Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree1Одобрявам

Климатици - малки тайни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1

    Климатици - малки тайни

    Започвам тази тема тъкато има доста тайни които всеки притежател на клим може тук да сподели.
    Ето една от тях. Когато имате клим сплит ситема и външното тяло може да е пред замръзване,минете от отопляне на охлаждане и изчакайте известно време да кажем 10 мин. ,след което отново менете на отопляне. Бъдете сигурни че външното тяло няма да замръзне !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #2

    Re: Климатици малки тайни

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Започвам тази тема тъкато има доста тайни които всеки притежател на клим може тук да сподели.
    Ето една от тях. Когато имате клим сплит ситема и външното тяло може да е пред замръзване,минете от отопляне на охлаждане и изчакайте известно време да кажем 10 мин. ,след което отново менете на отопляне. Бъдете сигурни че външното тяло няма да замръзне !
    За "тайните",споделени от собствениците на климатици съм "за"!
    Позволи ми да попитам - каква "тайна" е това,което си споделил?То е ясно - при реверс,се получава размразяване на външното тяло.Само,че при тази операция трябва да се облекат по около три балтона...приблизително...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #3

    Re: Климатици малки тайни

    Друга тайна която искам да споделя е свързана с монтажа . Когато ви монтират клим изисквайте монтажът да става като е по инструкция на съответния клим. обезателно да се обезвъздуши вътрешното тяло с вакум помпа. Не забравяйте да изискате проверка на налягането на фреона. Документите да са старателно оформени и да има телефон на монтажната база.
    На заяждания нямам намерение да отговарям.Смятам че всеки един от нас притежателите на клим може да сподели преживели несгоди и как е решил даден проблем .Повярвайте това ще допринесе много улеснения както на хората с клим. така и на тези които им предсоти да притежават климатик

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #4

    Re: Климатици малки тайни

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Ето една от тях. Когато имате клим сплит ситема и външното тяло може да е пред замръзване,минете от отопляне на охлаждане и изчакайте известно време да кажем 10 мин. ,след което отново менете на отопляне. Бъдете сигурни че външното тяло няма да замръзне !
    Ако прочетеш експлуатационните условия вероятно ще видиш, че има опасност от включване на вградена защита при това минаване /за моя климатик/ при външна температура под 10*С и включен режим на охлаждане...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #5

    Re: Климатици малки тайни

    Когато вашият клим шуми и външното и вътрешното тяло ,използвайте гумени тампони

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Климатици малки тайни

    И какъв в смисълът от тях, след като главата на болта контактува с "лапата" на тялото, а другия край на болта, чрез натегнатата гайка, предава вибрациите на конзолата. И какво, като между "лапата" и конзолата има гумен тампон? И мен така ме успокояваха, ама ядец...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Re: Климатици малки тайни

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Когато вашият клим шуми и външното и вътрешното тяло ,използвайте гумени тампони
    Това не са малки тайни,това са направо ГОЛЕМИ тайни.Използването на гумени тампони при монтажа на климатик си е почти епохално откритие.Сигурен съм, че тази тайна трябва да я научи всеки нов собственик на климатик и да я прилага най-стриктно.Не знам обаче какво трябва да се предприеме,ако шуми само едното от двете тела

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #8

    Re: Климатици малки тайни

    Моля прочетете отговор # 1952 oт 19.11.2005г. 13ч 47мин. на JoroM тема климатици обсъждане на всякакви клим. това е относно тампоните.
    Ако има опасност от зъмръзване на дренажната тръбичка ,или я махнете на пълно ,или купете маркуч Ф20 и изолационна тръбичка от тези с които са изолирани медните тръби на клим.Вкарайте маркуча в изолационната тръбичка .Единия край закрепете на дренажната тръба а др.край пъхнете в бутилка 10 л от минерална вода ,не забравяйте да сложите в бутилката малко концентриран разтвор на антифриз.По този начин си осигурявате надеждна работа на вашия клим при зимни условия

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #9

    Re: Климатици малки тайни

    emos , виж сега как се прави тампон за климатик, та да не се чудиш или разправяш, че не става. Това, което си описал, не е съвсем тампон, с който да си обереш вибрациите и правилно си го оплюл! Мислил ли си да сложиш още една гумичка между лапата на тялото и главата на болта? :coolsmiley:
    Тампонът за климатик съм го изчистил като идея от доста време. Прави се от следните компоненти: 8 тампона за амортисьори на Лада (май е без значение предни или задни) -изглеждат като гумени втулки с височина 20мм и външен диаметър 25-30мм (цена 20-30 стотинки за брой). 4 болта М8 с подходяща дължина (мисля, че 80мм биха били достатъчни), 4 гайки М8, самозаконтрящи се (т.е. с пластмасова шайба, пресована от единия край) или 8 обикновени, 4 шайби осмици, с голяма периферия и 4 обикновени шайби. Подредено по височина, тампонът, монтиран на климатика изглежда по следния начин: глава на болта, шайба с голяма периферия, тампон, лапа на климатика, тампон, стойка, шайба обикновена, гайка. Стяга се без много голяо усилие, а самозаконтрящата се гайка ще предпази сглобката от саморазвиване. Потози начин твърд контакт между климатика и стойката НЯМА.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #10

    Re: Климатици малки тайни

    Само едно допълнение проверете с нивелир хоризонталноста на вътрешното и външното тяло в покой,след монтажа.

    Настройката на дистанционното е деликатна работа . Прочетете добре упътването помислете как можете да исполвате рационално таймера или часовника както и режима турбо и слипинг. Това ще доведе до икономия на ел енергия! Не разчитайте винаги на автоматичния режим!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #11

    Re: Климатици малки тайни

    Не съм убеден, че външното тяло (а и вътрешното) трябва да е хоризонтално! Все пак, има щуцери, през които да се оттича водата и те са от противоположната на компресора страна. Така че, лек наклон си трябва. За вътрешното пък да не говорим -нали трябва да се накара водата да се оттича към маркуча!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #12

    Re: Климатици малки тайни

    Цитат Първоначално публикувано от Marvin
    Не съм убеден, че външното тяло трябва да е хоризонтално! Все пак, има щуцери, през които да се оттича водата и те са от противоположната на компресора страна. Така че, лек наклон си трябва.
    Според инструкцията за монтаж допустимото отклонение е до 5*

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #13

    Re: Климатици малки тайни

    Е, това пък е вече прекалено. 5 градуса са страшно много! Или, казано по-образно, за около 50 сантиметра (ширината на външното тяло), допустимото отклонение излиза, че може да е повече от 4 сантиметра. Е, на мен лично не ми трябва нивелир за да го докарам до толкова.
    Ама, според мен, е добре наклонът да е в "правилната" посока.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #14

    Re: Климатици малки тайни

    За вътрешното тяло е необходимо да е нивелирано защото е необходимо на духалката ,заради центробежните сили на вентилатора, а за щуцера с конденза има улей достатъчно широк за да му се даде наклон , пък и да се приведе във добър вид изделието .Относно външното тяло заради компресора , обаче нали знаеш приказката сантим горе сантим доле не е от значение.

    Когато няма консенсус между жена ви (приятелката) и вас , относно темп. и и е студено, почерпете я с чаша червено вино. Когато и е топло почерпете я с чаша Black RAM и бучка лед и консенсуса меду вас относно клим ще настъпи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    41
    #15

    Re: Климатици малки тайни

    здравейте.и все пак ще ме посъветвате ли какво да правя при положение че външното тяло на климатика е на 10 минути от замръзване.предварително благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седем тайни за вашата мишка (на руски)
    От etg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-14, 22:33
  2. Малки подаръчета
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 31-03-12, 06:07
  3. Малки игри !!
    От kafka във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-05, 21:49
  4. Siemens *45 и по-нови - тайни кодове таковата?
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-03, 13:29
  5. IE и малки картинки
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе