Резултати от 1 до 8 от общо 8

Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Какви са вариантите за климатизация на цялата къща по зони, от къде трябва да се тръгне при избора на решение, и какво трябва да знам? Иска ми се и трите стаи да са с отделни климатици (касетъчен тип, примерно) и отделен контрол. Гледах в нета, че има климатици с 2 и 3 стенни вътрешни тела, но технологията им ми е неясна, а и като си помисля колко метра тръби ще трябва да се прокарат по дължина на къщата, за да работи този вариант за всички стаи, вероятно КПД-то накрая ще падне наполовина. Мислех си за касетъчен тип, защото остава най-незабележим, ще правим изолация на тавана и така или иначе ще трябва да се монтират окачени тавани, ако не навсякъде, то поне на места (абсорбатора ще е едва ли не в средата на стаята, например). Трите стаи са с площ нещо около 70 квадрата (грубо), като 2 от тях споделят обща стена, а третата (с абсорбатора) е в другия край на къщата. За тези две стаи ще е лесно използването на един климатик с 2 тела, но го мисля като много краен вариант. Ще ми се всичко да в вградено - контролите в стените и т.н.

    Освен обема какво трябва да съобразя, и чисто финансово погледнато, ще се напукаме ли с подобно решение съпоставено с вземането на отделни климатици за стаите, да речем. Мерси.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Привет!

    Да започна с отговорите отзад напред:
    чисто финансово погледнато, ще се напукаме ли с подобно решение
    : ДА

    Ако перефразирам Хемингуей: "Всичко по-различно от китайски стенни сплит системи е скъпо"

    Тъпа сметка: 3 климатика Х 1000 лв = 3000 лв

    За да се удовлетворят останалите ти изисквания сумат може да набъбне над 5-7 К. Ако такъв порядък те устрйва - пиши да продължаваме темата...

  4. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #3

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Ами не е чак толкова страшно, колкото си го представях (10+к), така че инфото ще ми свърши работа, а надявам се и на някой друг също.
    Бих се зарадвал и на информация доколко ефективни са тези с 2-3 вътрешни тела и изобщо има ли смисъл от тях.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #4

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Цитат Първоначално публикувано от pro
    Ами не е чак толкова страшно, колкото си го представях (10+к), така че инфото ще ми свърши работа, а надявам се и на някой друг също.
    Бих се зарадвал и на информация доколко ефективни са тези с 2-3 вътрешни тела и изобщо има ли смисъл от тях.
    Tова къща, "къща" ли е?
    Ако не е, може би вариант с отделни машини е задоволителен. Иначе ще се опашеш с тръболяк и кабеляк. Не е невъзможно, но дали си струва.
    Като ще се правят тавани, вземи си направи и вентилация, тури и VRF и готово. Ако не те притесняват кинтите...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #5

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    70 квадрата си е жив тристаен.3 инвертора с хай коп и забравяш.Касетка ефтина и с висок КОП няма.така 4е 3 японеца среден клас са напълно достатъчни,лесни за подръжка и ремонт.сети се как се сваля тавана кат се прецака нещо.ако си любител на кръглите цифри и си отделил 10к грабвай 3 шарпа....това го казва фен на Саньо и получаваш най-икономичното в япония за момента.Всички екстри пере,центруфужи и простира....единия ако спре другите 2 бачкат.Тройния сплит ако спре ...и трите стаи загиват.

  7. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #6

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Ясно. Кофти само, че повечето вътрешни тела са грозни и ще чупят интериора :-) Ще трябва да е нещо по-шаренко от тия на LG...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #7

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Не знам кой е споменавал LG.Пък и приказваме за качество и икономия ..не за огледала...Саньо DS,DK,EX сериите се продават с по 6 цвята на преден панел ,макар че в ммомента има само зелени и кремави.Шарпа е с светло и тъмно кафяво..убийствен дизайн,Дайкина и той е тъмно и светло кафяв,Пък ако си много притенциозен сваляш муцунката и първия автобояджия тия прави с тон на колата ако искаш.

  10. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #8

    Re: Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?

    Да, вероятно пропуснах това като фактор, но когато стартирах темата си мислех предимно за касетъчни климатици. Иначе дизайна е също толкова важен фактор, колкото и всичко останало. На изблизаната къща само ще й трябва едно бяло лайно на стената. Шарповете наистина изглеждат невероятно, дори и за вечните ми претенции. И точно в тон :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатизация на жилище
    От petkovbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 17-11-12, 16:06
  2. Климатизация на фитнес зала
    От blue1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 29-12-10, 15:12
  3. AVerTV DVB-S Pro забива ми цялата машина
    От T.Spasov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-08, 16:18
  4. Овърклок на цялата ми конфигурация
    От darking във форум Овърклок
    Отговори: 14
    Последно: 02-07-07, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе