Резултати от 1 до 15 от общо 15

Овърклок на цялата ми конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #1

    Овърклок на цялата ми конфигурация

    Да поясня от сега(!) - никой компонент не ми е клокван!
    Разполагам със следната конфигурация:

    MB: Albatron KX18D Pro (II) (Чипсет: Северн мост: nVIDIA nForce2 Ultra 400 (Crush18))
    CPU: AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+ (В Everest пише и още нещо: "Псевдоним на процесора :Barton")
    VC: RADEON 9550 256mb. DDR(незнам дали е SAPHIRE, ASUS или нещо друго) RivaTuner ми дава следните честоти:
    Core Clock: 249.75MHz и Memory Clock: 195.75MHz
    RAM: 512mb.(май 2х256мб.) Незнам какви са, но ще кажа какво ми дава Everst на SPD(май това е RAM):
    DIMM1: 256 MB PC3200 DDR SDRAM
    DIMM3: [ TRIAL VERSION ]
    На DIMM1 дава следното:

    Свойства на модулите памет:
    Сериен номер: Няма
    Размер на модула: 256 MB (1 rank, 4 banks)
    Тип на модула: Unbuffered
    Тип на паметта: DDR SDRAM
    Скорост на паметта: PC3200 (200 MHz)
    Ширина на модула: 64 bit
    Напрежение на модула: SSTL 2.5
    Метод за откриване на грешки: Няма
    Честота на опресняване: Съкратен (7.8 us), Self-Refresh

    Латентност на паметта:
    @ 200 MHz 2.5-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-14-2 (RC-RFC-RRD)
    @ 166 MHz 2.0-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)
    На DIMM3 пише същото с малки разлики в имената!:
    Свойства на модулите памет:
    Име на модула: [ TRIAL VERSION ]
    Сериен номер: Няма
    Размер на модула: 256 MB (1 rank, 4 banks)
    Тип на модула: [ TRIAL VERSION ]
    Тип на паметта: DDR SDRAM
    Скорост на паметта: PC3200 (200 MHz)
    Ширина на модула: 64 bit
    Напрежение на модула: SSTL 2.5
    Метод за откриване на грешки: Няма
    Честота на опресняване: Съкратен (7.8 us), Self-Refresh

    Латентност на паметта:
    @ 200 MHz 2.5-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-14-2 (RC-RFC-RRD)
    @ 166 MHz 2.0-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)
    Решил съм да си клокна конфигурацията изцяло. Т.е дъно, видеокарта, рамта и процесора на възможния максимум! Бихте ли ми дали опътване като за малоумни, защото досега не съм се занимавал с подобно нещо и от хардуер почти не разбирам! Във http://forums.data.bg -> Хардуер -> Овърклок помощник четох статията и горе-долу разбрах нещо, но още не ми е напълно ясно! Също така ми предложете някакви вентилатори за процесора, видеокартата, рамта и дъното, но при максимален клок да не ми изгорят компонентите и да са що годе евтини, защото не разполагам с много пари. Видеокартата ми е с пасивното охлаждане което идва заедно с картата. Процесора ми е с вентилатор(достига до 3013RPM и държи процесора на 55 градуса). Дъното ми незнам дали има вентилатор, но в момента е 47 градуса. РАМ-та също май няма нито вентилатор, нито радиатор. 10х от сега на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Шината на процесора - FSB = 200 !
    RAM = 166FSB ( ddr 333 )
    AGP frequensi = 67MHz

    ако след това изгрее и зареди - идеално
    После за видеото - ти трябва Radlinker - за да я клокнеш

    Но определено освен читави компоненти, ти е нужно и яко захранване

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #3

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Съветвам те преди да клокваш да си видиш температа на процесора. Про клок доста загрява, ако охладителя не е ефективен.

    nVIDIA nForce2 Ultra 400 е най-добрия чипсет за Сокет А.

    CPU:
    11x167 @ 200x11=2200mhz(3200+) , може да се наложи да подадеш 1.75в (ако не е стабилен) .

    VC: RADEON 9550 256mb:
    Core Clock: 249.75MHz @ 430-440мхз без проблеми.

    Memory Clock: 195.75MHz @ 250 DDR (500mhz реални) .

    RAM: 512mb.(май 2х256мб.) си я пусни на auto 1:1 с fsb-то.

    Мисля, че това те устройва, ако е стабилна системата. Тествай с ORTHOS, S&M и 3Д марк 03 и 05.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #4

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Можете ли да препоръчате някакви вентилатори, за процесора, видеото, рама и дъното(ако трябва), че видеото ми е с пасивно охлаждане, процесора казах каква перка има(слаба), рамта няма нищо, а за дъното си нямам и на идея. Иначе като отворя кутията на захранването ми пише mac. 350W, а от външната страна на кутията пише AC 230V. Това достатъчно ли ще бъде? Чух, че мойта карта може да стане със силата на RADEON 9600XT. Това вярно ли е? И ако може линк към тема с подробно описание за клок за да не стане фаул. RivaTuner не е ли добра за клок на картата?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #5

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    НАРЪЧНИК ЗА ОВЪРКЛОК:
    http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=126425

    За клок на картата: PowerStrip, RivaTuner, ATITool.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #6

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Това го знам! Въпроса беше да дадете някакво друго подробно обяснение, че нещо не разбрах как става номера с рамта! Но на най-важния въпрос никой не ми отговаря - вентилаторите!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #7

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    RAM = 166FSB ( ddr 333 )
    Така няма ли да му падне скороста на четене и запис от паметта?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #8

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    http://www.techtastic.ca/reviews3/barton-2600.html
    Линка го давах в друга тема, но и сега може да помогне мисля.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #9

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    @fiuri- Темперетурата на процесора ми е 55 градуса, а на дъното ми е 47 градуса. Забелязъл съм, че охлаждането на процесора достига 3013RPM, но обикновено е с 50RPM по-малко(не е постоянно), но темепретурата от 55 градуса не мърда, а дъното си ми е 45-47 градуса. Да го клокна ли или има опастност? А за рамта с fsb 1:1 откъде да го направя. В BIOS -> Advanced Cipset... -> и като дам там на Auto от къде да го направя на 1:1? Има 0.5% и 1%! На мен ми е на 0.5%

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #10

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Задай на за начало fsb 186 MHz, за рамта не auto, а manual и там в прозорчето множител 2

    p.s. и погледни на линка дет дадох де.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Задай на за начало fsb 186 MHz, за рамта не auto, а manual и там в прозорчето множител 2
    Айде моля Ви се надавайте глупави примери че ще Ви се смеят
    дава се  на 200 шина и ако не издържи - пробва се доколкото може.

    @Vandal  при клок шината на рама се вдига правопропорцинално със FSB-то на Процесора .
    ако рама ти не  носи повече от 400 мгз, сваляш я на 166 и като надупиш проца на 200 шина от 166  рама пак става 200

    Захранването е най- важното тука , след това идва бройакта на бартъна , и останалата периферия  като дъно, памет , видео и тн.

    за клок тук мога да споря с много хора , само не и със @Stenly - все пак той ми е учител още от самото ми начало! ( Стънка , колко г. станаха откакто бачкахме за Танчев ? )


    @Darking имаш ли познат който е на Ти с клока - сам няма да можеш, без да ми се сърдиш!

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Ами май минаха десетина години Наско

    Това захранване дето пише макс 350 е твърде вероятно да е някое незнайно китайско захранване с мощност 200-250 вата. Бартънчетата се клокват добре, но и греят добре заради повечкото кеш (512 килобайта) , така, че внимавай все пак е топличко. Иначе това дъно държи добре 200 шина. Намали както ти каза Техно-то шината на паметта на 166 (333 мегахерца ) и вдигни шината на 200, ако не запали процесора или не се държи стабилно , вдигни малко тока на чипсета и на самият процесор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #13

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    По старите ми спомени от преди 2г. с Бартъна (512К кеш), както вече отбелязаха той грее значително. Така че, особено сега в тия жеги ще му трябва добро охлаждане и паста. Човекът не е толкова в час, така че да прочете малко и тогава.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    ммм, последният barton, с който се занимавах сериозно и досега е 2500@3200, а е в ръцете на неразбиращи. в смисъл, че нито чистят, нито му разбират, а той беше с обикновен вент. да пукна не мога да си спомня темп-а му, но не беше нещо фрапиращо

    паметта ако не е свястна няма да тръгне на 200, така че пробвай наистина първо на 166

    но както и по-горе беше отбелязано, това 350W много ми е много съмнително. с това дъно, тази карта и различната памет (очевиден upgrade след 256) компютърът ми "мирише" на бюджетна, а не геймърска машина.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #15

    Re: Овърклок на цялата ми конфигурация

    Под "значително" греене на Бартъна нямам предвид толкова огромни температури. Просто повлиян от доста ниските температури на последните ми 939 Сан Диего 2700MHz и АМ2 Х2 2650MHz казвам, че грееше доста повече. Особено при волтаж над 1.7 доколкото си спомням. Иначе на клок вече правилно сте отбелязали. 200 шина и паметта се пробва на колко ще издържи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 17-06-12, 20:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 09-01-12, 18:37
  3. AVerTV DVB-S Pro забива ми цялата машина
    От T.Spasov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-08, 16:18
  4. Зонова климатизация на цялата къща, ъъъ как?
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 29-07-08, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе