Резултати от 1 до 2 от общо 2

Климатик на 100V и реактивна енергия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Климатик на 100V и реактивна енергия

    Здравейте, от 3 дни съм собственик на 2 тошиби RAS-405 pdr i RAS-255YR и понеже си имам ей това го сложих че ме изяде отвътре.За сега нямам много за споделяне,но ми направи впечатление следното нещо: В упътването пише цитирам: "Power Factor-cos фактор (по малък от 1 ако има консумация на реактивна електроенергия) Питането ми е следното, от наблюденията ми над климатика (към 2 часа вече)забелязвам,че когато го пусна да си работи примерно на 25* и той си бримчи,поглеждам към дисплея на устройството: консумация около 40вата,кос фактор 0.63,решавам че ми е топло,пускам на 18* и гледам плавно повишение на ватовете към 850-900 а кос фактора докато набира климатика става 1 (значи няма реактивна енергия-според упътването) въпросите ми са:
    устройството ми отчита консумация на реактивна енергия,а електромера?И как?
    това нормално ли е? (такива показания за този кос фактор)това да не е някъкъв дефект? а и да не би пък ако това е нормално от там да идва този феноменален разход който се дзъркелим и се чудя как може нещо да работи с толкова малко потребление?(38вата и при включено външно тяло-130вата) ми аз такъв малък консуматор май нямам освен крушките от стендбай уредите


    п.с. за любопитните:устройството мери:от колко време работи устройството,колко пари е изконсумирало (задава се цена и то само си смята) обща консумация W от началото на перода на отчитане,максимална измерена консумация от началото на измерване,моментно напрежение,А консумиран ток в А,Максимален измерен ток от началото на измерването,Кос фартор -реактивна енергия,функция претоварване задаваш какво и то пищи ако го достигне(премине)Има си часовник и дните от седмицата,най ценното за мен е моментния разход във ватове...


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Климатик на 100В и реактивна енергия

    Тези климатици толкова си харчат Не си си дал парите на вятъра. А електромера не отчита реактивна енергия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  2. Уред за пестене на енергия
    От blekota във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-04-13, 19:55
  3. Климатик 100V с 2 дистанциони
    От Madj0 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-12, 13:38
  4. Съвет за японски климатик на 100V
    От stil1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 11-06-12, 21:02
  5. Открит е неизчерпаем източник на енергия
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 04-06-07, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе