Резултати от 1 до 5 от общо 5

Конкретни идеи какво да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Конкретни идеи какво да си купя?

    След първоначалното ми увлчечние по VRF-ите, инвестицията идва малко безсмислена. Затова на второ четене събирам мнения какво най-оптимално ще свърши работа при следните параметри:

    Сградата е тухлена, с външна изолация, допълнителна изолация ще бъде поставена на таваните. Апартаментът е среден отвсякъде, но отгоре е балкон. Дограмата е PVC на Rehau, не съм сигурен колко камерна. Климатикът ще се използва предимно за охлаждане (отоплението е на газ), оптималната температура е нещо като 20-21 градуса през лятото. Така както го виждам, класически стенни тела са ок. Много важен фактор е вида на вътрешното тяло. Ако от дадения модел има само бели вътрешни тела или е нещо тумбесто и ръбато - въобще не ми трябва. Sharp-овете изглеждат невероятни, но в този диапазон ми се сториха и цените им, честно казано.

    Размери на помещенията

    Помещение 1: 740х375х240 (ШхДхВ), 27.77 кв.м.
    Помещение 2: 560х295х240 (ШхДхВ), 16.19 кв.м.
    Помещение 3: 480х310х240 (ШхДхВ), 14.88 кв.м.

    Изложение:

    Помещение 1: изток
    Помщение 2 и 3: запад

    Големината на прозорците:

    Помещение 1: врата 75х220, прозорец 150х135
    Помещение 2: прозорец 225х160
    Помещение 2: врата 75х220, прозорец 75х135

    Благодаря за идеите предварително. Ако ли пък тези идеи се облекат и в конкретни оферти от доставчици - хвала че времето малко ме притиска и в рамките на следващата седмица решението трябва да е избрано, а доставчикът трябва да е казал къде да му се направят дупки в стената, за да продължи работата по апартамента.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #2

    Re: Конкретни идеи

    Що не си пишеш в темата ами отваряш нова за един и същи въпрос.Доколкото помня а и виждам там бюджета ти беше 10к,което обезмисля разсъжденията ти за Шарпа.2 броя 22 и една 35=ца са 7000лв.....пък като е само за хладно и това е много ама ти си знаеш.Никой няма да ти свърши работата на готово,или чети и отговорите сами ще дойдат или приемай съвети направо щом няма ограничения в бюджета ти.Лек ден!

  4. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #3

    Re: Конкретни идеи

    Ами не, бюджета ми за клима вече не е 10к, защото реших, че е ненужно изхвърляне, особено пък за сплитове. Бих казал, че половината е предостатъчно за описаните нужди. И съответно с този бюджет се променя много решението, което мога да взема. Затова и онази тема не е актуална за мен, но може да свърши работа на някой друг. Кво значи никой няма да свърши работа на готово?! От кога извършването на услуга, за която се плаща, е наготово?! Съдейки по личните съобщеня и мейлове, които получавам, тук щъкат доста компании. Не мога да обикалям всеки продавач на климатична техника, затова ползвам форума. Къде е драмата?

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re: Конкретни идеи

    прочети си още веднъж пощата PLS.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #5

    Re: Конкретни идеи

    Цитат Първоначално публикувано от pro
    Ами не, бюджета ми за клима вече не е 10к, защото реших, че е ненужно изхвърляне, особено пък за сплитове. Бих казал, че половината е предостатъчно за описаните нужди. И съответно с този бюджет се променя много решението, което мога да взема. Затова и онази тема не е актуална за мен, но може да свърши работа на някой друг. Кво значи никой няма да свърши работа на готово?! От кога извършването на услуга, за която се плаща, е наготово?! Съдейки по личните съобщеня и мейлове, които получавам, тук щъкат доста компании. Не мога да обикалям всеки продавач на климатична техника, затова ползвам форума. Къде е драмата?
    Няма драма.Явно дизайна ти е фактор важен,а не топлото или студеното.Имах предвид ,че в форума няма кой да ти свърши работа наготово като става въпрос за дизайн.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Идеи, какво е това ?
    От didoalfa във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-13, 20:56
  2. Какво да купя за 11 m²
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-10, 09:25
  3. Какво да купя?
    От Slavanas във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 18:02
  4. Какво да купя ????
    От kebo във форум Климатици Midea
    Отговори: 48
    Последно: 07-10-09, 06:02
  5. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе