Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Актуални модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Актуални модели

    Здравейте!
    Интересуват ме на колко време нашите вносители актуализират гамата от моделите си - преди почти година бях гледал каталога на General и виждам, че и към момента той е същият (general-bg.com). Нима не са излезли нови модели?
    Има ли къде да видя всички актуални модели на Mitsubishi (Heavy Ind и Electric), General и Daikin?
    За Mitsubishi гледах www.condex.bg и www.climacom.com - има ли други вносители на 2-те марки?
    За Daikin май мъглата е пълна - сайта на MMC ми излизат доста стари според мен модели. Кои са актуалните Daikin-и?
    При General да предположим, че не са вкарали нищо ново след 2006-та... странно все пак.
    Panasonic също май са си със старите модели в БГ. Последно май бяха XE9-12EKE с прахосмукачката.
    Ако може да ми дадете сайтове на вносителите или да кажете новите модели и има ли ги.

    ПС: на Термо Клима Варна всичките климатици ли са им на 110 В?
    Някой ако има по-нови каталози също да праща. Аз съм качил на http://store1.data.bg/deianr/Clima/ това, което имам.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    За Даикин тука гледаш за актуалните модели. http://www.daikineurope.com/
    Те се предлагат от внисителите за БГ. Няма застояла стока. Както са скъпи се купуват като топъл хляб.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Така и направих. Гледам, че всичко в Daikin е комбинация от външно и вътрешно тяло по модели. Та огледах всички външни инвертори (за отопление) и получих тази информация (интересувам се от 25-ца в момента и затова за нея съм гледал):
    Outdoor Inverters:
    RX-E - RX25E2V1B: COP 3.62
    RXG-E - RXG25E2V1B: COP 4.15
    RXR-E - RXR28EV1B9 (Ururu Sarara): COP 5.14
    RXS-E - RXS25E2V1B: COP 4.10
    RXS-F - RXS25F2V1B: COP 4.30

    COP-ът ми се вижда нисичък за Daikin, с изключение на УруруСарара-та, която е и 28-ца, но сигурно струва майка си и баща си. Защо за Европа са с такъв КОП, няма ли с по-висок?
    Има ли самопочистващи се модели на Daikin?
    ПС: Julian, не ми отговори за термо-клима Варна.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #4

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Големия COP на японските климатици, произведени за японския пазар си остава мит за мен.
    Ако това е толкова важно за теб в момента най-добрият COP на българския пазар (5) е на един маломощен модел на мицубиши хеви.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Термо клима продават и модели на 220в. На тези които пише, че са япоснки за 100V. Модел за Европа самопочистващ се няма и това би трявбало да е последния критерий по който ще си избираш климатик. Модела на Даикин който ти трябва е FTXG25. COP над 4 какво му е ниското. Това е при номинален режим. Когато климатика работи на по-малка мощност COP-a е по-голям. Ururu Sarara наистина е доста скъп. При него не само големия COP са предимство.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Големия COP на японските климатици, произведени за японския пазар си остава мит за мен.
    Ако това е толкова важно за теб в момента най-добрият COP на българския пазар (5) е на един маломощен модел на мицубиши хеви.
    Новите модели на Тошиба /европейски/ са с СОР 5.1. Марката в никакъв случай не отстъпва на горните три и според мен показаният долу модел в съотношението цена - качество превъзхожда Дайкина.
    http://www.bulaircon.bg/products/product-41.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #7

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Абе,някой от Вас СПЕЦИАЛИСТИТЕ,мерил ли е тока на инвертор при зададен MAX на отопление,защото при FULL POWER тези машини/12 bTu/ си дърпат минимум 2,00 кВт!

    п.с.Мога да приложа и снимки/видео/ с проби на Fujitsu,Fuji,Panasonic!Само Mitsubishi Electric-а е по-ниско/1,6 кВт/,ама и оттдава по-малко!!!!
    Не можеш да получиш нещо без да вземеш.Тия глупости заCOP близо до 5 са все едно някой да е направил стъпката до PERPETUUM MOBILE!Може да звучи грубо ,но това е истината за съжаление!Всеки нормален ел.техник може да направи проби и да ме оспори!!!На времето г-н Хаяши,който водеше техническите семинари за Panasonic винаги отминаваше този въпрос/защо ли!!!!/Предполагам,че в този форум е имало колеги,които са присъствали и знаят как стоят нещата!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Ами приложи снимки. Ама освен да мериш ток се мери температурната разлика на въздушния поток(ба входа и изхода на вътрешното тяло). Като се знае дебита се смята колко е отдадената мощност и съответно СОР-а. Да Даикин табличните дани са 100% вярни. Освен това не ми казвай, че си мерил тока на ниска степен на вентилатора. Тогава винаги консумацията е по-голяма. Измерването се прави в режим powerfull, обяче не всички климатици имат такъв режим.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Диндо този опит съм го правил и аз с един Панасоник и той показваше по-големи показания от колкото пишеше в характеристиката, обаче при други модели които съм замервал си показаха максимални стойности описани в книжката.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Така и направих. Гледам, че всичко в Daikin е комбинация от външно и вътрешно тяло по модели. Та огледах всички външни инвертори (за отопление) и получих тази информация (интересувам се от 25-ца в момента и затова за нея съм гледал):
    Outdoor Inverters:
    .....
    RXR-E - RXR28EV1B9 (Ururu Sarara): COP 5.14
    .......COP-ът ми се вижда нисичък за Daikin, с изключение на УруруСарара-та, която е и 28-ца, но сигурно струва майка си и баща си. Защо за Европа са с такъв КОП, няма ли с по-висок?
    Има ли самопочистващи се модели на Daikin?
    ПС: Julian, не ми отговори за термо-клима Варна.
    ....Точното обозначение на вътрешното тяло е FTXR28EV1B9.Та по въпроса за СОР-а...Точно тоя модел го проучвах сериозно и си го купих даже.Това 5,14 е постигнато при външна температура плюс 6 градуса и достигната вътрешна 19 градуса.Видях го в руски сайт,ще се опитам да го намеря.Дори на повечето места СОР-а, на тая 28-мица е обявен като 4,56.....Иначе тоя модел е самопочистващ, по-скоро самодезинфикциращо се вътрешно тяло,с помоща на циркулация на силно нагрят и сух въздух,плюс някакъв стример ,който служи за унищожаване на бацили та даже и на вируси, в продължение на около 3 часа. П.П.28-мица ,ЯПОНСКИ СТАНДАРТ ,ОКОЛО 10-ка ,ПО НАшИЯ.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Ако става въпрос 28-ца не е по японския стандарт, а си е точно по европейския. 10-ка не е като за нас, но понеже преди години се навнесаха много китасйки маши и продължават да се внасят с означения в BTU/h в България се наложи този стандарт. 28-ца си означава 2.8KW на охлаждане, като W e единицата за мощност по ситемата СИ, докто BTU/h е извънсистемна единица измислена от алнгличаните.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Julian ...Аз съм обикновен потребител.Извинявам се за неточността, ама го написах тва да не вземе някой като мене, да си помисли за 28-ца от тия големите, и с тоя уникално висок СОР....

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Няма защо да се извиняваш. Аз просто го написах да е ясно, независимо, че е писано много пъти.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Винаги съм бил привърженик на тезата, че климатиците трябва да се представят с оптимално отдаваната мощност в различните режими и СОР-а.
    Всичко друго само бърка хората и е начин да те излъжат.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Модели на Mitsubishi, Daikin и General (Fujitsu, Fuji) и въпроси

    Само една фирма дава данни за климатиците за 6 градуса и при -10. За китасйките климатици е ясно, че тази информация липса при вносителите, но защо применро при Панасоник също я няма. При Фуджитата също я няма. Въпроса е защо вносителите не са си направили труда да набавят тази сервизна инфомация за клиатиците. Факт е, че в нета може да се намери нещо по въпроса. Дават се само някакви температури до кито уш работя съответните клими, но дефакто те не ни дават никаква информация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 27
    Последно: 04-11-13, 14:43
  2. Актуални новини от съда
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 10
    Последно: 08-03-11, 08:04
  3. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-10-08, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе