Резултати от 1 до 12 от общо 12

Маркови инвертори 12-ки до 1 300 лв. - дайте акъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    16
    #1

    Маркови инвертори 12-ки до 1 300 лв. - дайте акъл


    гледам в момента маркови инвертори до 1300лв без монтажа че ми трябват три да си оправя един стар апартамент ....... топлоизолация няма но стената е тухла 40см, дограма 5 камерна пласмаса, трите помещения са 60, 65 и 70 кубически метра и смятам да сложа 12-ки, климатиците ще се ползват целогодишно
    та гледам основно китайски сглобки поради бюджета естествено

    аз гледам тези машини и им се чудя, ако имате и други идей споделете ги
    Климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE Цена 999 лева /охлаждане 3,5 до 3,9 отопление 4,2 до 5,1/
    Климатик PANASONIC CS/CU-RE12HKE Цена 1199 лева /охлаждане 3,5 до 3,9 отопление 4,2 до 5,1/
    Климатик Hitachi RAS/RAC E14H2 Цена 1099 лева /охлаждане 3,5 до 4 отопление 4,2 до 5/
    Климатик Hitachi RAS/RAC 14EH1 Цена 1299 лева /охлаждане 3,5 до 4 отопление 4,2 до 5/

    като екстри и "горене" на ток са почти еднакви, като EER и COP в колкото и сайта да гледах все различни работи пишат /и май хитачитата са с по-добри коефициенти/ така че се обръщам към вас за съвет, предложете и фирма доставчик ако скоро сте си играли с подобни машини

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    Абе катъо горене на ток няма как да прецениеш само от КОП-а при 7 градуса. Виж това:
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...d=8928&hotels=
    А и не мисля, че във всички стаи трябва да си с 12-ки. Най-малката стая спокойно може да мине и с 9-ка, а мисля, че обемите ти са завижеши. Просто няма старо строителство с толкова големи стаи. А я виж каква цена праскат Зора за 9-ката.
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...d=8793&hotels=
    Има и допълнително намаление за 1163лж без монтажа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #3

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл



    маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл
    « -: Днес в 17:38 »
    Отговори с цитат
    Help
    гледам в момента маркови инвертори до 1300лв без монтажа че ми трябват три да си оправя един стар апартамент ....... топлоизолация няма но стената е тухла 40см, дограма 5 камерна пласмаса, трите помещения са 60, 65 и 70 кубически метра и смятам да сложа 12-ки, климатиците ще се ползват целогодишно
    та гледам основно китайски сглобки поради бюджета естествено :default

    аз гледам тези машини и им се чудя, ако имате и други идей споделете ги
    Климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE Цена 999 лева /охлаждане 3,5 до 3,9 отопление 4,2 до 5,1/
    Климатик PANASONIC CS/CU-RE12HKE Цена 1199 лева /охлаждане 3,5 до 3,9 отопление 4,2 до 5,1/
    Климатик Hitachi RAS/RAC E14H2 Цена 1099 лева /охлаждане 3,5 до 4 отопление 4,2 до 5/
    Климатик Hitachi RAS/RAC 14EH1 Цена 1299 лева /охлаждане 3,5 до 4 отопление 4,2 до 5/

    като екстри и "горене" на ток са почти еднакви, като EER и COP в колкото и сайта да гледах все различни работи пишат /и май хитачитата са с по-добри коефициенти/ така че се обръщам към вас за съвет, предложете и фирма доставчик ако скоро сте си играли с подобни машини


    И двата варианта не са много добър избор.Daikin-a FTX е по-добър,но задължително трябва да са 35-ци/12-ка/,защото точно тези модели са малко по-слаби като мощност.Може да се намерят и по-ниски цени от зора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    16
    #4

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    @Julian обемите повярвай ми са така, височината е 3,30м /и преди някой да се е обадил с идеята за окачени тавани да свалям височината просто да забрави/ и под старо строителство имам в предвид 37 година оделно от това са ми над бюджета, по скоро бих се хвърлил на Мицубиши или Тошиба ако ще вдигам класа на машините

    хора моля ви ограничете се в бюджета от 1300лв за машина без монтажа, не сте ли правили ремонт? искате да свърши и всичко да е направено и повече да не се занимавате? иначе ако се замотам още месец първо жената ще ме утрепе после и шефа като му кажа че искам още отпуска

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    Ами слагай тогава 35-ци. АЗ също съм на 3 метра височина и се топля с конвенционални 9-ки Даикин. Въобще не се узорват дори и при -10 градуса, но имам външна изолация. Ако съседите ти се утопляват няма да имаш проблем 9-ки инвертори дори и с по-слабите FTX-ове. Много важно е да се топля целия апартамент, а не една стая. Когато е само една стая мощността скача много. Между другото замисли се за излозация. Старите дебели стени неизолират много добре защото са с плътни тухли. Вероятно стената ти е повече от 50см. При мен вътрешните стени са 30см.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    16
    #6

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    топлоизолация определено ще има но ще е чак догодина по това време а инверторните 9-ки дали няма да бухат нон стоп на максимална мощност и да им скапа компресорите за норматив? все пак ги дават за помещения до 60 кубика а 12-ките до 80 кубика което ми покрива едни 20% излишна мощност за някакъв евентуален сериозен студ....

    няма ли други маркови климатици до 1300лв? Дайкините малко са ми над бюджета.......

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    спрял си се точно на това което нетрябва хитачито с тази единична клапа неможе да разпредели въздуха за мен хитачито в климатичната техника не са добри просто са направени много икономични за да залъгват клиентите а всъщонст машинките нямат душица дай още 500лв и вземай fujitsu-general 1480лв е 12-ката но знаеш че взимаш климатик а не духалка
    междодругото правих експврименти отварям 3 нови клими свързвам ги еднакво вакумирам абе всичко както му е реда мера изходящата температура и на трите и огромни разлики имаше марките бяха genеral 12lgc hitachi RASRAC 14 и midea12HRI
    hitachito на студено искарва 5градуса на топло 50
    midea на студено искарва 2 градуса на топло 54
    general на студено искарва -6 градуса на топло 65

    сам си прави сметка кое да вземеш
    междодругото от 12-ките на мидеа съм много доволен другите инвертори сам и пълни смрадове

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    Разбира се, че ще има разлики в изходната температура на различни модели. Все пак имат различни мощности на отдаване и потребление.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #9

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    чудно ми е как Generala успява да изкараха въздух с температъра -6 градуса

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #10

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    бе вие луди ли сте как ще искарва -6 градуса такава простотия не бях чувал

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #11

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    На един дърт Шарп съм измервал 2 градуса изходяща температура, но тези -6 направо ме разбиха.....Абсурд....

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: маркови инвертори 12-ки до 1300лв? дайте ъкъл

    Без да разбирам от климатична техника мога да кажа, че ако температурата е била минус 6* (-6*), то тогава вътрешната пита 100% ще е в лед!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте АКЪЛ
    От airmiro във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 11-03-11, 11:47
  2. Дайте акъл за ел.двигатели
    От kokosa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 23-01-11, 05:57
  3. Дайте акъл
    От brestnichki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-07, 00:13
  4. Дайте акъл, колеги
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 28-02-03, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе