Вижте резултатите от анкетата: Вреди ли на бебето отопление с климатик?

Гласували
46. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    13 28.26%
  • НЕ

    33 71.74%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Климатик и бебе?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Климатик и бебе?

    Вреди ли на бебето отоплението с климатик?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Re: Климатик и бебе?

    на моето не му вредеше .. по добре от печка на дърва пушеща в стаята

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #3

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Вреди ли на бебето отоплението с климатик?
    Правилно избран и коректно монтиран - невероятно е да си с климатик.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Климатик и бебе?

    dgenov, я по-добре питай няколко педиатъра (детски лекари). Ако става въпрос за здравето на детето ми не бих се доверил на мнения в подобен форум.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #5

    Re: Климатик и бебе?

    педиатъра когато е следвал такова устроиство "климатик" не е съществувало в БГ .. освен това педиатъра освен да ти изпише лекарства за 80-100 лв( като едното е силен антибиотик) щото детето е сополиво ,за друго не става

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Климатик и бебе?

    според мен въпросът е абсурден. повече логика има в "по-вреден ли е Х от Y?"
    но и отговорът (какъвто и да би бил той) би бил също толкова абсурден. след като човешките бебета са оцелявали в пещерите на студено, по-късно и на запалени огньове, по-късно в сламени колиби и горящо-пушещи изсушени изпражнения, после на въглища, после на нафтови печки, надали "вредният ефект" на един климатик би надминал преждеописаните

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #7

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ... след като човешките бебета са оцелявали в пещерите на студено, по-късно и на запалени огньове, по-късно в сламени колиби и горящо-пушещи изсушени изпражнения, после на въглища, после на нафтови печки, надали "вредният ефект" на един климатик би надминал преждеописаните
    Съгласен съм с факта че сме се запазили като вид - но какъв процент са оцелявали е неизвестно. Да не говорим че бебетата в пещерите не са като сегашните - ама да не навлизаме в тема по която няма данни. Към днешна дата целта е да се създават условия на децата за 100%_тово оцеляване? Т.е. по възможност да се избягват излишни рискове застрашаващи здравето им. НЕ СПОРЯ дали са вредни или не и доколко ако са и т.н. но все пак мисля че не са изцяло БЕЗВРЕДНИ(особенно куча-марките в тясни стаи със слаби климатици-които ще правят виелица при минусови температури)!

    Подминава ги по ДВА параметъра:
    1. създава течение(духа, въртят във въздуха и прахоляци)
    2. изсушава въздуха.
    За това въпроса ми изглежда логичен - вредят ли тези "странични ефекти" на здравето на бебетата(най-вече новородени, а не толкова на големите деца)? А колко и т.н. ако иска някой да навлиза в дискусия може и да си напише мнението.

    Анкетата може да е полезно на някой който е чуденка "с какво да топля бебе?" - какво лошо има? И аз съм се чудил навремето. Педиатрите съм ги питал на друго място - сега искам Вас да питам. Напълно разбирам че форума не е научно/медицински, но пък посетителите са активни ползватели/техници/търговци и т.н. на климатици, който иска да отговаря/който не иска да не отговаря.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...... човешките бебета са оцелявали в пещерите на студено....
    По онези времена средната продължителност на човешкия живот е била 23 години...
    Тя и баба ми без климатик доживя до 87 години ....

    според мене климатика не вреди, напротив ако е с плазмен филтър би бил полезен, за запазване на сдравословна среда при бебето.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #9

    Re: Климатик и бебе?

    Няма по-добър начин за гледане на бебе от климатика след водното отопление/централно или локално/,стига да не е изложено директно на възд.струя.А това,че изсушава въздуха при отоплениене вярно, или ако го изсушава то е пренебрижимо малко,защото е ниско температурно отопление.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #10

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Тя  и баба ми  без климатик доживя до 87 години ....
    абсолютно си прав за бабите и дълголетието им, така е защото са им по-здрави организмите - не са яли кремвирши и не са се топлили на климатик и не са пили през три месеца антибиотици още от бебета. Неизвестен автор: "колкото по-добре живее човек - толкова по-слаб става"  - невероятно но факт.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Климатик и бебе?

    Ако климатика е с плазмен филтър като един от моделите на Фуджи е даже по-добре, тъй като се извършва дезинфекция на въздуха.

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #12

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Неизвестен автор: "колкото по-добре живее човек - толкова по-слаб става" - невероятно но факт.
    Тази теория ми се струва твърде извратена.Но че естествения подбор извършвана от природата си е вършила работата, спор няма.Просто слабите и болните не можели да оцеляват и съответно не могат да създадат поколение което да носи в гените си несъвършенствата на родителите си.Позволих си офтопик ,нека ме извинят модераторите.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re: Климатик и бебе?


    Да, определено вреди. По-малко от акумулираща /с азбест/ печка. Повече от радиатор /маслен или воден - няма значение/. Не коментирам газови печки и такива на твърдо гориво.
    Дори печката на дърва е вредна - затопля силно помещението и води до изнежване на детето.
    Е какво - ?? Да се лишим от бебето ли?
    Ами - не! Просто трябва по-често да е на разходка, на въздух. Дори да спи на по-студено е по-добре.
    Споделям личен опит и не се смятам за специалист. Но си отгледах 2 дечица....

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #14

    Re: Климатик и бебе?

    В крайна сметка, какво значи вреди ли или не? Ние сме израстнали с телевизор, е нямаше денонощни програми, а само първа(втора, който имаше телевизор с дециметров обхват). Сега има компютри. Дъщеря ми е на две и половина, стана вече месец, аз вечер, нямам достъп до компютъра. Тя иска и гледа Цар лъв или Шрек(знам ги вече наизуст). Вече има и климатици. При телевизорите казваха: да не се гледа от близо и т.н. Досега не съм видял в инструкциите за климатик : не използвайте ако имате пеленаче! А относно духането, то не пречи само на децата, я постой ти самият и да видим дали няма да те заболи вратът.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re: Климатик и бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Вреди ли на бебето отоплението с климатик?
    да вреди,ама на форума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервен термометър за бебе
    От duscott във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-15, 19:31
  2. Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.
    От p.petrov_dr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 27-07-14, 20:21
  3. Бебе - какъв телевизор?
    От kocinka във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-12, 13:53
  4. МП3 ПЛЕЪР ЗА БЕБЕ
    От Desi1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 24-10-11, 02:56
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе