Резултати от 1 до 13 от общо 13

Гадината замръзна, дайте акъл...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1

    Гадината замръзна, дайте акъл...

    та, имам един Хюндай, който отдолу има ваничка. тази нощ на студа съм го изпуснал. между външното тяло и ваничката се беше оформил един сталактон лед. строших го, топла вода във ваничката и т.н. проблемът е, че на отвора на външното тяло продължава да си има лед, който ми се струва доста масивен. за момента съм спрял климатика и се чудя какво да правя. дали да го пусна да охлажда. като му гледам опциите, не дава да охлажда по-малко от 15 градуса. то, на този студ навън това ще си е направо отопление.

    другото за което се сещам е да чакам пролетта, или поне да се вдигнат температурите над нулата и да се стопи...

    ако имате някаква друга идея, споделете...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    Продължавай с горещата вода. Ще поддаде гадът, няма все лед да стои.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #3

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    Сложи малко сол или етанол във външното тяло дано да се размрази.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #4

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    значи, аз горещата вода я сипвам във ваничката, щото там се беше понатрупал лед. в самото външно тяло ли трябва да я налея. не разбирам много от тези неща и се чудя дали е безопасно. за етанола го мислих и това, но в къщи само червено вино имам...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #5

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    По аптеките се продава етанол - 1л е не-повече от 10лв. По-евтино ще ти излезе от червеното, особено ако го разредиш малко
    Може да вземеш и от железария, но там е син и може да ти боядиса пейзажа...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    Цитат Първоначално публикувано от richterbg
    значи, аз горещата вода я сипвам във ваничката, щото там се беше понатрупал лед. в самото външно тяло ли трябва да я налея. не разбирам много от тези неща и се чудя дали е безопасно. за етанола го мислих и това, но в къщи само червено вино имам...
    Сипваш в тавата на самото външно тяло. Все отнякъде около топлообменника имаш достъп да сипеш директно в тавата. Нищо сложно, ще се размрази лесно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #7

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    Само с топла вода колкото по гореща толкова по добре

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #8

    Re:гадината замръзна, дайте акъл...

    мерси за идеите. ще го оправя. щом може да се налива вода в основата на тялото, значи няма страшно. то, то си е логично, де... там и без това капе конденз

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #9

    Re:Гадината замръзна, дайте акъл...

    Навий кабел от ел. подово отопление по ваничката. Подходящо захранване (от стар компютър да речерм- 12в)
    Дължината на кабела се смята. Ако отбираш малко,може да подвържеш системката към размразяването на машината. Или с термостат с датчик допрян до ваничката, да се включва при определена температура (обикновено минус 1-2гр)
    Има ефект и когато е вързано към външния вентилатор. При инверторите ще работи доста.
    Най-просто е да се направи с ключе и да се включва при нужда,но изисква внимание.

    Разхода на подобна щуротия е пренебрежителен, а ефекта поразителен!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #10

    Re:Гадината замръзна, дайте акъл...

    да, мислих по въпроса. въпросът с изпълнението ще е малко труден, щото климатика е на кофти място. не е невъзможно, разбира се.

    иначе, аз днес успях да го размразя след известен размисъл и кратка борба. размисъл, щото точката в която беше възможно наливането е доста отдалечена. тук трябва да се спомене колко е важно в къщата да се въргалят разни непотребни боклуци, които изведнъж да се окажат супер полезни:

    http://img687.imageshack.us/img687/7557/p1190400.jpg

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #11

    Re:Гадината замръзна, дайте акъл...

    Би ли споделил какъв модел е климатика и аз имам един ASW-H12A4 на който днес също се наложи да чистя отвора но ми направи впечатление,че при температура от -10гр навън,температурата на изходящата струя на максимална степен на вентилатора по никакъв начин не успява да надхвърли 35гр и при теб ли е така в тези студове?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #12

    Re:Гадината замръзна, дайте акъл...

    съжалявам, но не знам какъв е модела. не съм се загледал. климатикът е наследство от предишните собственици. нямам ни книжки, ни нищо. на дистанционното пише RMS-090H. предполагам, възможно е това да си е модел само на дистанционното. на мен също ми прави впечатление, че не топли особено много. подозирам, че е възможно да не е сметнат добре за това помещение. за струята, не мога да преценя дали е по-топла или по-студена от преди. в спалнята имам един дайкин (него вече сам си го избрах). той определено духа по-топло. по отношение на климатиците съм абсолютен лаик. тази година за пръв път се сблъсквам с това чудо. до миналата зима бях на парно...

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #13

    Re:Гадината замръзна, дайте акъл...

    Май ще се окажат тези климатичета малко слабички и аз съм в спалнята с Мидея 09HRI и колкото задам при същата външна температура на момента я прави без да се замисля.От написаното и от теб ми става ясно,че явно тази марка толко си могат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте АКЪЛ
    От airmiro във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 11-03-11, 11:47
  2. Дайте акъл за ел.двигатели
    От kokosa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 23-01-11, 05:57
  3. Дайте акъл
    От brestnichki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-07, 00:13
  4. Дайте акъл, колеги
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 28-02-03, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе