Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #1

    Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте!
    След двудневно четене на "Всичко за климатиците" се чувствам малко по-грамотен по темата, но все още неориентиран какво е необходимо за моите нужди.
    В общи линии ми трябва климатик за спалнята, където спи и бебето. Климатикът ще се ползва за отопление единствено през преходните сезони, като вероятно ще се включва за няколко часа през нощта след 3-4 часа и вечерта след 18-19 часа до към 22-23, за да не ляга изкъпаното бебе в студена стая - необходими са около 24 градуса. Когато външната температура падне под 12-13 градуса се пали локалното парно /на въглища/. Климатика основно ще се ползва за охлаждане лятото, тъй като стаята е много топла и температурата рядко слиза под 28 градуса, което е
    1. Размерите на стаята са 3,50/3,60/2,60, тоест 12,6 кв. м. и 32,76 куб. м. и е пълна с мебели, както и немалко техника. Техниката в повечето време е в стендбай, но телевизора и двата лаптопа работят почти постоянно.
    2. Изложението е югоизточно. Има две външни стени, които са с вътрешна изолация и немалки прозорци с PVC дограма /не знам подробности за нея/. Подът е с ламиниран паркет /ако има значение/.
    3. Апартаментът всъщност е първи /но не приземен/ етаж от двуетажна къща, старо строителство с гредоред, но стените са тухла. Информативно - локалното парно държи 25-26 градуса зимата при -15 навън без никакви проблеми.
    4. Местоположение - гр. Дряново, Централен Балкан. Климатът и температурите са общо взето като във Велико Търново, което е на 25 км. В тази връзка, приемам предложения, може и на ЛС за добра фирма от Габрово или Велико Търново, която да си разбира от работата и да не пести от труд, време, материали за сметка на качествено изпълнение /Не понасям висящи кабели, оцъклени тръби, увити с някакво тиксо или подобни, ако може да не си "забравят" вакуумпомпата и т.н./
    Основни изисквания:
    1. Климатик, при който вероятността да навреди на бебето ми е нищожна!
    2. Максимално ниско ниво на шум, както вътре, така и навън /на горният етаж живеят роднини и не искам да ги притеснявам/.
    3. Цена... не знам... с готовност бих се разделил с около 1000, но ако е необходимо, мога да дам и повече.
    Основните ми въпроси са:
    1. Каква да е мощността? От изчетеното се ориентирах, че трябва да е около 2,5 - 3 KWh, така ли е?
    2. Ако можете да ми помогнете с разположението, също ще съм много благодарен. За целта прилагам снимки на стаята.
    3. Дали ще е проблем, ако климатика е разположен върху разпределителна кутия /кръглите капачки - положение 1 и 3/?
    С нетърпение очаквам вашите предложения.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Поздрави, Петър Петров.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    p.petrov_dr, мястото на монтаж според мен вариант 2 е най-удачен, стига да има възможност за обслужване на външното тяло при нужда.
    1. Sharp AY-T25SX - няма да имаш никакви грижи с отоплението дори и при отрицателни температури през цялата зима.
    2. Sanyo ZK25X - базов модел на марката, но при твоите изисквания според мен няма да има трудности с отоплението.
    3. MHI SRK-20ZG-S - много добър модел на 220V, ще се справи с отоплението на стаята.
    И трите климатика надвишават значително бюджета, но който и да избереш няма да има проблем с отоплението на помещението. Първите два са на 100V, а №1 е топ модел на марката за 2006г.
    Линковете към 1 и 2 са на габровска фирма, която има много добри монтажи (точно това, което искаш), поне това съм виждал във форума от публикуваните им снимки.
    Други варианти поместени в бюджета са HITACHI RAS-E10H2, LG S-09AT, GREE GWH09KF, MIDEA MSV1-09HRDN1, MIDEA MS9V-09HRDN1 и други.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    p.petrov_dr и на мен място номер 2 най ми допада.Иначе имаш доста изисквания-което не е лошо,но с този малко ограничен бюджет за желанията ти.Евентуално може да се вмъкнеш за вариант втора ръка клими,а за нов-с повече парички модел на тошиба или мицубиши-тихи и нисък минимум във върховите им модели,а и по ''нежно'' обдухване-важно за по малки стаи,където се и спи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #4

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    p.petrov_dr - нито едно място не е подходящо в стая с бебе !!!

    Аз имам бебе и в спалнята не сложих климатик. Опитайте да изолирате двете стени и от вън , както и ролетни щори (мисля че до голяма степен ще се реши проблема с горещината лятото). Сложи климатик евентуално в друга стая която е в съседство със спалнята и може на отворена врата да влияе (поне за охлаждане). Пък и бебето ще порасне - ей сега ще се изтърколят 3-4год. и ще си сложиш в спалнята климатик

    Успех.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #5

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Благодаря за мненията на включилите се.
    Относно бюджета - не е кой знае какъв проблем да се разшири, стига да има смисъл. Просто от прочетеното във форума съм останал с впечатление, че се препоръчват по-скъпи модели, когато трябва да се справят с отопляване при екстремни условия, а аз нямам такова изискване. В тази връзка - когато температурите паднат под нулата нямам намерение да пускам климатика въобще, тоест, може да не се пусне и няколко месеца. Това ще му навреди ли и ще работи ли нормално пролетта, когато ми е пак необходим?
    Към EvilEyeBg, принципно съм съгласен с теб, но по-добре ли е да топля с вентилаторна печка /"духалка"/ през преходните сезони? Относно охлаждането - до другото лято беба ще е на 1 г. и 2 месеца, а и ще се старая да охлаждам, само когато тя е навън на разходка.
    Между другото положение две, като че ли е най-далеч от бебешкото легло, а и струята на климатика няма да е насочена към него и може би е най-правилния избор. Благодаря за препоръките.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Климатик в стая с бебе става, но само ТОП машина и внимателно подбрано място, както и режим на работа след това! С този бюджет по-добре забрави.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от p.petrov_dr
    Благодаря за мненията на включилите се.
    Относно бюджета - не е кой знае какъв проблем да се разшири, стига да има смисъл. Просто от прочетеното във форума съм останал с впечатление, че се препоръчват по-скъпи модели, когато трябва да се справят с отопляване при екстремни условия, а аз нямам такова изискване. В тази връзка - когато температурите паднат под нулата нямам намерение да пускам климатика въобще, тоест, може да не се пусне и няколко месеца. Това ще му навреди ли и ще работи ли нормално пролетта, когато ми е пак необходим?
    Към EvilEyeBg, принципно съм съгласен с теб, но по-добре ли е да топля с вентилаторна печка /"духалка"/ през преходните сезони? Относно охлаждането - до другото лято беба ще е на 1 г. и 2 месеца, а и ще се старая да охлаждам, само когато тя е навън на разходка.
    Между другото положение две, като че ли е най-далеч от бебешкото легло, а и струята на климатика няма да е насочена към него и може би е най-правилния избор. Благодаря за препоръките.


    Вариант 2 е най-добрия вариант изобщо защото:

    1.Изолира най-външната част от помещението стопла струя въздух

    2.пресича студа който най-много прониква през стъклопакета

    3. студената струя лятото при охлаждане е насочена и се "удря" в пердето което я разсейва, тък като е А) на дупки/не е плътно/ и Б) не е твърда стена и естествено не "отразява" а разсейва въздушния поток и зад което са прозорците през които лятото влиза горещина.Така студения въздух се смесва с топлия.

    4. Според мен за бебе е задължително климатика да е с плазма филтър, защото само тя спомага след натрупване на прах през годината върху турбината да няма живи гадинки който да предизвикват дихателни усложения на бебето.Всякакви други изгъзици не влизат в категорията плазма филтър.Аз от малък (3 месечен) съм постоянно зимата поне с бронхит.Последните 7-8 години само кашлица и знам как е с и без плазма филтър.Климатик без плазма в стая на бебе(дете) до 3 годишна възраст не слагай-това бяха казали на един от дистрибуторите си колегите му от Булклима-трябвало имунната система на детето да е достатъчно силна.

    5. Според мен няма по добро от едни хубави външни ролетни щори, дори и най-добрият стъклопакет трудно ще направи такава изолация зимата и лятото.единствено не съм пробвал тройния стъклопакет, но той е по-скъп от ролетните щори.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #8

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Благодаря ти justify за изчерпателния отговор. А би ли ми препоръчал модел с плазма филтър?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    ... Това се продава все още и по-евтино с плазма мисля, че няма:

    General-Fujitsu ASHB09LDC

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #10

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Има и евтини модели с плазма (AUX примерно http://technomarket.bg/products/0909...ux-acs-sa12aux ), друг е въпроса дали е плазма като плазма.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Има и евтини модели с плазма (AUX примерно http://technomarket.bg/products/0909...ux-acs-sa12aux ), друг е въпроса дали е плазма като плазма.
    Добре де виждал ли си тази "плазма" на климатик за 500 лева???

    Защото тукедна част имаме и си ги ползваме, другите кой на живо, кой на снимка сме виждали плазма филтъра на фуджитсу LD серията, дайксекай и някои от другите климатици, но на АУКС не сме виждали.


    p.petrov_dr това което е посочил МЕГА е с плазма.Друго по -евтино няма, освен втора употреба на 100 волта или на LG, но на ЛГ са опционални, тоест трябва да провериш и да питаш дали наистина цената е за климатик + пламза филтър.Освен това на една част от ЛГ-тата с плазма пише че се препоръчва за отопление до -5 градуса, а те са на цената на фуджитсу 9LD което МЕГА ти препоръча.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #12

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и б

    Не съм я виждал и не знам дали е така, ама щом S12AT e на 799 лв. с плазма, защо AUX конвенционален за 500 лв. да не е?
    Все пак този AUX е с ~100 лв. по-скъп от подобен без плазма и съм по-склонен да вярвам на каталози на производител пред разсъждения.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Не съм я виждал и не знам дали е така, ама щом S12AT e на 799 лв. с плазма, защо AUX конвенционален за 500 лв. да не е?
    Все пак този AUX е с ~100 лв. по-скъп от подобен без плазма и съм по-склонен да вярвам на каталози на производител пред разсъждения.

    По-скоро "без разсъждения", а сляпа ВЯРА.Тази серия на ЛГ която си цитирал няма плазма.Това, че някой го е написал някъде, не означава че наистина е така.ЛГ България си имат каталог и описание на моделите и то съответства на това . В каталога им дори е посочено сериите с кои букви имат плазма...


    Ето страницата и на вносителя http://www.klimatici-lg.com/katalozi-klimatici.html

    За ЛГ някои от климатиците се доставят без плазма, а плазмата е само възможност, тоест опция.Ако не го поръчаш да ти го доставят с плазма -получаваш климатик без плазма, макар и да е имало възможност да се достави със.Тази опция разбира се означва доплащане за плазмата.

    Имат и модели разбира се които задължително се продават само с плазма.

  17. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #14

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    S12AT има плазма, предпоследната буква е G.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и б

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    4. Според мен за бебе е задължително климатика да е с плазма филтър, защото само тя спомага след натрупване на прах през годината върху турбината да няма живи гадинки който да предизвикват дихателни усложения на бебето.
    Може доста да се поспекулира по въпрса. Ако си отглеждам бебето в стерилни условия с плазми, йон- и кислород-генератори, контролирана влажност, анти-бактериални материали и т.н... какво ли ще му се случи, като го пусна играе в градинката пред блока или го запиша на ясла?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе