Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Свързване на електромер към климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Свързване на електромер към климатик

    ОК де, фаза от мрежата в най-левия вход на електромера, нула от мрежата в нула на електромера.
    Фаза към климатика от изхода на фазата на електромера, нулата от нулата на електромера (обща клема е) и така. Като от нулата на електромера пускаш и едно кабелче към зануляващата пластина на контакта, в който вече ще включиш климатика (или правиш мостче в самия контакт, а може и да има такова). Нищо сложно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #17

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Много бързо се отказваш, ЗЗЗ! Пробвай поне, де. Схемичката е проста. Фаза до фаза, нула до нула. Ако ти само за кратковременно ползване може и мостче да не правиш. Пази околните! А иначе в Бургас да няма електронен електромер, не вярвам. Не си търсил.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #18

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Ако може да не е Олимпия, има някакви други за 40-50лв в Конрад.Олимпията според мен показва много занижени стойности при ниска мощност на инвертора - не отчита коректно косинус фи

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #19

    Re:Свързване на електромер към климатик

    В Бургас провери на ул.,,Пробуда" 81, /Радимекс/.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic
    Ако може да не е Олимпия, има някакви други за 40-50лв в Конрад.Олимпията според мен показва много занижени стойности при ниска мощност на инвертора - не отчита коректно косинус фи
    Ти да не мислиш че тези електронни измервателчета на мощност отчитат косинус фи?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ти да не мислиш че тези електронни измервателчета на мощност отчитат косинус фи?
    Мнда. Или го оттчитат, или генерират достатъчно правдоподобна случайна стойност.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #22

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    става много сложна отказвам се да експериментирам
    Никак не е сложно.А и за климатика няма да има последствия ако сбъркаш в свързването на електромера.Най-много да не тръгне да работи или пък елекртомера да не работи коректно.Давай смело.Моя е така вързан вече втора година.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #23

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic
    Ако може да не е Олимпия, има някакви други за 40-50лв в Конрад.Олимпията според мен показва много занижени стойности при ниска мощност на инвертора - не отчита коректно косинус фи
    За какъв чеп ти е така наречения фактор на мощността.Може би ти се налага компенсирането му чрез кондензаторна батерия или........

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #24

    Re:Свързване на електромер към климатик

    я в гугъла напиши електромери и ще видиш колко фирми има за продажба и какви пари струват.Аз преди по някъкво вътрешно грешно за себе си убеждение си бях внушил че не се продават електромери-една позната от ЧЕЗ и извадих душата да търси и накрая тя ми каза ами напиши си модела на електромера в гугъла и ще видиш къде и колко струва- Предимството на електромера е е има много висок % на точност спрямо Олимпията и други подобни! За това щом ти е мерак да си засичаш,беж до ел таблото и си запиши модела на ел-мера после в гуглето и после снимка тук-после гледай колко готини типове има тук те ще ти кажат как да си свържеш един контакт и щепсел и си номер едно-със 100% точност колкото твоя външен ел-мер.Успех!

  12. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #25

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Мнда. Или го оттчитат, или генерират достатъчно правдоподобна случайна стойност.
    Не разбирам защо намесвате фактора на мощността "косинусфи".Електромерите за битови нужди отчитат само потребената активна енергия и тя се заплаща...
    Каква е тази грижа за реактивната енергия, която изобщо не ви бърка в джоба..

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Въпроса беше, мерят ли косинус фи електронните електромерчета. Отговора е - мерят го. И макар че битовите електромери отчитат само активна мощност, за по-прецизни измервания, е честно да се отчете и реактивната компонента.

    П.С. Извинявам се за правописната грешка

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #27

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Въпроса беше, мерят ли косинус фи електронните електромерчета. Отговора е - мерят го. И макар че битовите електромери отчитат само реактивна мощност, за по-прецизни измервания, е честно да се отчете и реактивната компонента.
    Нещо си в грешка.Повтарям: електромерите за битови нужди отчитат само АКТИВНАТА енергия.Реактивната енергия се отчита от електромери за реактивна енергия при промишлени потребители с привидна/пълна/ мощност над 100 кVA При тези потребители добрия или лош фактор на мощността /косинус"фи"/ е усреднен за периода на отчитането.
    Ако искаш "честно да отчиташ" и фактора на мощността това става с лабораторен уред "косинусфимер" или както вече е прекръстен от учЕните на "фазомер"
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...BC%D0%B5%D1%80

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #28

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    За какъв чеп ти е така наречения фактор на мощността.Може би ти се налага компенсирането му чрез кондензаторна батерия или........
    Ами много просто, след като не отчита точно косинус фи значи не отчита точно и активната енергия.Имам предвид, че не отчита вярно косинус фи при ниска мощност на инверторния климатик /иначе при чисто активен товар си показва 1/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #29

    Re:Свързване на електромер към климатик

    Бая се задълбахте в тия косинуси . Когато човек си купува такъв уред , просто да ги накра в магазина да му го включат към някой източник на консумация и да гледа горе-долу да отчита и това дето го пише и на консуматора . Аз по този начин си избрах едно китайско ТS-JD ( на това ли викате Олимпия не знам ) , което сравнено с по-скъпите си събратя от 40-50 лв ми показа по - близка стойност на 72В осветление . Сега съм го пъхнал в един преносим стар ел-мер и показват точно 1 към 1 никва разлика , само дето нн ми показва всеки път коректно часовете на товар - забравя ги нещо , ама тва да му е кусура за моментни стойности си върши идеална работа

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    36
    #30

    Re:Свързване на електромер към климатик

    А вярно ли е че старите електомери консумират 75 вата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електромер-свързване
    От echo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 17-08-14, 07:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-05-12, 10:57
  3. свързване на трифазен електромер с ТТ
    От stojnov_61 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-10, 22:53
  4. Електромер - положение?
    От sary2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-09, 13:53
  5. монтаж на електромер
    От stan75 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 28-10-08, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе