Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на климатик за охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1

    Избор на климатик за охлаждане

    Здравейте
    Нуждая се от съвет относно избора на климатик за дома.
    Позволявам си да пускам нова тема поради факта ,че от прочетеното до сега не успях да се ориентирам правилно в избора ми.

    Климатика почти няма да се използва за отопление ,защото сме с централно парно.

    Помещението е с площ 3,5х5м=17,5кв.м и височина 2,5м = 44куб.м.
    Апартамента е среден на 1ви етаж и заради ограничението относно монтирането мисля, че е важно и климатикът да е безшумен.
    Избора ни на фирма е http://deimoscorrect.com/ спряли сме се на нея и Ви моля да ме ориентирате от предлаганите климатици кой е най-походящ за нас.

    Ценово не сме строго ограничени ,но вероятно е монтирането на 2ва климатика така ,че и парите са важни: цена <1000лв за бройка.

    Благодаря Ви предвартелно за оказаното съдействие.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #2

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Фирмата, на която сте се спряли е сериозна, от сайта им бих ти препоръчала - Mitsubishi SRK 20 ZG-S ( но е 1335 лв. ), но щом ви е само за охлаждане обикновена машина ще ви свърши иделана работа : DAIKIN RUN/FTUN25 D и MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 28 HG-S .

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #3

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Абе вземи си 2 мидей за охлаждане щом са ще си доволен

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Да, ама иска безшумни... За тези пари можеш да вземеш 2 конвенционални Daikin или Mitsubishi Heavy Industries.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #5

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, ама иска безшумни... За тези пари можеш да вземеш 2 конвенционални Daikin или Mitsubishi Heavy Industries.
    Перфектно но ще му стигнат ли парите , то това ако мене питаш е един път

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #6

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    Перфектно но ще му стигнат ли парите , то това ако мене питаш е един път
    Що да не му стигнат?
    Освен тях може да вземе и Тошиба, Фуджицу, Кериър........ Нали за конвенционални става въпрос.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Аз съм на мнението, че за дългосрочна покупка не трябва да се спестяват 200-300 лв. И за Кериър... по-добре да ги извади от списъка.

  10. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #8

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    за такива пари само втора ръка японски. иначе евтините китайски няма да са ти безшумни.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #9

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    Абе вземи си 2 мидей за охлаждане щом са ще си доволен
    Не разбрах поста за мен ли се отнася, от какво да съм доволен ?

    Гледам ,че daikin http://deimoscorrect.com/products.html/51 влиза в цената ,но е прозоръчен тип което не ми съвпада с идеите за монтаж. (

    Друг сравнително безшумен климатик освен препоръчания по-горе Mitsubishi SRK 20 ZG-S ? ( не ми трябва инверторен и конвенционален като гледам ще свърши работа).

    10х

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    http://deimoscorrect.com/products.html/51
    "Стенен конвенционален климатик"
    Как ще е прозоръчен бе, човек? Стенен е. И тези от Деймос буквата ли са объркали в модела? Какъв е този "FTUN25D" - аз знам за "FTYN25D". Ето ти го от сайта на Daikin:
    http://www.daikin.com.au/product.asp?pid=184
    Я някой по-запознат с Daikin да каже това правописна грешка ли е на сайта на Деймос?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #11

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Аз съм на мнението, че за дългосрочна покупка не трябва да се спестяват 200-300 лв. И за Кериър... по-добре да ги извади от списъка.
    Е да, но не е чак толкоз черно, де. Има един куц модел от 2007, дето народа опищя, ама процентно е много малко. Има и един китаец, дето си е чиста мидеа, оттам-нататък е читаво.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #12

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Zygot конкретно за теб идеята ти за охлаждане не изисква инверторно управление в сплит системата която мислиш да закупиш факторите който би трябвало да те водят са ниво на шум и здравина на изпълнение , идейте могат да бъдат много ниво на шум започва от Тошиба най тихата марка следват Санйо , Шарп, Мицубиши ,Национал въпросът е защо сега когато ще монтираш да не си сложиш Инвертор с опция за отопление не само за преходите есен -пролет но когато той ще те отопля , Разгледай сайтът на Термо Клима или Драмакс имат и двете решения и в името на истината сподели кое ти е основното отопление

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #13

    Re: Избор на климатик за охлаждане

    Здравей Mmitaka
    На централно парно сме (тец). Котела е точно под нас(1ви етаж) и си имаме подово през цялото време, апартамента е много топъл, дори зимата почти не го пускаме. Лошото е ,че централна топла вода имаме 24/7/365 и лятото се топлин излишно .

    За сега избора е DAIKIN RUN/FTUN25 D за 820лв. дали е достатъчно безшумен ?
    Заслужава ли си да се хвърлят 820лв за конвенционален климатик. Други предложения ?

    Като цяло шума не ме притеснява толкова много просто съм чувал ,че медеа са доста шумни климатици и искам нещо по-добро.

    deian моя грешка обърках се сега видях ,че е сплит система.
    10х

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик за охлаждане
    От petrov.yordan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-14, 13:30
  2. Климатик за охлаждане
    От Under666 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 19-07-11, 21:21
  3. Помощ за избор на климатик САМО ЗА ОХЛАЖДАНЕ!
    От Kai във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-07-11, 23:22
  4. Избор на климатик предимно за охлаждане
    От JKanchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 15-08-10, 10:56
  5. Климатик за охлаждане?
    От Albers във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-07, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе