Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Климатизация на фитнес зала

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Климатизация на фитнес зала

    Пускам темата по молба на приятел. Следното е цитат касаещ проблема му.
    Помещението ще бъде 103 квадрата като кубатурата е около 240 м3 ( скосения на тавана в краищата ) . Изолация - отвън 8 см. , таван - 12 см. с К-стъклопакети . Климатиците на които съм се спрял за охлаждане и отопление ( до колкото е нужно за фитнес зала ) са Daikin FTX50GV/RX50GV за по-голямото пространство и Daikin FTX35JV . Според всичко което изчетох , разбрах че първия модел е много сериозна машинка , за втория обаче не съм сигурен . Дали ще ми свършат работа 2-та климатика ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #2

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Задължително да помисли и за някаква вентилация,защото в залата,в която тренирам проблема с отоплението и охлаждането е решен с 4 касетъчни климатика,които се справят с помещението,което доста голямо...НО постоянно се чувства липсата на свеж въздух.Идеята ми е да помисли за реализирането на някаква вентилация,защото иначе е кофти.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.


    Това е формата на помещението, намира се в гр. Пазарджик.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Една 12ка и една 18ка са малко за фитнес зала,знам го от опит. На отопление може и да успеят до някъде но лятото ще е абсурд и ще е сауна вътре.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Правилните отговори се получават с правилните въпроси.
    Освен мощността, която сте заложили за топлозагуби от стени, дограми и .т.н трябва да се вземе предвид, колко хора ще тренират едновременно.
    Човек отделя около 300вт в нормални условия, но при усилени тренировки може би тази мощност предполагам най-малко ще се удвои, ако не и повече .Ако тренират 10 човека това ще е солиден приток на топлина .

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #6

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Здравейте . Фитнес залата ще е моя ... в процес на строеж е още , така че не е готова за оглед . Предвидена е за 15 човека ( жени ) . Вентилация ще има ... Не съм достатъчно компетентен , за да бъда по-конкретен . Спрях се на въпросните климатици , защото за Дайкин само добри отзиви имам . Надявам се , да ми дадете съвет за моделите и разположението на климатиците . Благодаря на всички за съветите и помощта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #7

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Цитат Първоначално публикувано от tokata_pz_flex
    Здравейте . Фитнес залата ще е моя ... в процес на строеж е още , така че не е готова за оглед . Предвидена е за 15 човека ( жени ) . Вентилация ще има ... Не съм достатъчно компетентен , за да бъда по-конкретен . Спрях се на въпросните климатици , защото за Дайкин само добри отзиви имам . Надявам се , да ми дадете съвет за моделите и разположението на климатиците . Благодаря на всички за съветите и помощта
    Най-добре използвай канален климатик . Той се монтира като част от вентилацията и разположението няма какво да го мислиш. Освен това на вентилацията може да се монтира рекуператор и така значително да се намали необходимата мощност на климатика , което намалява първоначалната инвестиция и последващите сметки за ток. Освен това вентилацията осигурява по равномерно и комфортно разпределение на въздуха.А необходимата мощност ще бъде изчислена , когато направят проекта за ОВК. Просто има твърде много фактори за това които липсват при сегашните данни. Всяко предположение с тези зададени данни е като хвърляне на боб.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Цитат Първоначално публикувано от tokata_pz_flex
    Здравейте . Фитнес залата ще е моя ... в процес на строеж е още , така че не е готова за оглед . Предвидена е за 15 човека ( жени ) . Вентилация ще има ... Не съм достатъчно компетентен , за да бъда по-конкретен . Спрях се на въпросните климатици , защото за Дайкин само добри отзиви имам . Надявам се , да ми дадете съвет за моделите и разположението на климатиците . Благодаря на всички за съветите и помощта

    Ти не си ли от Алфа ромео форума бре???

    Къде в Пазарджик ще е този фитнес???Да не би да е фризьорски салон???
    В този сетком форум само алфа ромео калпазани се навъдиха...


    Вероятно това с каналния климатик е най-доброто решение откъм отопление(при наличие на рекуператор), но при него има 3 минуса:

    -значително по-висока цена

    -каналите мухлясват и събират прах и гадини, които трябва да се чистят със специални машини-не ми е известно да има такива в Бг и ли някоя фирма за климатици да предлага почистване с такива машини.Като не чистиш каналите=дишаш мухъл;

    - трудно се прави последващо монтажа на климатиците преустройство на вътрешния дизайн(разположение на мебели и други) ако каналите излизат от стените, ако духат от тавана няма да има проблем.

    Според мен 2 климатика дайкин FTX50 GV имат шанс да се справят и в момента няма друга марка свестни климатици на такава цена. 35-цата е слаба машина-колегата има такава в офиса- за до 15 кв.м. става, за повече в студовете(при под 5 градуса в твоето помещение )ще работи само в пик мощност, дори настроена на 19-20 градуса.
    Разположение -в срещуположни стени или по диагонал в дължина н а помещението.
    Като помисля, че 50-ките имат е енергоспестявао око, което намалява консумацията когато няма хора вътре, може дори да се окажат по -добро решение от каналните климатици.
    Не си написал какво изложение е помещението и каква е квадратурата на прозорците(има ли?).


    И да внимаваш на кой "строител" си даваш парите, че някой "строители" караха ауди S6 последен модел, а като дойде време да предават обектите "хванаха гората" и сега клиентите им обикалят роднините им да ги плашат, че имат ловджийски пушки заредени с бренеке...



  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #9

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    От Алфа форума разбира се А фитнеса ще е точно над фризьорския салон Изложенето е юг-запад , прозорците са 3 Х 1,5 м2 на юг и 3 Х 2 м2 на запад . Ако имам 2 FTX50GV като че ли ще ми е добре ... Каналния ще ми дойде труден за монтаж поради сложността на покрива и окачения таван ...

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Може и касетъчни да се сложат щом има окачен таван.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #11

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Задължително да помисли и за някаква вентилация,защото в залата,в която тренирам проблема с отоплението и охлаждането е решен с 4 касетъчни климатика,които се справят с помещението,което доста голямо...НО постоянно се чувства липсата на свеж въздух.Идеята ми е да помисли за реализирането на някаква вентилация,защото иначе е кофти.
    +1

    Аромата на тестостерона трябва да се изведе по някакъв начин навън иначе не можеш накара мацките да повторят тренировка.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #12

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Залата е само за жени А за касетъчни няма да има място , тавана е много ... '' плитък '' .

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    +1

    Аромата на тестостерона трябва да се изведе по някакъв начин навън иначе не можеш накара мацките да повторят тренировка.

    Монев няма тестостерон, а естроген...Само женички ще са бре...освен ако не е решил да завъжда само мустакати тестостеронки...Лошото е че зимата им е все студено, и като им е студено много бързо се разкихват и бягат, ако няма топло, освен това бързо разнасят клюкините/студенините(евентуално)... та само с 2 50-ки дайкин дали ще се сгреят в мансарден етаж 100 кв.м и 10.5 кв.м. прозорци....Иди виж фитнеса до примаверата с колко климатика е, защото ми се струва, че има около 4 климатика 2 от които тошиби с двойни външни тела.При теб ще са необходими 18-21 градуса(поне така мисля), но ако имаш позната/и коя/ито тренира/т я/ги попитай при колко градуса зимата съответно лятото се чувства/т най-добре при тренировка, че те жените са особени животни, щом стане дума за топло...Така има шанс да разбереш каква е "целевата" температура която трябва да поддържаш за комфорта на трениращите женки, така предварително ще знаеш каква трябва да е температурата и съответно да прецениш климатиците(мощността им).Виж и един линк http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8за температурата В Пловдив(най-близко е)-погледни последните 15 години зимата и лятото каква е била зимата и лятото, че да не се окаже, че двете 50-ки са малки за твоя фитнес за мацки

    П.П. Вече се замислям да сменям професията.Ще им помагам с вдигането на гири..., или пък теляк(ще има ли баня/душове?) или нещо подобно.Изобщо ще давам безкористна (първа)помощ...Преди 2 години един приятел с магазин за дамски дрехи ме отряза, казва: нареди се на опашката да кандидатстваш за моя магазин, че доста кандидати-мераклии се навъдихте да помагате(всички безплатно) при събличането...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #14

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Eeee...тука мераклиите сме повече от китайците

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #15

    Re:Помощ за климатизация на фитнес зала.

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Монев няма тестостерон, а естроген...Само женички ще са бре...
    fully agree. Прескочил съм поста на човека и прозвучах глупаво Извинете!!!
    Мисълта ми беше, че в стандартния "квартален" фитнес се подвизават 10-тина мускуляги които леят пот и тестостерон пред огледалата и пет мацки въртящи педалите или търкащи пътеката с последното модно списание в ръка. Та точно тези мацки могат да не повторят, ако не се отведе специфичния аромат разнасящ се от "силовия кът".

    И тъкмо си мислих следващия път като реша да се раздвижа, да прескоча до Пазарджик (колко са 120-130км) и какво да видя - други мераклии сгъват хавлиите и надяват мускулистите потници
    Като отворят фитнеса в него да не се окажем събрани членовете на форума
    Ами да вземем да си чукнем една форумна срещичка там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. домашен фитнес
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-10, 22:34
  2. Фитнес
    От go6o78 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-06, 09:40
  3. Фитнес...
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 03-08-06, 12:14
  4. Фитнес програма
    От JOJO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 17-08-04, 23:16
  5. Ходите ли на Фитнес???
    От king_pin във форум Анкети
    Отговори: 76
    Последно: 30-04-04, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе