Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree32Одобрявам

Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1

    Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Според мен повечето българи не осъзнават, колко бедни сме в сравнение със Западно Европейците все още. Това е видео от малък магазин за бяла техника в Англия. Уж и ние имаме такива, но продуктите вътре са различни защото покупателната ни стойност е в пъти по-ниска. Там както човека от видеото казва се купува главно Бош, Сименс, Неф, Либхер и то модели правени в Германия главно, а при нас е все евтина шир потреба правена за източна Европа. Замислете се защо в България през 2023 средно статистическо семейство не може да си позволи пералня средна европейска хубост от 1500лв например. Тъжно е, но е факт и е срамно.
    https://youtu.be/WNlWxt_Rmkw
    CubanLinx одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Не че не съм съгласен колко по-бедна ни е държавата, но не мисля че това е показателя, който го показва.
    Сигурен съм, българите дават повече пари за подобна техника спрямо дохода си.
    Аз, макар да смятам, че имам над средните доходи, не бих си купил пералня, или какъвто и да домакински уред дори от средния клас.
    Конкретно за перални, сега ги гледам за новото жилище. Не бих дал повече от 2000 лева за пералня и сушилня общо.
    Не бих дал повече 800-900 лева за фурна.
    От друга страна имам колежки, работещи за под 2000 лева месечно, а купуват прахосмукачка, пералня Миле, хладилник Неф и тн.
    За мен са пари на вятъра.
    TRENDS, espace, Gena_bs и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    589
    #3

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    И аз не мисля, че покупката на дадена вещ е показател за мизерията в държавата. И друг път са водени подобни дискусии тук и лъсва цялостната картинка, която показва съвсем ясно защо сме там, където сме Както вече е написано, има хора, които взимат около или под 2К заплати, но са с най-нагрухания iPhone, искат да носят дрехи на Gucci или Luis Vuitton, загробват се с кредити за битова техника Miele, купуват телевизори Sony, карат Audi или BMW и т.н. В градския транспорт все по-често виждам и слушам деца на видима възраст 12-15 години, които разгорещено коментират имоти. Как било срам и мизерия да се живее в панелка и кой в какъв затворен комплекс живеел. Това е манталитета просто. Мислят, че по този начин ще покажат статус в очите на останалите и не искат да се различават от стадото за да не бъдат сочени с пръст. В същото време не са прави нищо за да започнем да се развиваме като общество и да тръгнем нагоре като държава, а чакаме някой да ни оправи
    Gena_bs и tanatos харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Гучи и Версаче не са необходимост за всеки. Ама пералня и хладилник са. Толкова е огромна разликата в доходите ни, че по нашите магазини дори не ги предлагат същите модели и марки електроуреди. Няма търсене за качествена техника у нас. 15 години сме в ЕС. Кога ще ги догоним по доходи останалите?
    Този пост е редактиран от kokovox; 12-03-23 в 17:21.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Това какво да се предлага, какво да включва в себе си за различните пазари и прочие се взема, грубо казано, от "представителни" проучвания по телефона. По поръчка на съответния маркетолог-идиот в дадената компания. Идеята е да ни накарат нас, аборигените, да харесваме само това, което те сметнат за подходящо. Имат остатъци от нещо, резервни части, остарял софт и т.н. Без значение дали фирмите произвеждат самолети или бонбонки. Важното е техните неща да вървят и да напишат, че се продават в XXX страни в EU и по света. Изключение на пръв поглед правят локализираните за нас автомобили с усилено окачване. При тях икономията е на базата на качеството на материалите и оборудването. Т.е. пак същото.
    Пример - погледнете продукцията на Mondelez - класическите "Морени" са с вкус на прегоряла вафлена кора+някакъв нугат. Даже до вкуса на истинските обикновени (сега модерно наричани нетунквани) вафли не докарват. Нищо общо с истинските морени, шоколади, та дори байкалчета и марципани. Последните въобще изчезнаха у нас.
    Франчайз тип McDonalds, KFC и други подобни.
    tanatos одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #6

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Това което се предполага като бяла техника отговаря на това, което се купува. А тук с българските заплати се купува евтина ширпотреба.... Както и да го вътрим и сучим.
    Обаче не изглежда да притеснява никого така че всичко е точно...[emoji849]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #7

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Спрете се най после с митът за прословутата българска бедност. Над 120 милиарда кътаме в банките, само ревем кат водни биволи че сме били бедни, всъщност над 90% от нааселението живее в собствени жилища, в Германия тоя процент е под 47. Сравнете данъците - там средно по 200-400 евра плащаш месечно Hausgeld за апартамент, погледнете данъците, застраховките на коли и т.н . Нямат нищо общо с трохите които ние плащаме. Ние сме едни лъжливи мрънкала, опитващи да предизвикаме състрадание и да изджукаме повече кинти от Европейците които после да се откраднат от наши хора. Откъде мислите че стигнаха цените на 40-50 годишни панелни коптори по 100-150 000 евра, и се плащат от бг. популацията и се търсят постоянно имоти ? Не сме за жалене като цяло.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Спрете се най после с митът за прословутата българска бедност. Над 120 милиарда кътаме в банките, само ревем кат водни биволи че сме били бедни, всъщност над 90% от нааселението живее в собствени жилища, в Германия тоя процент е под 47. Сравнете данъците - там средно по 200-400 евра плащаш месечно Hausgeld за апартамент, погледнете данъците, застраховките на коли и т.н . Нямат нищо общо с трохите които ние плащаме. Ние сме едни лъжливи мрънкала, опитващи да предизвикаме състрадание и да изджукаме повече кинти от Европейците които после да се откраднат от наши хора. Откъде мислите че стигнаха цените на 40-50 годишни панелни коптори по 100-150 000 евра, и се плащат от бг. популацията и се търсят постоянно имоти ? Не сме за жалене като цяло.
    Първо, сумата, която средноСТЪКмически се получава реално е колкото 1 сватба или 2-3 погребения, т.е. пари за черни дни. Освен това, стъкмически, защото, както се знае, ако аз и още 4 съселяни имаме общо 10 прасета, но РЕАЛНО те са собственост само на 1, статистически всеки има по 2, но реално не е така... Примера с жилищната собственост е показателен(поне за мен), не колко сме богати, а че все още нацията ни е с някакъв останал умствен капацитет и онова "лошото" време преди 89-та, много добре ни е научило, да не се лъжем лесно, да се разпростираме според възможностите си и да живеем в реалността, а не в метавърса, т.е. живот на кредит. Съответно 1/2 живот и повече привидно да работя за себе си, а реално за някоя банка. Това, което плащаме не само, че не е малко, но и е нормално отнесено с немския ти пример, като се има предвид "трохите", които ни плащат. Затова и благосъстоянието се измерва с доходите, а не с цената на данък сгради. Ако под ние се отъждествяваш с политиците ни, само тогава ще се съглася с последвалото ти твърдение за лъжливите мрънкала.
    Gena_bs и CubanLinx харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #9

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    В Германия техническия преглед на автомобил е 300 евро
    В кочината са бедни ама на 1 декември не можеш да си направиш резервация за кръчма за Коледа , защото са заети още от 1 октомври
    Апартаменти в София се продават на 2000 евро квадрата , толкова са и в Мюнхен
    dodo_pv и ponyasd харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #10

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Трайте си колко сме добре бе! Ще ни прочетат българите в чужбина, и като се засилят насам да се връщат, съвсем ще се вдигнат цените на жилищата.
    Пък банките ще трябва да им раздадат нашите 120 милиарда за кредити, че те едни гладни и ошушкани там нашенците….


    Истината е че сме първи по лошото и последни по хубавото в ЕС, в която сфера си изберете.
    Утешението е че има и по-зле от нас (не в ЕС).
    Избирайте си - да виждате истината, или да се утешавате….
    TRENDS, tanatos, kokovox и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Аз пак да питам - нали този форум беше технически, уж?
    Защо се появяват отново политически теми? При това тенденциозно насочени.
    Да не би да е във връзка с новия повей на вятъра Scorpions?
    TRENDS и CubanLinx харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #12

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В Германия техническия преглед на автомобил е 300 евро
    В кочината са бедни ама на 1 декември не можеш да си направиш резервация за кръчма за Коледа , защото са заети още от 1 октомври
    Апартаменти в София се продават на 2000 евро квадрата , толкова са и в Мюнхен
    Във времената на интернет е добре да се проверят данните преди да се публикуват неверни такива.
    Прегледът е два вида - технически и изпускани газове и двете общо струват около 120 Евро, отделно ако се правят в сервиз заедно с годишна поддръжка може да има намаление от тази цена. При всички случаи 300 не е.
    Без да живея в Мюнхен, мога да кажа, че такава цена за жилеше от 2000 € / ,m2 няма. Реалистично е да се умножи по 5.
    lazarus18 и kokovox харесват това.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #13

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Аз пак да питам - нали този форум беше технически, уж?
    Защо се появяват отново политически теми? При това тенденциозно насочени.
    Да не би да е във връзка с новия повей на вятъра Scorpions?
    Според българската техническа мисъл Беко, Канди и разни турско, китайско-полски уреди са по-добри от Бош/Сименс/Неф/Либхер уреди правени в Германия.
    И че ние не сме балами като англичаните да си купуваме по-скъпи уреди, защото според същата българска техническа мисъл те не си заслужавали парите.
    В тази техническа мисъл нещо ми куца логиката, ама много сериозно...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #14

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Във времената на интернет е добре да се проверят данните преди да се публикуват неверни такива.
    Прегледът е два вида - технически и изпускани газове и двете общо струват около 120 Евро, отделно ако се правят в сервиз заедно с годишна поддръжка може да има намаление от тази цена. При всички случаи 300 не е.
    Без да живея в Мюнхен, мога да кажа, че такава цена за жилеше от 2000 € / ,m2 няма. Реалистично е да се умножи по 5.
    Имаш стари сведения и откажи един банкет и върви до Германия. Миналата седмица се обадих и си поръчах един джип в немско , но исках да мине през преглед. Продавача ми писа , че прегледа е 300 евро и ще ми ги добави в цената. Лъже германеца или ти си просто не много умен. Дъщеря ми си купи апартамент в Мюнхен през декември 2022 - 200 000 евро за 72 кв. Кат си чешете езиците без хабер да имате, поне не пишете тук да заблуждавате хората.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    589
    #15

    Отговор: Кога ще ги стигнем Западно Европейците?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Според българската техническа мисъл Беко, Канди и разни турско, китайско-полски уреди са по-добри от Бош/Сименс/Неф/Либхер уреди правени в Германия.
    И че ние не сме балами като англичаните да си купуваме по-скъпи уреди, защото според същата българска техническа мисъл те не си заслужавали парите.
    В тази техническа мисъл нещо ми куца логиката, ама много сериозно...
    Не мисля, че има нормален човек, който би твърдял такова нещо. Има скъсани хора, които просто нямат финансите да си позволят нещо по-хубаво. Има и циции, които си мислят, че ще минат метър, набутват с нещо по-некачествено и после се успокояват с мисълта, че доказаните брандове не си заслужават парите. Не винаги по-скъпото е по-добро. Вкъщи например сме с най-скъпия модел пералня на Bosch за 2018 (правен в и за швабско). Еми старото AEG, което беше нисък клас изглеждаше в пъти по-здраво. Bosch-а е малко като китайска радост откъм изработка. Остава надеждата вътрешно чарколяците да са по-добри

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кога е най-тъмно?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-13, 11:53
  2. tx-p58vt20 кога?
    От LeBron във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-10, 20:12
  3. Кога КОП-а става 1-ца
    От chachoto във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 26-02-10, 12:31
  4. До кога !!!!
    От john.dow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 26-05-06, 19:06
  5. кой и кога е бил в компютъра ми?
    От blaster във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 03-01-05, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе