Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор на климатик за 21m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #1

    Избор на климатик за 21m²

    Здравейте!
    Удачен ли е избора на климатик TOSHIBA RAS B10 SKVP-E/RAS B10 SKVP-E Super Daiseikai.Нека ,които имат този модел да изкажат плюсовете и минусите.За цена около 2000лв. има ли други добри модели , които са по-добри от този модел.Интересува ме дали при този модел има шумове и вибрации от външното тяло при замръзване на тавичката отдолу.Тази зима имах много неприятни вибрации от въшните тела на Дайкините(2бр.) модел FTXS25G , който шум резонираше по стените на апартамента , вътре беше непоносимо за живеене.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    Ползвам го вече две зими, само плюсове мога да кажа, минуси не се сещам.Изобщо не замръзва, конденза си заминава, има три дренажни отвора и няма как за се задържи водата.Външното тяло е изключително тихо, дори и при -22, тази зима толкова стигна в Ямбол.Машината е монтирана в стаята на моя син, външното е на 1 метър от главата му и изобщо не се чува.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #3

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    А дали ще има предостатъчна мощност при температури около и под -15С за указаната квадратура?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    Как си с изолацията, разположение на стаята.При -15 машината /и 10-ката, и 13-цата/ топлоотдават максимално 2700-2800 вата, но трябва да се види как си с топлозагубите.При много добра изолация и ниски загуби и 10-ката ще стигне, но зависи все пак.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    За да си напълно спокоен си вземи 13-ка.Със сигурност това е перфектния климатик.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #6

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    Имам вътрешна изолация на външните стени и тавана с гипскартон.Какво поколение е този модел Toshiba RAS-13SKV-E

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    SKV-E е много назад спрямо SKVP-E.
    Според мен и 10 SKVP-E ще се справи предвид изолацията и високият максимум на климатика. Ако нямаш пари за 13SKVP-E, не слизай на SKV-E.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #8

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    SKV-E е страхотен климатик.не е толкова икономичен и няма екстри инък по други параметри не отстъпва.тих е .аз с 13-SKV-E топля цял апартамент в бургас.а и цената му е различна.аз не разбирам от техническите данни но 13-SKV-E E много мощен.намери ми поста.описъл съм подробно.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    8
    #9

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    Този климатик RAS-10SAVP-E/ RAS-B10SKVP-E е произведен в Япония. На българския пазар е от малко над 2 години и за радост няма почти никакви проблеми с него. Има високи коефиценти на трансформация. Малко по-добър климатик от него е следващото поколение SUPER DAISEIKAI 5 който е RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E , от колеги съм чул че това е "top" технология.

    Относно шума може да има няколко различни причини, тук ще ти изброя НЯКОИ от основните причини за шум, а ти си отговори какво да направиш:
    - просто климатика си е шумен - нищо не може да се направи (при евтините модели, но не само)
    - липса на гумени тампони - рядко срещана причина
    - липса на фреон - среща се често през зимата
    - акустичен шум от едновременната работа на няколко машини - много трудно е за установяване
    - има допиращи се елементи в климатика /две медни тръби/ - тракане - при по евтини модели - изолират се и се кривят леко в различни посоки
    - възможност от натрупване на лед и допир на перката на вентилатора - фреон, частично запушване или друго
    - възможност за дефект на вентилатора или компресора
    - не добра нивелация - много рядко
    Понякога шума е следствие на няколко от изброените причини или на много от тях.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re:Избор на закупуване на климатик за 21м2

    Цитат Първоначално публикувано от Silver+
    Този климатик RAS-10SAVP-E/ RAS-B10SKVP-E е произведен в Япония.
    В Центъра на Токио ги сглобяват. След това ги товарят в самолети и направо към българския пазар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. избор на климатик
    От stiliyan77 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 10:54
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе