Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

На къде ще тръгне пазара на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #1

    На къде ще тръгне пазара на климатици

    Честита Нова Година на всички форумци,с пожелание за много здраве и успехи в личен и професионален план
    От доста време в главата ми се върти един въпрос,та реших да го споделя и дано заедно намерим отговор.

    След като вече сме уж пълноправни членове на ЕС,как виждате развитието на пазара на климатична техника у нас.И по-точно какво според вас ще се случи с вноса на евтина китайска стока с всевъзможни наименования

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Ще продалжава да се внася ама по дебело ще е в цял сваят китаиците продават дори тази вечер казаха че амеркианците притеснени от експанзиата на китаиските стоки. Мога да кажа като потребител че всичко което си купувам в поседната година две не може да изкара повече от година като почна от хард дисковете мна през домашната техника и свърша с инструментите които ползвам. Писна ми от болкуци.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #3

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    В общи линии и аз мисля така,но ползвам и някои качествени "китайчета"/повечето са компютърни компоненти/Иначе преди Коледа бях до Щатите и наистина там са доста притеснени от китайската експанзия/на стоки /Даже са приели някакъв закон,който увеличава квотата на легалния внос.Но да не забравяме,че има Китайско и "Китайско"

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    надявам се най сетне наглите вносители на клими с Р22 да отпаднат от пазара !

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Че какво му е на R22? Моля, пропусни приказките за озоновата дупка и т.н.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #6

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Да,наистина какво му е чак толкова,освен че е по- добър/евтин/ но основното е,че чичко Дюпон не го долюбва

  8.  
     
  9. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #7

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Аз мога да кажа,че хората,които ми донесоха и монтираха и двата японски климатика,единия даже преди Коледа го монтираха и тогава разговаряхме,всички японски заводи за климатична техника ще се озоват в Китай,това според мен няма да се отрази много на качеството,защото по тяхна/на монтажниците ми/ информация в китайските заводи ще работят японски специалисти,т.е. това е както шивашките цехове на гърците,италианските обувни фабрики,които използват евтината работна ръка в такива държави.Това е моето скромно мнение,а какви ще се случи наистина и кога...времето ще покаже.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #8

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Интересно ми е да чуя вашите разсъждения,относно съдбата на хилядите функциониращи климатици,работещи с фреон R22?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Ами ще продължат да функционират. Просто няма да се продават климатици с R22. То и сега не трябва да се продават, но както знаеш ги има на пазара и са по евтини. Всичко ново трябва да е на р410 или р407.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #10

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Това ясно,но за да работят им трябва фреонче,а как стоят нещата с R22 всички знаем.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #11

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Както стоят нещата и с R12.......Официално е забранен и не трябва да се продава, но на черно се намира. Вярно, цената му е доста висока, но го има и ще го има още няколко години.

    Аналогично ще стане и с R22 - черен пазар.

    Иначе, съгласно "Протокола от Киото" до 2025 г.(може и да бъркам годината, но е там някъде) всички машини, които работят с HCFC газове (R22 например) трябва да са рециклирани за работа с екологични фреони

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #12

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Здравейте,
    за първи път пиша във форума ви, но го чета от доста време. Направо е чудесен и ви поздравявам за това. Човек научава доста интересни неща, за които доста трудно би намерил литература.

    Така имам няколко въпроса за климатиците. Преди вече почти три години започнах да се интересувам живо от климатиците, защото имах намерението да стана собственик на такъв. След доста проучване и следене на цените и качеството на това, което се предлагаше на пазара си взех HAIER HSU-10HV03/B. За сега работи и топли чудесно. С него отоплявам 18 - 19 кв.м. хол . Аз лично мисля, че се справя чудесно, но ако питате женами - иска повече топлина.
    Както и да е ..... обмислям покупката на още един климатик и за сега съм решил да е 12-ка на Панасоник. Бихте ли ми препоръчали конкретен модел, защото са доста и се различават само по една буква, а цената им е доста различна.....

    Другият ми въпрос е и към по-запознатите с климите - в какво се изразява разликата между различните фреони R22, R407, R410A като качество на работа за самия климатик.

    За моя климатик не знам с какъв фреон работи, но все си мисля, че е R22 (HSU-10HV03/B - HAIER).

    Ако примерно, климатика работи с фреон тип Р22 възможно ли е да бъде заменен с Р410А и ако не - съответно защо?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Не ти препоръчвам панасоник. Освен това разликите във различните фреони са, че те са с различни физични свойства, което ги прави незаменими. Съответно и компресорите са различни при различните фреони. При единия са необходимо по ниско налягане, а при другия по голямо. По принцип р407 се води, че заменя р22. Разликата в работата на клиамтик с единия или другия фреон е въпрос на правилно проектиране. По принцип от много климатикаджии твърдят, че с р410 климатика топли по добре. Това не е така. При парвилно приектиран клиамтик с р22 и р410 ефективниостта при ниски температури ще е приблизително еднаква. р410 е по голям специфично студопроизводство спрямо р22 и р407. Поради тази причина външните тела могат да бъдат с по малки размери. Друг е въпроса че мидеа 9--ка с р22 е по малка от даикин 9-ка с р410. Сам си направи изводи кой ще топли по добре при ниски температури.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Друг е въпроса че мидеа 9--ка с р22 е по малка от даикин 9-ка с р410. Сам си направи изводи кой ще топли по добре при ниски температури.
    мда...сега кажи и цените на двата та да стане ясно за какво става въпрос.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: На къде ще тръгне пазара на климатици

    Daikin-a e два пъти по скъп от мидеата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Как се отразява кризата на пазара за климатици?
    От lubaka2 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 05-07-09, 22:06
  3. За пазара на климатици в Канада
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 07-06-09, 06:13
  4. Изтеглят от пазара климатици с фреон R22
    От imarh във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 01-07-08, 15:11
  5. Знаете ли къде има мобилни климатици?
    От DerekMTN във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 01-08-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе