Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #1

    Избор на климатик

    Здравейте. Предстои ни да си купим климатик. Не сме наясно нито с цените нито с характеристиките. Стария ни климатик е 30-ка (OSAKA), но е отпреди много години и вече сдаде багажа. Помещението се използва като хранителен магазин и е към 150 кубични метра. Бюджета ни е до 2000лв. Можете ли да ми предложите климатик със съответните за помещението характеристики или поне да ме насочите какво да търся като характеристики?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: Избор на климатик

    fujitsu-asy24ub-aoy24ub е вашият климатик.Ще трябва да похарчите +50 лева.Другата възможност е 18-ката на фуджи , която е около 1650 лева, но е с мощност 5.7 кв в режим отопление.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от leo34 Виж публикацията
    Здравейте. Предстои ни да си купим климатик. Не сме наясно нито с цените нито с характеристиките. Стария ни климатик е 30-ка (OSAKA), но е отпреди много години и вече сдаде багажа. Помещението се използва като хранителен магазин и е към 150 кубични метра. Бюджета ни е до 2000лв. Можете ли да ми предложите климатик със съответните за помещението характеристики или поне да ме насочите какво да търся като характеристики?
    Благодаря предварително.
    При хранителния магазин трябва да се има на предвид и колко хладилни витрини има и други излъчващи топлина уреди както и колко хора има средно чак тогава се добавя и кубатурата. Като трябва да уточните и дали климатика е предимно за охлаждане или и за отопление за да може да ви се даде някво инфо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: Избор на климатик

    В магазина има четири витрини. Климатика ще се ползва предимно за отопление.
    justify, климатиците, които сте ми предложили са конвенционални, не е ли по-добре да е инвенторен? Още един въпрос - посочените климатици са с енергиен клас C/D, долу-горе колко ще е разликата спрямо климатик с енергиен клас примерно A или A+...? Или в този бюджет не може да се вмести подходящ климатик с клас A...?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Избор на климатик

    2000 лева за нов инверторен климатик са малко за помещение от 150 кубични метра.При височина 2.6 м 150/2.6 = 57 квадрата. Трябва мощност от поне 7кв за да успява да отоплява зимата.От друга страна според мен инверторен климатик няма да издържи дълго в 60 квадрата магазин, предполагам с големи прозорци.

    Дали е клас C или D когато е в магазин от 60 квадрата няма значение. Значение има натовареността на магазина с клиенти тъй като всеки клиент означава поне 2 отваряния на вратата- на влизане и на излизане което е= на топлозагуби зимата.Колкото повече клиенти толкова повече топлозагуби. Ако има не повече от 5-6 клиента на час и вратата се отваря на 10 минути веднъж тогава може и инверторен, но ако има 10-на и повече клиенти и всеки 6 минути влиза клиент климатикът няма да издържи дълго.


    Има познат с магазин от 60 квадрата и таван на 3 метра височина.Купи чисто нова мидея 18-ка и на третата година след като изтече гаранцията компресора й "сдаде багажа".Цената на ремонта=800 лева го отказа и си купи за 300 лева една 24-ка осака 2-ра употреба. Досега вече 2-ра година осаката работи.

    Според мен основните критерии за преценка при избора Ви трябва да са 2:

    1. Мощност
    2. Надеждност

    Предложената от мен 24-ка отговаря и на двата критерия.Имам непосредствено под погледа си търговско помещение с около 120 квадрата отоплявано с две 18-ки фуджицу и мога да кажа, че повечето време през зимата работи само едната.Температурата е около 20-21 градуса.досега тези 18ки са работили около 8 години не са се разваляли нито един път.

    Ако намерите по-евтини климатици 24-ки от марките General или FUJI electric може да купите от тях те са еднакви с Fujitsu.

    За вашето помещение най-близко до мощността на 24-ка фуджицу(General и FUJI electric) е toyotomi-gan-a240gvr-gag-a240gvr-akira, но доколкото знам този климатик не е автентично Тойотоми, а в произведен в заводите на китайският производител GREE по поръчка на Тойотоми.

    За мен едно конвенционално Фуджицу е по-добро за магазин отколкото едно инверторно Тойотоми произведено в завод на GREE.

    Според мен заложете на сигурното.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Избор на климатик

    GWH-24MB.jpgИма машини в този ценови клас ето GREE GWH24MB COZY например.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 13-03-14 в 10:44.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Избор на климатик

    Самсунг AQ24TSBNCEE Borocay


    Евтин и корав
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 12-03-14 в 22:54.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Отговор: Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Самсунг AQ24TSBNCEE Borocay


    Евтин и корав
    С COP 2.8, a пък КЛАС А

    samsung 24.jpg

    samsung 24 klimamarket.JPG



    Не ти ли омръзна да рекламираш тези самсунзи не знам.За панасоника хайде както и да е- световна марка са и отдавна правят климатици.

    Отделно че никъде не ги виждам монтирани тези 24-ки самсунг.
    Този пост е редактиран от justify; 12-03-14 в 23:32.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #9

    Отговор: Избор на климатик

    Монтирали сме от този модел и бих казал, че наистина работят...Разбира се, това са странични наблюдения, но пък машината се справя в магазин със завидна бройка хладилни витрини.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Избор на климатик

    Дано да е така.Като гледам моделът е от 2011 година.Само не мога да разбера инверторен ли е или конвенционален(обикновен)- в нета го има и в 2-та "варианта" и не става ясно какъв тип е.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Избор на климатик

    При тези условия, в магазин и този бюджет не бива да има предирчивост, а конвенционалния е по-добрия избор за тези условия. COP и EER са последното нещо, което се гледа в този случай.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #12

    Отговор: Избор на климатик

    Модела е конвенционален.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    С COP 2.8, a пък КЛАС А



    Не ти ли омръзна да рекламираш тези самсунзи не знам.За панасоника хайде както и да е- световна марка са и отдавна правят климатици.

    Отделно че никъде не ги виждам монтирани тези 24-ки самсунг.

    За самсунга се заяде, ама за грее на велев, което апропо също пише, че е клас А нищо не каза... Да не би COP да му е над 3.6?! Да не би да има сертификат от Евровент?!

    Поне машината е маркова и си идва с 2 години пълна и 3 допълнителни години на компресора...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #14

    Отговор: Избор на климатик

    До тук разбирам. Да уточня още малко важни подробности. В магазина сме под наем и не се знае още колко време ще изкараме /1,2,3 години/, затова искахме да е инвенторен, понеже после ще си го сложим у дома в хола и се надяваме да ни помага и за още една стая /спалня/ като двете помещения общо са около 120-130 кубика. Спряхме се на следния климатик Инверторен климатик Fujitsu ASYG24LFCC/AOYG24LFCC, за него можете ли да ми кажете нещо?

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Отговор: Избор на климатик

    В на Велев линка означението е за SCOP, a вашият е за COP и клас А.Правите ли разлика между двете?

    Погледнете във форума колко оплаквания има от Самсунг(най-вече за повреди) и колко от GREE и тогава пишете отново.

    От GREE имам преки впечатления- фризьорката при която се подстригвам вече 11-та година е с едно GREE 12-ka в 35 квадрата партер и досега топли много добре(дори и в най-студената зима за последните 20-30 години) и не е аварирало. Много корав климатик-конвенционален.

    Опитвам се да предпазя потребителите от проблеми, пък били и "гаранционни". Ако потребителят е умен ще си закупи климатик с по -голяма гаранция и доказан сервиз.Ако е мъдър ще си закупи климатик за който няма оплаквания+гаранция+сервиз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:34
  2. избор на климатик
    От stiliyan77 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 11:54
  3. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 19:34
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе