Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Търся евтин модел климатик за 100 m³

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #16

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Toва не можах да разбера
    Аз пък го разбрах-тука толкова умници сме се събрали и пишем разни топлотехнически лакърдии че всеки би се объркал.
    Аз лично бях възхитен от едни философии за ценообразуването на климатичната техника с отчитане на трансфера на лицензи и в съответствие с световните патентни закони. Тоя разговор направо ме уби :Super:

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #17

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Аз пък го разбрах-тука толкова умници сме се събрали и пишем разни топлотехнически лакърдии че всеки би се объркал.
    Аз лично бях възхитен от едни философии за ценообразуването на климатичната техника с отчитане на трансфера на лицензи и в съответствие с световните патентни закони. Тоя разговор направо ме уби :Super:
    и аз ти се чудя на твоите категорични мнения ма си трая,имам чувството че бачкаш ОТК във всички китайски заводи за климатици че си толкова категоричен за тях

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #18

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    и аз ти се чудя на твоите категорични мнения ма си трая,имам чувството че бачкаш ОТК във всички китайски заводи за климатици че си толкова категоричен за тях
    Бачкам в една лаборатория дето ги тества по БДС.
    Ако бях ОТК щях да съм по-добре настроен към китайските климатици.
    Не го взимай лично винаги има набутани.Пък и грешките могат да се поправят лошото е когато ги повтаряме или умишлено заблуждаваме околните.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #19

    Re: Въпрос за климатик

    Ще ми покажеш ли ако обичаш сайта на Осака с видовете модели и х-ки, че нещо не го намирам.
    Искам да видя къде ги правят, нещо завод ли е гараж ли???
    А как ги проверявате "Японските" 2-ра употреба, гледам голяма слабост са ти /защо ли?/

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #20

    Re: Въпрос за климатик

    Алекс, мерси, значи д*цензура*тът е бил излишен, щом с климатик 12-ка, при това на що годе реномирана марка едвам отопляваш 50 кубика стая. Помещението за което говоря е по - скоро близо до тази квадратура.
    Текно, ако въпросът т ивъобще има някакъв скрит смисъл, ще поясня. Макар и да е малко нахално от моя страна, очаквам не само да ми се препоръча марка и модел, а ако може и да ми се поясни защо.* A иначе, в малко по - широка сфера на размисъл, от твоите постове почти съм запомнил един климатик - модел и марка, но цената не ме устройва
    Панчо, значи казваш, че и Осака стават, но са шумни?
    Колко шумен е един такъв климатик - като вентилатор ли? Можеш ли с нещо да го сравниш?
    Необходим ли е инвертор?
    После, може ли като на ламя някой да ми обясни какво означава това BTU, дето явно за него приказваме - дванайска, четиринайска и каква е връзката към мощността му във ватове.... Какво трябва да ми говори на мен примерно един климатик 12000 BTU, 3,7 вата? Извинявайте, сигурно ви забивам в девета глуха с тоя въпрос...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #21

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    После, може ли като на ламя някой да ми обясни какво означава това BTU, дето явно за него приказваме - дванайска, четиринайска и каква е връзката към мощността му във ватове.... Какво трябва да ми говори на мен примерно един климатик 12000 BTU, 3,7 вата? Извинявайте, сигурно ви забивам в девета глуха с тоя въпрос...
    Прочети оная голямата тема...
    1BTU=0,293071W

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Принципно всеки може да отговори каквото си иска и не е отговорен за отговорите си.
    Принципно всеки може да отговори каквото си иска и е отговорен за 100% за думите си.
    Обратното би ни превърнало в сбирщина лъжци



  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #23

    Re: Въпрос за климатик

    Не ми се занимава с тази дискусия. Приеми, че аз съм силно недоверчив и съм склонен винаги да проверявам повече от един източник. Съществува опасност вие да грешите, аз погрешно да в иразбирам и още много други.
    Нещо по темата?
    Фрийлендър, мерси за уточнението, макар че ми е странно. Досега разглеждах сайтове за климатици и на много места в офертите пишеше и БТУ и ватове...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #24

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Ще ми покажеш ли ако обичаш сайта на Осака с видовете модели и х-ки, че нещо не го намирам.
    Искам да видя къде ги правят, нещо завод ли е гараж ли???
    А как ги проверявате "Японските" 2-ра употреба, гледам голяма слабост са ти /защо ли?/
    @pancho

    Пдкрепям alexb..и аз бих искал да разбера в коя точно лаборатория тествате климите, защо до колкото ми е известно все още в България няма лаборатория оборудвана с биклиматична камера, която е необходима за тестване на климатици. *И второ, би ли ми казал кои точно стандарти от БДС ползвате при изпитанията?

    п.п. Съгласно БДС в България захранващото напрежение за битови нужди е 220 Волта +-5%, С честота 50 Херца +-2%. Японските климатици са на 110 Волта, 60 Херца честота. И това ако е съответствие с БДС, здраве му кажи...Друг е въпроса, че се побългаряват....И крайния резултат е "ПОБЪЛГАРЕН ЯПОНСКИ КЛИМАТИК"....

    ......Защо пък не!!!!! Те в Япония правят Български кисело мляко - ние им побългаряваме климите

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #25

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Фрийлендър, мерси за уточнението, макар че ми е странно. Досега разглеждах сайтове за климатици и на много места в офертите пишеше и БТУ и ватове...
    Ми смятай бе човек...Грубо казано - 12000*0.293071=3517W=3.5Kw
    Както има инчове и сантиметри, така има BTU-та и ватове,
    все едно да имаш 1.6лв или 1$
    P.S. Естествено има разлики от закръгленията ... Пък и някои откровено си лъжат

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #26

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    @pancho

    Пдкрепям alexb..и аз бих искал да разбера в коя точно лаборатория тествате климите, защо до колкото ми е известно все още в България няма лаборатория оборудвана с биклиматична камера, която е необходима за тестване на климатици. *И второ, би ли ми казал кои точно стандарти от БДС ползвате при изпитанията?
    И аз също съм заинтригуван относно БДС-то и лабораторията

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    И аз също съм заинтригуван относно БДС-то и лабораторията
    А бе хора какви лоборатории и БДС.Нека не размиваме темата.Туй за разните японки втора употреба е ясно.То човека който ги писа си има право на мнение.Е може да греши,но това е негово право

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #28

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Бачкам в една лаборатория дето ги тества по БДС.
    Ако бях ОТК щях да съм по-добре настроен към китайските климатици.
    Не го взимай лично винаги има набутани.Пък и грешките могат да се поправят лошото е когато ги повтаряме или умишлено заблуждаваме околните.
    Бе шега бе хора за БДС-то , шега в тона на шегата за ОТК-то в китайски завод
    Нямам слабост към японците втора ръка а само към дългокраки брюнетки
    Дзвер братко, ако това си ти на аватара ба верно си голем Дзвер :Super:
    Как човек да ти откаже услуга

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #29

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ти гледай следващия път като питаш да знаеш по-точно колко ти е помещението.
    Ако някой ти отговори на око 12-ка а?Грешката при теб е по-голяма от 20%
    Грешката май отива към 50%

    [quote=D3BEP ]
    Алекс, мерси, значи д*цензура*тът е бил излишен, щом с климатик 12-ка, при това на що годе реномирана марка едвам отопляваш 50 кубика стая. Помещението за което говоря е по - скоро близо до тази квадратура.
    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP

    Текно, ако въпросът т ивъобще има някакъв скрит смисъл, ще поясня. Макар и да е малко нахално от моя страна, очаквам не само да ми се препоръча марка и модел, а ако може и да ми се поясни защо. A иначе, в малко по - широка сфера на размисъл, от твоите постове почти съм запомнил един климатик - модел и марка, но цената не ме устройва

    D3BEP ти от моите постове нищо не си разбрал


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #30

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Дзвер братко, ако това си ти на аватара ба* верно си голем Дзвер :Super:
    Как човек да ти откаже услуга
    Мерси за комплимента. Всъщност не знам дали е комплимент - аз не съм културист.
    Това на аватара ми е Христомир Христов, първият в историята на българския културизъм европейски и световен шампион. В края на миналата година получи и профи карта и сега ще се състезава в битката на зверовете - професионалната лига. Първата му изява е на 16ти и 17ти септември в Хюстън. Оттам ако се представи добре, отива на Мистър Олимпия. Вероятността е малка, но ако не - следващият път.
    Бтв - аз още те чакам да ми изпратиш отговор Вчера щеше да бъде.
    Естествено, мога и сам, но ми беше интересно да не действам на сляпо. На екоклима офисите ги знам.... За на старо ми беше интересно ако знаеш и ми препоръчаш нещо.
    D3BEP ти от моите постове нищо не си разбрал
    Разбрал съм Текно... Даже много съм разбрал още много отдавна. В този форум когато питаш специалисти нещо в повечето случаи е най - добре да знаеш верните отговори. Иначе ти намират противоречия, обиждат ти се, карат ти се или си пишат офтопици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 10:24
  2. търся евтин wifi рутер Н
    От get във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-11, 16:50
  3. Търся си хубав евтин фотоапарат
    От mariq_h_98 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 09-08-11, 10:47
  4. Препоръчайте евтин модел TV 26"
    От roki999 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-09, 15:26
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе