Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By gnf
  • 1 Post By Pr_br
  • 2 Post By Aleksandars

Моля за помощ при избор на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #1

    Моля за помощ при избор на климатик.

    Здравейте! Решил съм да си взема климатик за дома, но темата за климатиците е доста далечна за мен, поради което търся помощ за избор на марка и модел климатик. Смятам да го ползвам за охлаждане-отопление. Става въпрос за спалня 13 квадрата, която обаче е свързана с хол 15 квадрата (вратата по между им е винаги отворена и вероятно климатика ще трябва да се грижи за температурата и в двете стаи). Прозорците са от старите дървени двойни поне 10 квадрата (които не топлоизолират въобще). Изложението на стаята е юг-запад, апаратамент на втори етаж. Живея в Пловдив. Температурата, която смятам да поддържам е около 22-23 градуса през лятото и окло 20-21 градуса през зимата. Апартаментът е стар тухлен, без изолация на стените, пода или тавана. Предполагам климатикът, който търся трябва да работи в диапазона: -15 до 42-45 градуса външна температура.

    Сумата, която мога да отделя, е около 1600-1700 лв. (заедно с цената на монтажа).

    Ще съм благодарен ако ми предложите подходящ модел климатик (изписвайте го с пълното му име, а не само модела). Искам да попитам (тъй като не ми е спешна покупката) дали е удачно да го закупя сега или да изчакам до пролетта ? Отоплението за настоящият сезон е осигурено вече, така че не бързам с покупката. Предварително Ви благодаря за помощта!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на nanalai
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    55
    #2

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Този отговаря на изискванията Ви и би трябвало да се справи с до 30 квадрата помещение - Panasonic E12PKE. До колкото съм наясно сега е сезона за охлаждане и все още цените са хубави. След няколко месеца може и да поскъпнат.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Тези пари би трябвало да стигнат подпомогнати с КЕЕ (Кредит Енергийна Ефективност) за два броя от този модел - Hitachi RAS-D10EX3. По този начин ще имате повече комфорт и в преходните сезони и лятото може да се ползва само единия.
    Madj0 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #4

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Значи банките искат депозит 110 % върху сумата като залог, за да отпуснат REECL. Не знам как офертирате хора с ограничен бюджет да използват този кредит. Това е опция, когато човек има готови парите, която позволява да се намали цената на климатика. Когато средствата са ограничени или пък се кандидатства без предсрочно погасяване, а на 12 вноски примерно, няма никакъв смисъл за крайния клиент. Най-много да му дойде като безлихвен заем.
    mirandi одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Този модел като параметри е добър, но ме притеснява че е Панасоник. Нещо прекомерно не ги харесват в този форум хората..... Предпочитам вариант с един климатик, затова 2 Хитачита не ме устройват. Приемам и други предложения за вариант на климатик.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #6

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от RolitasR Виж публикацията
    Този модел като параметри е добър, но ме притеснява че е Панасоник. Нещо прекомерно не ги харесват в този форум хората...
    Не всички. Аз си ги харесвам. И ако скоро се наложи да сменям някой климатик, то това ще е точно с такъв Панасоник. Защото не виждам никаква конкуренция на тази цена и с тези параметри. И при 9-ките, и при 12-ките.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #7

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    RolitasR, съветвам те да извикаш хора да направят оглед на помещението и с тях да коментираш твоите желания относно машина.
    Mega и mirandi харесват това.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Не знам как офертирате хора с ограничен бюджет да използват този кредит.
    За разлика от Вас, аз не съм търговец и нищо и никого не съм офертирал.
    Питащите, когато търсят съвет, предложение или насока Ние откликваме, от там нататък, как и къде ще харчат парите си е лично тяхна работа.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #9

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Именно, затова като се съветва и насочва някой е добре човек да е запознат как точно работи програмата за REECL. Нищо лично, просто не стоят точно така нещата и хората остават с грешно впечатление относно тези 20%

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    А отделно след като банката си отдържи таксите реално ти остават около 15% намаление от цената на климатика.

    По спомен в Райфаизен - 30 лв. разглеждане на документи, 2,6% от сумата...

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от nanalai Виж публикацията
    Този отговаря на изискванията Ви и би трябвало да се справи с до 30 квадрата помещение - Panasonic E12PKE. До колкото съм наясно сега е сезона за охлаждане и все още цените са хубави. След няколко месеца може и да поскъпнат.
    И аз съм с такъв от известно време и съм много доволен засега. Помещението ми е 26 квадрата и климатика се справя прекрасно.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Моля за помощ при избор на климатик
    От ddd74 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 27-01-14, 19:43
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе