Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    3
    #1

    Избор на климатик

    Здравейте! Трябва ми климатик, който ще се използва преди всичко за охлаждане, но искам и да отоплява, ако се наложи. Помещението е около 140 м3, височината е 4 метра, има два прозореца с PVC дограма, една външна стена с външна изолация и изложението е северозападно. И тъй като съм пушач, се чудя, дали плазмен филтър би ме спасил до някаде, от това холът ми да мирише на пепелник (надявам се да ги откажа някой ден....)? Ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате за избора на климатик с добро съотношение цена - качество.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Избор на климатик

    Височина 4 метра? Това жилищно помещение ли е? Дай някакви подробности - къща ли е, какво е. Май си за два климатика.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    3
    #3

    Re:Избор на климатик

    Това е апартамент разделен на две нива. Няма как да се намали височината, тъй като горното ниво ще остане без естествено осветление. Нещо като това :

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Избор на климатик

    За мен това е сложен въпрос. Може би ако се сложат два климатика на двете нива - горе и долу, ще се получи. Топлото обаче има навика да ходи горе, хладното пък долу. Може би с подови вътрешни тела? Нека другите помагат, аз съм пас.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от elmaira
    Здравейте! Трябва ми климатик, който ще се използва преди всичко за охлаждане, но искам и да отоплява, ако се наложи. Помещението е около 140 м3, височината е 4 метра, има два прозореца с PVC дограма, една външна стена с външна изолация и изложението е северозападно. И тъй като съм пушач, се чудя, дали плазмен филтър би ме спасил до някаде, от това холът ми да мирише на пепелник (надявам се да ги откажа някой ден....)? Ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате за избора на климатик с добро съотношение цена - качество.
    Това отдолу е моят съвет(justify), но не успях да го редактирам както трябва и излиза като цитат, ако някой от модераторите може да го редактира.

    ако е нещо такова като показаното, то подов трудно ще свърши работа защото споре мен на "пътя" на топлата струя въздух не би трябвали да има нищо което да пречи да преминава от край до край в цялото помещение.аз съм с подов в хола и имам някакъв подобен проблем но съм насочил струата с жалузите на климатика на клиаматика да ми минава покрай мебелите точно по диагонал н а стаята и се получава добре. Мисля че натеб ти трябва задължително два климатика.Ако ме питаш мен един дайкин FTYN 60F_(няма плазма филтър но е 7кв. отопление и струва между 1700-1900лева) и една дванайска -дайкин FTXS35(1900 лева-няма плазма филтър) или GENERAL 12 LD(има плазма филтър- около 1750 лева).60-ката долу дванайската горе.Предполагам, че спалните са горе. Идеята е когато през деня ти трябва топло през преходните сезони когато температурите не са паднали под 10 градуса да ползваш дванадесетката.Когато стане студено и дванадесетката не смогва преминаваш на FTYN60, като през ноща когато спиш можеш да ползваш 12-ката(тя е на горния етаж където спиш, топлия въздух също ще стои горе и тя няма да се товари толкова, а и ще е по-тиха от големия климатик който ще пускаш през деня когато е по -шумно), ако стане много студено и имаш пари пускаш да вървят и двата климатика.
    Няма ли някакъв вариант да преградиш по някакъв начин помещението-ако проблема е само осветлението какво пречи да сложиш дограма с прозорци която имитира дърво-така ще е по-икономично, но ще трябва според мен преди да сложиш дограмата дас се посъветваш с климатични специалисти, къде да преградиш(според възможното и намеренията ти) и къде ще се сложат климатиците.Не разчитай н аплазма филтъра на 100%, той ще помага, но ако нямаш аспирация всички мебели и тъкани, пердета тапицерия, включително и тапети ако някой от домашните пуши ежедневно вътре ще се просмукат с цигарен дим.Ако някой от живеещите пуши според мен е задължителна аспирацията иначе мириса на цигарен дим е неизбежна. Ако имаш достатъчно пари вместо дайкин FTYN60F, който е без плазмен филтър можеш да вземеш GENERAL18LD(6.25kw отоплителна мощност 2700лева) или GENERAL 24 LD(8.1кв. отоплителна мощност/3300лева)-той със сигурност ще те топли и при най люта зима . И двата GENERAL-a имат плазма филтър ).Премери и изчисли пак кубатурата на помещението. Успех при избора.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    3
    #6

    Re:Избор на климатик

    Благодаря, за отговорите!
    Климатикът ще се ползва преди всичко за охлаждане, защото си имаме парно. А отоплителния режим го искам като резервен вариянт.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. избор на климатик
    От stiliyan77 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 10:54
  4. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 18:34
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе