска радост откъм изработка. Остава надеждата вътрешно чарколяците да са по-добри
    Аз явно съм от цициите.
    Предната ни пералня, даже не помня марката - индезит примерно - я ползвахме 12 години и то бих казал над средното натоварване.
    Продадох я напълно изрядна, че жената реши, че иска комбинирана със сушилня.
    12 години, че и отгоре живот! Колко пък са по-качествени другите на четворна цена? Ще ме заравят ли с нея?
    Перялня, сушилня, фурна, миялна, хладилник и тн. не си заслужава да се ръсят пари дори за среден клас. Залагам пари, че средно с някакъв малък ремонт изкарват по 10 години употреба в 99% от случаите.
    Фурната ми е FAGOR от евтините серии. Минавам за кулинар и любител готвач. Скъсваме я от готвене над 16 години. Сменил съм и два пъти крушката вътре. Струваше не повече от 600 лева.
    Сега за новия апартамент се опитват да ми побутват фурни по 4000 лева. Айде, няма нужда.
    Не е въпрос на доходи. Със семейния доход можем на два три месеца да сменяме цялото оборудване.
    Ако ще стигаме западняците, нека по е критерии като обществено самосъзнание, отговорност, толерантност, възпитание и тн.
    kod, TRENDS, kaloman и 3 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    608
    #18

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ако ще стигаме западняците, нека по е критерии като обществено самосъзнание, отговорност, толерантност, възпитание и тн.
    Много мъчно ще ги стигнем по тези показатели. Да не кажа, че направо не виждам как ще стане. Нито искам да раздавам лични определния, нито ми е работа кой как си харчи парите. Техниката в днешно време не е това, което беше. Нека сме коректни! И майка ми си пере с Candy на емнайсе години. Сега дълбоко се съмнявам, че дори и Miele ще издържи толкова. За Бош-а вкъщи писах - от и за немско е, но изглежда малко като правена в час по трудово. В крайна сметка не мисля, че качествените брандове са измислени за балъци с пари. И с Kia можем да стигнем от точка А до точка Б, но с S class е друго, нали Повтарям се, но не случайно сме там, където сме. И както друг потребител спомена - на челни позиции по най-лошите показатели и на последни в добрите.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 13-03-23 в 00:59.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #19

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Имаш стари сведения и откажи един банкет и върви до Германия. Миналата седмица се обадих и си поръчах един джип в немско , но исках да мине през преглед. Продавача ми писа , че прегледа е 300 евро и ще ми ги добави в цената. Лъже германеца или ти си просто не много умен. Дъщеря ми си купи апартамент в Мюнхен през декември 2022 - 200 000 евро за 72 кв. Кат си чешете езиците без хабер да имате, поне не пишете тук да заблуждавате хората.
    Това, че са поискали 300 за преглед, не означава че е толкова. Може да има нещо за ремонт.
    Апартаментът за 200 к Евро, или е 35 кв м, или е на 60 км от Мюнхен или това е собствения капитал от заем за апартамент.
    lazarus18 и kokovox харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #20

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Много мъчно ще ги стигнем по тези показатели. Да не кажа, че направо не виждам как ще стане. Нито искам да раздавам лични определния, нито ми е работа кой как си харчи парите. Техниката в днешно време не е това, което беше. Нека сме коректни! И майка ми си пере с Candy на емнайсе години. Сега дълбоко се съмнявам, че дори и Miele ще издържи толкова. За Бош-а вкъщи писах - от и за немско е, но изглежда малко като правена в час по трудово. В крайна сметка не мисля, че качествените брандове са измислени за балъци с пари. И с Kia можем да стигнем от точка А до точка Б, но с S class е друго, нали Повтарям се, но не случайно сме там, където сме. И както друг потребител спомена - на челни позиции по най-лошите показатели и на последни в добрите.
    Аз не оспорвам качествата на даден клас продукти.
    Разликата в парите не е само заради името, което също носи тежест защото поне някои марки се опитват да го защитят, предлагайки стойност зад него.
    Просто има уреди, от които някои хора търсим "да ни прекарат от А до Б" и уреди, от които искаме максимума и плащаме за него.

    За да отговоря директно на въпроса, зададен от автора - никога няма да ги стигнем. Не отричам, че последните години скъсихме разликата, но все още сме много, много далече.
    В момента целта ни трябва да е стигнем поне Румъния, а дългосрочно Гърция. Дори на това ще съм доволен.
    Не трябва да забравяме, че ние сме по-скоро близки до страните в Южна Европа, които изцяло изоставам спрямо по-северните европейски държави. Португалия, Испания, Италия, Гърция не са като Германия, Франция, Дания, Великобритания или Швеция.

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Това, че са поискали 300 за преглед, не означава че е толкова. Може да има нещо за ремонт.
    Апартаментът за 200 к Евро, или е 35 кв м, или е на 60 км от Мюнхен или това е собствения капитал от заем за апартамент.
    Понеже братовчед ми живее в Мюнхен вече доста време, чуваме се често и знам, че търсят жилище от няколко години. Цената, която цитираш е или грешна /не е изключено да са ти казали по-ниска сума да не се шашкаш, или стои нещо друго зад нея/.
    Цените в приличните части на града са порядъка 8000-10000 евро/кв.м.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 13-03-23 в 09:51.
    CubanLinx одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #21

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Аз не оспорвам качествата на даден клас продукти.
    Разликата в парите не е само заради името, което също носи тежест защото поне някои марки се опитват да го защитят, предлагайки стойност зад него.
    Просто има уреди, от които някои хора търсим "да ни прекарат от А до Б" и уреди, от които искаме максимума и плащаме за него.

    За да отговоря директно на въпроса, зададен от автора - никога няма да ги стигнем. Не отричам, че последните години скъсихме разликата, но все още сме много, много далече.
    В момента целта ни трябва да е стигнем поне Румъния, а дългосрочно Гърция. Дори на това ще съм доволен.
    Не трябва да забравяме, че ние сме по-скоро близки до страните в Южна Европа, които изцяло изоставам спрямо по-северните европейски държави. Португалия, Испания, Италия, Гърция не са като Германия, Франция, Дания, Великобритания или Швеция.


    Понеже братовчед ми живее в Мюнхен вече доста време, чуваме се често и знам, че търсят жилище от няколко години. Цената, която цитираш е или грешна /не е изключено да са ти казали по-ниска сума да не се шашкаш, или стои нещо друго зад нея/.
    Цените в приличните части на града са порядъка 8000-10000 евро/кв.м.
    Не знам на кой близктие му били еди къде си кой бил незнам си къде си но направо съм потресен от казаното. Вижте сега аз съм бил лично и съм виждал особенно в Германия вие сравнявате галоши с ябълки особенно в мюнхен мога да ви кажа но и в англия и в сащ е така че като си вземеш жилище за 25-30 години изплащаш малко повече от наема който би плащал ако живееше под наем. Примерно за германия средната заплата е около 2500 нето та спокойно мъжа и жената като получават толкова кинти могат хем месеца да изкарат хем кола да си вземат хем ипотека да плащат. В България ако беше нормална страна за 25 години ако се изплащаше кредита по 600 кинта тогава жилищата трябва да струват от порядъка на най много 1000-1500лв квадрата но при нас всичко е така изкривено че искаме в един живот всичко да се случи така както в другите страни се е случвало за десетилетия алчността ни е проблема на нас но това ще се регулира от самосебе си лошото е че много хора страдат искайки да живеят западния живот а не си дават сметка че ние не сме мръднали и на метър от комунизма

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #22

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Знам, че за теб е нещо чудно, но има едно нещо, наречено World Wide Web. Или Интернет.
    Не се притеснявай, няма да станеш интернет професор от един път.
    Там има хиляди обяви за продажба на имоти, включително за гореспоменатия Мюнхен.
    Покажи ми едно за под 3000 евро, което да не е в някое арабско гето. Средната цена е над 8000 евро/кв.м.
    Освен това, правилото за изплащане на жилище от наем е около 30-40 години.
    Също така, сметката ти за България е грешна.
    Дори да приемем, че има жилища с наем от 600 лева в София, то съвсем закономерно продажната им цена е 300*12*30=108000 евро.

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #23

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Тия правила къде ги пише или са твои лични правила то най хубаво е ипотечния кредит да е за 200 години щото месечните погасителни вноски ще са малки но иди в някоя банка и им разкажи за твоите правила да се посмеят. Нали разбираш че във всичко трябва да има логика и разумност. Ти би ли се хванал 40 години да изплащаш нещо/явно би като те чета/ и тоя дето ти дава парите дали би се съглаил. А за мюнхен не съм споменавал никакви цени а обясних разумността за закупуване на жилище и възможностите на хората да се възползват спрямо нашата действителност. А тия умножения дето си ги направил нямат никакъв смисъл защото само в България хората смятат по подобен начин и не забравяй че в твоята смехотворна сметка трябва да влезе и лихвата на банката за тия периоди за които ти си мнго щедър /30-40години/ и тогава чистата пара кояти си взел при усвояване на кредита няма да е 108К а много по малко и демек идваме на моята затова не четете само гугъл ами придобивайте обща култура. На запад хората не избиват цена на жилище давайки го под наем по твоята формула а просто получават някакви допълнителни кинти за жилище което не ползват а когато някой иска да прави кинти строи цял блок с малки кутийки и ги отдава под наем иди разходи се в чужбина и сам ще разбереш жилище от наем няма избиване по твоите сметки.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Хайде стига спам, особено гарниран с фантасмагории колко достъпни са недвижимите имоти в чужбина и недостъпни в България, въпреки изразената обратна реалност.
    PPP1, ако си с усещането, че не си мръднал и на метър напред в социално и икономическо отношение през последните 30 години, то това е лична драма, а не национална както се опитваш да го представиш…

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кога е най-тъмно?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-13, 11:53
  2. tx-p58vt20 кога?
    От LeBron във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-10, 20:12
  3. Кога КОП-а става 1-ца
    От chachoto във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 26-02-10, 12:31
  4. До кога !!!!
    От john.dow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 26-05-06, 19:06
  5. кой и кога е бил в компютъра ми?
    От blaster във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 03-01-05, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе