Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Актуални модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #16

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Julian

    Тук dan66 е дал една диаграма за FUJITSU 09L.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #17

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    има ги тези данни за Панасоник и Фуджи/Фуджитсу с подробни графики и таблици за КОП и топлоотдаване при Панасоник е до -7 обаче графиката явно надолу много се влошава(не че около -7 е много добре но си топли) а на Фуджитсу е до -15

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #18

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Всичко тук е много добре написано, само не мога да разбера, защо като запаля парното топлината е съвсем различна от тази на климатика, термометъра при локалното парно показва 22С и ми е топло, а климатика настроен на 30С - температурата отчитана от термометъра е 24С, и си е хладно - при работа на климатика-инвертор(LG - JET COOL) при повече от 5 часа работа?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #19

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    Всичко тук е много добре написано, само не мога да разбера, защо като запаля парното топлината е съвсем различна от тази на климатика, термометъра при локалното парно показва 22С и ми е топло, а климатика настроен на 30С - температурата отчитана от термометъра е 24С, и си е хладно - при работа на климатика-инвертор(LJ - JET COOL) при повече от 5 часа работа?
    Може би леглото ти е до локалното парно или когато си пускал климатика си бил леко настинал!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #20

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Става въпрос, за това като са прибера от работа, и без да съм настинал, а леглото ми е в спалнята, и не обичам да спя на топло - max 18C!
    добавено: в спалята нямам климатик

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #21

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    Става въпрос, за това като са прибера от работа, и без да съм настинал, а леглото ми е в спалнята, и не обичам да спя на топло - max 18C!
    добавено: в спалята нямам климатик
    За да се чувстваш комфортно трябва и предметите в стаята да се затоплят не само въздуха.С климатик това става като не се изключва или най много да го изключиш през нощта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #22

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Колеги,може ли някой да даде подробности за Daikin F28FTPS.На 110 волта ли е или е за европейския пазар?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    За японския пазар е. Всичко ще буде с йероглифи.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #24

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov
    Колеги,може ли някой да даде подробности за Daikin F28FTPS.На 110 волта ли е или е за европейския пазар?
    Чисто японски модел. Оптимално на отопление е 4квч като максимално отдаваната мощ стига до 5,1 квч, консумацията на ток е от 80 до 1310 вата. СОР 5. Ако те интересува мога да ти пратя още данни за модела.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #25

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Благодаря за инфото.Притеснява ме,че е 110волтов и ще е с траф.Стаята ми е 20кв.метра(вис.2.5),междинен етаж,блокът е тухла,източно изложение,една външна стена с ПВЦ с К-стъкло.Ползваме за спалня,детска,всекидневна и т.н,но не готвим в нея.Искам климатик,който да ме топли през зимата възможно най-икономично(до 1кв.на час),необходимата ми температура е 21 градуса(детето е с бъбречни проблеми),лятото не е проблемно толкова.Живея в Русе.Педагози сме и доходите ни....Вече съм тотално объркан-Дайкин,Фуджицу,Мицубиши,Панасоник.Ще откача.Всеки хвали стоката си,а аз,лаикът,сменям мнението си като депутат-парламентарна група.Отделили сме 2000 лева,не можем повече,а до март трябва да съм решил климатизацията.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #26

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    2000 лв, като изискването е да топли до 20 кв.м. и тока да е под 1 kwh.
    Който и инвертор на Мицубиши, Дайкин, Фуджицу да избереш ще се справи.
    Хубаво си се спрял на 28-цa. Който и модел да купиш няма да сбъркаш.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #27

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov
    Благодаря за инфото.Притеснява ме,че е 110волтов и ще е с траф.Стаята ми е 20кв.метра(вис.2.5),междинен етаж,блокът е тухла,източно изложение,една външна стена с ПВЦ с К-стъкло.Ползваме за спалня,детска,всекидневна и т.н,но не готвим в нея.Искам климатик,който да ме топли през зимата възможно най-икономично(до 1кв.на час),необходимата ми температура е 21 градуса(детето е с бъбречни проблеми),лятото не е проблемно толкова.Живея в Русе.Педагози сме и доходите ни....Вече съм тотално объркан-Дайкин,Фуджицу,Мицубиши,Панасоник.Ще откача.Всеки хвали стоката си,а аз,лаикът,сменям мнението си като депутат-парламентарна група.Отделили сме 2000 лева,не можем повече,а до март трябва да съм решил климатизацията.
    Съдейки по темата в която пишеш доста добре си се ориентирал в марките. Бъркай в торбата вади една девятка/25/ инвертор и си готов!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #28

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Ще се справи ли 9 инвертор?Че по калкулатора на Булклима ми иска 3.25кв. мощност!Номинала на фуджицу 9 е 3.6кв(оставям си 10% доп.за много студено).На другите марки номинала е май по-нисък.Не,че съм избрал,но тъй като се консултирам,ще е хубаво ,ако ме насочите към конкретен модел и марка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #29

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov
    Благодаря за инфото.Притеснява ме,че е 110волтов и ще е с траф.Стаята ми е 20кв.метра(вис.2.5),междинен етаж,блокът е тухла,източно изложение,една външна стена с ПВЦ с К-стъкло.Ползваме за спалня,детска,всекидневна и т.н,но не готвим в нея.Искам климатик,който да ме топли през зимата възможно най-икономично(до 1кв.на час),необходимата ми температура е 21 градуса(детето е с бъбречни проблеми),лятото не е проблемно толкова.Живея в Русе.Педагози сме и доходите ни....Вече съм тотално объркан-Дайкин,Фуджицу,Мицубиши,Панасоник.Ще откача.Всеки хвали стоката си,а аз,лаикът,сменям мнението си като депутат-парламентарна група.Отделили сме 2000 лева,не можем повече,а до март трябва да съм решил климатизацията.
    Приятел разгледай този линк:http://www.termo-klima.com/bul/index.php има всякакви модели и видове клими.За предпочитане е да гледаш тези дето са в 1-ва група.С парите които си заделил нямаш ядове, ще си вземеш качествена машина! Успех!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #30

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    svilen съжалявам, че се повтарям от една друга тема, но за тези пари най-доброто е това http://www.bulaircon.bg/products/product-41.html
    Надали има друг модел които отдава толкова топлинна мощност при -15*. Може и да греша, ще радвам ако някой ме поправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 27
    Последно: 04-11-13, 14:43
  2. Актуални новини от съда
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 10
    Последно: 08-03-11, 08:04
  3. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-10-08, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе