Резултати от 1 до 4 от общо 4

Моля за помощ при избор на климатик за спалня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #1

    Моля за помощ при избор на климатик за спалня

    Здравейте отново,
    Вече писах във форума и получих няколко съвета в общата тема, но все още не мога да се ориентирам, затова отварям отделна тема само с моя проблем. Надявам се да ми помогнете.
    Тъй като досега бях зает със смяна на дограмата и правене на външна изолация, все още не съм избрал и закупил климатик.
    Ето скица на помещението ми:


    Ще го ползвам в спалнята (за охлаждане и отопление), която е 29м3 (куб.м.), но в определени моменти ще се ползва и за съседните помещения (баня+коридор), които са 15м3, т.е. общо около 44м3. Жилището е с добра дограма и изолация.

    Ето отново изискванията ми (разбира се, склонен съм и на компромиси):
    1) Висок СОР
    2) Нисък шум (и на външното тяло)
    3) Всякакви видове филтри (добре е да има антибактериален и антиалергичен), йонизатор...
    4) Климатикът да е нов, японски и да работи на 220V
    5) Читава фирма за монтаж и поддръжка в София

    Досега ми препоръчаха Санио SAP-DS22T, FUJITSU GENERAL ASY8 9LDC, DAISEIKAI (TOSHIBA) RAS-B 10 SKVP-E RAS-10 SAVP-E, MHE SRK20/25 ZGX-S.
    Аз лично си харесах Мицубишито.

    Кажете ми моля за тази кубатура какъв е оптималния климатик - девятка, десятка...?
    Този Мицубиши ще пасне ли, за това помещение ще работи ли оптимално? Има ли и по-евтини варианти, но с подобни параметри и ефективност?

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Моля за помощ при избор на климатик за спалня!

    Първия път когато задаваш въпрос за купуването на климатик за това помещение е на 28.07.2007. Тогава искаш съвет и защото външен човек ти е препоръчал определен модел, за да разбереш дали е добър. Само през 2007 г. за това помещение, задаваш в форума общо 13 въпроса и получаваш директни или свързани с темата общо 14 отговора.
    Julian - 3
    blue1 - 9
    nebelservice - 1
    izwerga - 1
    Годината е вече 2008, до тук си задал все за същото помещение 12 въпроса и получаваш 14 отговора, директни или свързани с темата.
    Mmitaka - 2
    Marvin - 1
    deian - 3
    dan66 - 4
    lavsho - 1
    Alexi - 1
    nebelservice -1
    patra6kov - 1
    Допълнително си извикал и е дошла монтажна фирма да направи оглед и да даде препоръка за марка и модел. После си ходил и в друга фирма, "Драмакс" и тях да питаш. Сега дори отделен раздел правиш, където все за същото помещение пишеш че си неориентиран и не знаеш какъв климатик да купиш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Моля за помощ при избор на климатик за спалня!

    4) Климатикът да е нов, японски и да работи на 220V
    Е такова животно няма. Работят на 220, но с траф. Щом това те притеснява, Sanyo-то отпада.
    От другите 3, който и да сложиш, ще пасне идеално. Клоня към MHI, защото май е най-тих - спорен въпрос. Ако няма да отваряш - 20-ца, ако ще отваряш - 25-ца.
    Това е.
    ПС: всеки ще ти каже според предпочитанията си. Тошибата и Мицубишито са много сходни модели по всичко, така че ще се наложи сам да избереш.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Моля за помощ при избор на климатик за спалня!

    @brutas,
    Ако не можеш да вземеш самостоятелно решение на базата на всички отговори, които си получил до сега, няма да го вземеш и в тази тема.
    Просто си избери фирма и се довери на специалистите.
    Затварям темата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за климатик за спалня
    От jikon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-14, 09:28
  2. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  3. Моля за помощ при избор на климатик
    От ddd74 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 27-01-14, 19:43
  4. Моля за помощ при избор на климатик.
    От RolitasR във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-13, 18:03
  5. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе