Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на климатик предимно за охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Избор на климатик предимно за охлаждане

    Привет на вс. колеги.
    Нуждая се от ваши насоки за избор на климатици, който основно да ми служат за охлаждане и съвсем леко затопляне може би в късно есеният и ранно пролетният период. Скоро купих жилището /още не съм се нанесъл/ като отопление вече го реших - газифицирах се.
    Моля имайте на предвид, че климите който търся да не са от най-високия особено ценови клас /след финансовият колапс, който претърпях със купуването и ремонта на жилището/,но да не бъдат компромис ЦЕНА - КАЧЕСТВО.

    Насочил съм се към оборудване на две стаи със клими като всяка има преход към следваща т.е. - трапезария /15кв.м/ със директен преход към кухня /8кв.м/ и Хол /18 кв.м/ със директен преход към спалня/15 кв.м/.

    Първото ми питане е може ли с общо два климатика да охлаждам общо 4-те помещения?
    На какво основно трябва да наблегна при избора на клима за да постигна целта си?
    Мога ли да направя компромис с това да ли да е или не инвертор?
    Към какво марка и модел и евентуално към кой доставчик ще ме насочите примерно в моя град Русе?

    Очаквам с нетърпение бъдеща дискусия.

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Съвет за избор на климатик предимно за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Привет на вс. колеги.
    Нуждая се от ваши насоки за избор на климатици, който основно да ми служат за охлаждане и съвсем леко затопляне може би в късно есеният и ранно пролетният период. Скоро купих жилището /още не съм се нанесъл/ като отопление вече го реших - газифицирах се.
    Моля имайте на предвид, че климите който търся да не са от най-високия особено ценови клас /след финансовият колапс, който претърпях със купуването и ремонта на жилището/,но да не бъдат компромис ЦЕНА - КАЧЕСТВО.

    Насочил съм се към оборудване на две стаи със клими като всяка има преход към следваща т.е. - трапезария /15кв.м/ със директен преход към кухня /8кв.м/ и Хол /18 кв.м/ със директен преход към спалня/15 кв.м/.

    Първото ми питане е може ли с общо два климатика да охлаждам общо 4-те помещения?
    На какво основно трябва да наблегна при избора на клима за да постигна целта си?
    Мога ли да направя компромис с това да ли да е или не инвертор?
    Към какво марка и модел и евентуално към кой доставчик ще ме насочите примерно в моя град Русе?

    Очаквам с нетърпение бъдеща дискусия.

    Поздрави.
    Сносен вариант-само за есен -пролет, без зимно отопление с климатици:
    1.за трапезария-кухня ето това-http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eneral/ash12ub конвенционален(неинверторен) климатик

    2.за хол -спалня ето този инвертор http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha12lgc излиза по-евтино от конвенционалните необходи да изпълняват задача за отопление есен пролет

    Вариант 2 -климатици за отопление зимата:

    1.за трапезария кухняhttp://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha12lgc

    2.за хол-спалняhttp://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftyn50f_ryn50e

    Бих ти препоръчал мидеи, но след като съседа ми си сложи мидея 18-ка в хола "да я ползва само за охлаждане" и последната е като трактор ЮМЗ по нанагорно, не бих ти причинил това на теб и съседите ти...
    Успех в избора

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Re:Съвет за избор на климатик предимно за охлаждане

    Колега justify благодаря за краткото и ясно информиране по проблема.

    Горе-долу съм запознат със тези оферти и те наистина са добри особено като технически характеристики, НО винаги се търси по-оптимален във финансово отношение вариант.

    Ще бъда благодарен на всеки колега който предложи такъв.

    Поздрави.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Съвет за избор на климатик предимно за ох&#

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Горе-долу съм запознат със тези оферти и те наистина са добри особено като технически характеристики, НО винаги се търси по-оптимален във финансово отношение вариант.
    Ами кажи с какъв бюджет разполагаш за да не врачуваме. Че почваме да препоръчваме вентилатори...

    П.С. Колко ти излезе газификацията?

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #5

    Re:Съвет за избор на климатик предимно за охлаждане

    Kasap - бюджета както винаги е напълно ограничен т.е. ако мога да мина за два хубави климатика със 1500 лева ще е добре /това е тавана със монтажа/.

    Но един от основните ми въпроси бе към какви характеристики трябва да се насоча за да отговарят на моите изисквания - дали да бъде инверторен климатика, който е по скъп, а аз ще го ползвам малко /заслужава ли си/, а конвенционалният пък си е вече старо поколение и т.нат.

    Газификацията на 4-стаен апартамент 100кв.м. със котле Вайлант 20 БГВ и панелни радиатори със всички такси без програматор ми излезе точно 6 000 лева.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Съвет за избор на климатик предимно за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Kasap - бюджета както винаги е напълно ограничен т.е. ако мога да мина за два хубави климатика със 1500 лева ще е добре /това е тавана със монтажа/.
    Това няма как да стане. Което отговаря и на следващия ти въпрос... Няма какво да гледаш модели, характеристики, и т.н. Взимай каквото ти позволява бюджета.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик за охлаждане
    От petrov.yordan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-14, 13:30
  2. Избор на TV до 1700 лв предимно за филми
    От forpass във форум Телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 06-01-14, 10:57
  3. Предимно за охлаждане кой модел да избера?
    От bybeep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-13, 13:21
  4. Помощ за избор на климатик САМО ЗА ОХЛАЖДАНЕ!
    От Kai във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-07-11, 23:22
  5. Избор на климатик за охлаждане
    От Zygot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 17-04-08, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе