Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Търся евтин модел климатик за 100 m³

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #31

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    От опит ти казвам - отоплявам 2 стаи с 2 мидеи 12-ки
    1.едната стая е 49м3
    2.другата е 37м3
    Първата се справя, но е на границата/при -17,-18С почти не се изключва/, втората нямаше особен проблем и има още аванс. Според мен за отопление повече от 55-60м3 няма да се справи 12-ката и само ще изтормозиш, ще се скапе бързо и ще харчи доста. Решението е твое!

    Искам да те попитам колко сметка за ток плащаш зимата за 2та климатика, предполагам имаш и бойлер.
    Няма значение каква е дограмата и изолацията, просто средно на месец зимата и целодневно ли работят климатиците.
    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #32

    Re: Въпрос за климатик

    нека и аз да ги изям
    внимателно прочетох всички мнения и никъде не видях някой да отчита какви са условията на помещението -имам предвид връзка с околната среда много важен фактор

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #33

    Re: Въпрос за климатик

    ????
    Това въпрос към мен ли беше или може аз да не участвам
    Просто питам, щот ва гледам, че си говорите нещо :coolsmiley:
    Аз съм писал: помещението е търговско. Въпреки това предполагам ,че поне в първоначалния етап няма да става въпрос за голямо отваряне и затваряне на врати и прозорци, особено през зимата. Помещението е междинно, като над почти половината му има само плоча(издадено е) и е на първия етаж...

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #34

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    ????
    Това въпрос към мен ли беше или може аз да не участвам
    Просто питам, щот ва гледам, че си говорите нещо* :coolsmiley:
    Аз съм писал: помещението е търговско. Въпреки това предполагам ,че поне в първоначалния етап няма да става въпрос за голямо отваряне и затваряне на врати и прозорци, особено през зимата. Помещението е междинно, като над почти половината му има само плоча(издадено е) и е на първия етаж...
    разбира се че участвуваш та нали в крайна сметка опира до твоя ДЖОБ
    при темп под -10 градуса задължително конверторен-спестяваш си главоболия!
    по икономични са-доста
    при 100 кв м-голям номер климатик -за да може да върти целия въздух
    не се притеснявай ако е оригинал японски от фирмата поставят само понижаващ траф за 110v нищо друго нямаш проблеми наистина дават 3 год гаранция
    ох уморих се да пиша успех

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #35

    Re: Въпрос за климатик

    А колко процента ще бъдат загубите в тоя траф а?
    Аз като минимум слагам 10%

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re: Въпрос за климатик

    Стига с тези климатици на 110V. Много ясно, че ще има загуби в трансформатора. Да не говорим, че са малко нелегани такива машинки. А по отношение на възката на помещението с околната среда, ами то никой не го взема предвид. То ако се правеха сметки нямаше да се купуват големи мищности климатици. Понеже никой нищо не отчита се прави голямо преоразмеряване на клиаматиците. Отичитат някакви кубици дето според формулата им в мойта статя трябва да има климатик 17-ка, я тя и 12-ката е предостатъчна. Да не говорим, че тези мощности в BTU 12000 и 17000 са за охлаждане, а за отопление са доста по различни и трябва да се гледад поотделно. Друг е въпроса, че климатик произвеедн за европа не трябва да му се дава мощноста в извънсистена единица, каквато е BTU.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #37

    Re: Въпрос за климатик

    Фърлихте ме директно в киреча.
    Добре, има ли нещо по - синтезирано, което мога да прочета? Хептен загубих следата. Досега се мъчих да схващам как да пресмятам БТУ и ватове за отопление на кубатурата горе долу, сега излезе съвсем друго, че те въобще не са за това.
    Подайте ми някакви идеи, моля.
    Четох и другите две теми - подобна каша ми остана в главата.
    Панчо ми изпрати нещичко, но от него разбрах само, че инверторът е задължителен за отопление...
    Нещо, което тук се отрече....
    Хелп

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #38

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    А колко процента ще бъдат загубите в тоя траф а?
    Аз като минимум слагам 10%
    И пак ще е на светлинни години от Хаерите и другите китайски боклуци дето ги продаваш.
    И 20% да са загубите ще е много по-икономичен.
    Ти сега да не вземеш да питаш как се мерят загуби в траф че хептен ще се изложиш.
    Виж сега Дзвер избора си е твой но ако питаш мен след оригиналните японски машини слага Осака, поне си е наше българско и тук си завъртаме парите .Не създават проблеми.На Бадр не са му ясни нещата и приказва магазинерски приказки като за някой селянин дошъл от гората да си вземе климатик за гъбарника
    @Julian
    Стига с тези климатици на 110V. Много ясно, че ще има загуби в трансформатора.

    Да загубите са ужасяващи а като проверих и качеството на медта в проводниците с които са ми включили климатика към мрежата и видях какво специфично съпротивление имат се оказа че печалбата от инвертора ми отива на кино Сега си поръчах сребърни проводници, но пък те с тяхното по-малко специфично съпротивлени ме набутват понеже не греят толкова и по-малко ми топлят стаята та трябва да разчитам само на климатика Абе набутване всякък
    Че и нелегални, мани другото,гледам си сега стената и го няма климатика ми......ужас.Тъкмо се притесних че са го откраднали и чета тук че били нелегални.Е явно за това не се вижда минал в нелегалност.
    А стига глупости вече всички знаем че са по-добрите.
    Както едно ДВД на Тошиба е в пъти по-добро от ДВД на НЕО .
    Щом с половината китайска бяла и черна техника вървят какви ли не подаръци сами си направете извода за качеството и.
    Продаватя като във ВС телешоп -"взимаш това и сега и само сега безплатно още 5 от същото.....
    Омръзна ми да пиша да чета писанията на хора дето "всичко "знаят за климатиците и фреоните и тн.
    Хубавото е че колкото ида знаят никой не ги пита
    Иначе още щяхме да си караме със Р12 и Р22 които били просто супер ама супер......
    Така че сипете дитирамби за евтиното и китайското и не екологичнот, техниката се променя-Кучетата си лаят , кервана си върви. :Super:

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #39

    Re: Въпрос за климатик

    аз съм дотук -поне се намери един който разбира за кво става дума
    виж в 911.bg добър избор на климатици -ако имаш парички вземаш дженералелектрик

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #40

    Re: Въпрос за климатик

    Имам тъпото усещане, че Pancho има далавера от японските-втора употреба - може и да ги продава - просто до момента не е приел дори и един техен минус а такива има...

    ...и плюсове има, но няма да коментирам...
    ...и наистина - внасят се полузаконно, и не съм видал такъв с декларация за съответствие с БДС...
    А по отношение на БДС - споменах го и в коментар за газовите уреди.. В случая - ако не е одобрен по БДС уреда /това става в лаборатории и струва доста пари, затова не го правят за няколко бройки/ - незаконно е да се продава, освен за сувенир
    В допълнение, ако сте включили такъв уред - това е в нарушение на договора с Електроразпределение. И като за капак - хем могат да ви съдят за това, хем ако стане нещо около вас и ви надушат - могат да ви изкарат виновни, дори проблема да е другаде - дори могат да откажат да платят щети на съседския плазмен ТВ, заради смущенията, които вашия уред е внесъл... Тогава трябва да убеждавате фирмата Х да плати, за да не плащате Вие - дали ще успеете?

    @ДЗВЕР
    На http://www.efendulov.com/howto.aspx
    има нелош калкулатор за нужна мощност, а иначе сам ще си преценяваш марката - все пак по-доброто обикновено е по-скъпо...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #41

    Re: Въпрос за климатик

    Панчо, мерси, и аз мислех за Осака или Хайер или пък за някоя свястна фирма втора употреба.
    С риск пак да ви подпаля.
    Калкулаторът ми изкара необходими към 6 кв отоплителна мощност, което мисля, че е много. При това "съкратих" от отоплението квадратурата на склад и тоалетна.
    Тук ми се накараха, че някой можел да ми каже 12-тица.
    Обаче вижте какво е писал Пат в голямата тема:
    А бе незнам какви сметки правите, ама аз мога да ви кажа колко плащам вече втора зима с евтин климатик - Осака 12-ца - инвертор. Тая зима най голямата ми сметка беше 112лв. Като се има предвид, че в тая сума влиза консумацията на бойлер 2Кw, Смядовски радиатор (от белите) -2Кw i всички останали дребни електрически уреди. А , да - гответо (готварската печка с керамичен плот) също е на ток. С климатика отоплявам около 37кв.м. с височина 2.5м.
    Имам външна и вътрешна изолация, дограмата е PVC.
    Честно казано засега напълно ме устройва като цена и работа (климатика).
    Това емен - емен описва моят случай. В пълни габарити съм малко по - широк (квадратура) и малко по - нисък.
    Реално съм горе долу толкова широк и по - нисък, т.е. горе долу даже по - малка кубатура.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Re: Въпрос за климатик

    На няколко пъти както тук, в поста по-горе, така и в другата тема за климатиците се говори за съответсвие на БДС. Някой даже се похвали, че изпитвал климатици в специализирана лаборатория за съответствие.
    Мисля, че за всички ще е от полза някой да отговори компетентно на следните въпроси:
    1. На кои стандарти по БДС трябва да отговарят внасяните в БГ нови и "втора ръка" климатици?
    2. На какви други нормативни документи трябва да отговарят те? (за електрическа, противопожарна, екологична безопасност и др.)
    3. Кои са оторизираните в БГ лаборатории, които провеждат такива изпитания и какви документи за съответствие издават?
    Ако някой разполага с тази документация, нека пусне тук основните изисквания за сведение на всички.

    PS Отговора може да се пусне и в по-общата тема за климатиците, за да не разводняваме тази.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #43

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    И пак ще е на светлинни години от Хаерите и другите китайски боклуци дето ги продаваш.
    И 20% да са загубите ще е много по-икономичен.
    Ти сега да не вземеш да питаш как се мерят загуби в траф че хептен ще се изложиш.
    Виж сега Дзвер избора си е твой но ако питаш мен след оригиналните японски машини слага Осака, поне си е наше българско и тук си завъртаме парите .Не създават проблеми.На Бадр не са му ясни нещата и приказва магазинерски приказки като за някой селянин дошъл от гората да си вземе климатик за гъбарника
    @Julian
    Стига с тези климатици на 110V. Много ясно, че ще има загуби в трансформатора.

    Да загубите са ужасяващи а като проверих и качеството на медта в проводниците с които са ми включили климатика към мрежата и видях какво специфично съпротивление имат се оказа че печалбата от инвертора ми отива на кино Сега си поръчах сребърни проводници, но пък те с тяхното по-малко специфично съпротивлени ме набутват понеже не греят толкова и по-малко ми топлят стаята та трябва да разчитам само на климатика Абе набутване всякък
    Че и нелегални, мани другото,гледам си сега стената и го няма климатика ми......ужас.Тъкмо се притесних че са го откраднали и чета тук че били нелегални.Е явно за това не се вижда минал в нелегалност.
    А стига глупости вече всички знаем че са по-добрите.
    Както едно ДВД на Тошиба е в пъти по-добро от ДВД на НЕО .
    Щом с половината китайска бяла и черна техника вървят какви ли не подаръци сами си направете извода за качеството и.
    Продаватя като във ВС телешоп -"взимаш това и сега и само сега безплатно още 5 от същото.....
    Омръзна ми да пиша да чета писанията на хора дето "всичко "знаят за климатиците и фреоните и тн.
    Хубавото е че колкото ида знаят никой не ги пита
    Иначе още щяхме да си караме със Р12 и Р22 които били просто супер ама супер......
    Така че сипете дитирамби за евтиното и китайското и не екологичнот, техниката се променя-Кучетата си лаят , кервана си върви. :Super:
    Някои уточнения драги ми Pancho
    По реда изложен от теб
    Не продавам нищо.Нямам договор за гаранционно обслужване с нито една марка.Не искам и да имам
    Загубите в трафа-минимум 10% най-често 20-25%.
    Осака един от най-неудачните избори за климатик
    По-въпроса за китайските боклуци,ако беше прочел постовете ми за климатици които струват колкото теглото им в мед щеше да говориш друго.Аз не съм привърженик на климатик за 400лв.Смятам че трябва да се търси баланс м/у цена и качество.Смятам за най удачен ценовия диапазон 800-1000лв.Разбира се YORK е най-доброто.Ама като му видиш цената направо го анатемосваш.За това дали са ми ясни нещата нека другите говорят,но не и такива които тестват клиатици на 110V по БДС.
    За фреоните.Е ти пак се обърка нали прехвалените от теб втора употреба японки са на R22.Въпроса е ти кога излъга,когато хвали старите японки или сега когато плюеш фреона с който работят.
    @D3BEP
    Извинявай за размиването на темата.
    За 6-те квт не са много а в цитата ти виж какво пише-вътрешна и външна изолация и PVC дограма.Значи много малко топлозагуби.Това е най-съществения момент за икономичноста.Възможно най-съществения.
    След това ти си направил трудното.Изчислил си нуждите си от енергия.От тук нататък избора е лесен 18-ца с СОР над 3.5 по-добре инвертор

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #44

    Re: Въпрос за климатик

    Помещението ми също има пвц и изолация. Писал съм го по - нагоре, и една външна стена.
    И доста други неща съм писал...
    А защо ОСАКА да е най - неудчаният избор? Действително гледам ги като най - често употребяваната у нас марка.
    Нужно ли е още веднъж да повтарям ,че правя инвестицията като форма на отстъпка от моя страна за друг човек, с който имам установени отношения, но не смятам ,че трябва да правя максимални инвестиции в бизнеса му, или пък - недай си боже - в бизнеса на случайно подбрано множество от хора.
    Колкото и да са хубави климатиците от множеството над 1000 лв нямат шанс, уговорили сме сумата, над нея другият ще трябва да участва.
    Ясно, значи колкото и да ми се сърди Бадр и който още иска, консултацията определено ще се прави и на друго място.
    Благодаря ви!

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #45

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Помещението ми също има пвц и изолация. Писал съм го по - нагоре, и една външна стена.
    И доста други неща съм писал...
    А защо ОСАКА да е най - неудчаният избор? Действително гледам ги като най - често употребяваната у нас марка.
    Нужно ли е още веднъж да повтарям ,че правя инвестицията като форма на отстъпка от моя страна за друг човек, с който имам установени отношения, но не смятам ,че трябва да правя максимални инвестиции в бизнеса му, или пък - недай си боже - в бизнеса на случайно подбрано множество от хора.
    Колкото и да са хубави климатиците от множеството над 1000 лв нямат шанс, уговорили сме сумата, над нея другият ще трябва да участва.
    Ясно, значи колкото и да ми се сърди Бадр и който още иска, консултацията определено ще се прави и на друго място.
    Благодаря ви!
    Място за сърдене няма.Разбира се че ще събираш мнения.Парите които ще се дават не са 2лв.Успех и моля напиши крайния резултат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 10:24
  2. търся евтин wifi рутер Н
    От get във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-11, 16:50
  3. Търся си хубав евтин фотоапарат
    От mariq_h_98 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 09-08-11, 10:47
  4. Препоръчайте евтин модел TV 26"
    От roki999 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-09, 15:26
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе