Резултати от 1 до 12 от общо 12

Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DaGa
    Guest
    #1

    Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Здравейте някой може ли да ми каже по какъв начин да вържа термостата към Panasonic UW12DKE или GKE не съм сигурен точно кой модел е. По-точно казано трябва ми схема на свързване.

    Благодаря Ви Предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Това пък за какво ти е?

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Вален,да ме прощаваш.ама къде на схемата ти има подобно чудо?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Вероятно DaGa иска да сложи нагревател на дъното на външното тяло за да не замръзва и му трябва схема от къде да вземе захранване за нагревателя управляван през термостат, който да го включва под определени външни температури.

  7. DaGa
    Guest
    #6

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    valen1 Точно това е целта ми. Да го сложа нагревателя в тавата на външното тяло и да настроя термостата да се задейства при -1°. Досега не ми се е налагало да правя подобно упражнение, но пусти и UW имам сложени няколко от тях и страшно много обледеняват. То че тоя модел си е до -5° така си е, ама какво да се прави То намене ми е ясно от къде да взема захранване,но не ми е ясно на клемореда на самия термостат как да вържа нагревателя и захранващият кабел то има 3 клеми едната е Р1 предполагам там е фазата ама нулата къде да я сложа при положение,че нагревателя има две жила

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    единия кабел от нагревателя отива на нулата на климатика другия на термостата на P3.Пускаш едно парче 1-ца от термостата който връзваш на P1 към фазата на климатика това е връзката не ти трябва схема.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #8

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Когато монтирам неинверторен климатик, почти винаги си пускам още един проводник до външното тяло, по който си подавам фаза, защото в 99% от случаите, тя се подава към външното тяло, само ако работи компресор, четирипътен вентил или вентилатор. Така че DaGa трудно ще намери фазата на горната схема. Термостата FC-F2000 не е подходящ за тази цел, защото границата между вкл. и изкл. е много близка 1,5 - 2 С. Търси такъв който да вкл. на -2 С и да изкл. на +4 С. Панасоник монтират оригинален такъв термостат, при едни модели е квадратен, при други е цилиндричен, който регулира обезскрежаването. Търси при тях, малко вероятно да ти дадът, но ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000


    DaGa - Ако нагревателя в тавата работи,докато го духа ледената струя от вентилатора,то файдата ще е със сигурност около 0-та.Нагревателя се пуска САМО докато дефроства,веднъж за да има файда,второ-ще спестиш доста ток,понеже времето за работа ще е в пъти по-малко.
    -вземаш 3 релета с бобини за 220 в и нормално отворени + нормално затворени контакти. Закачаш бобините на веригите на компресора,4пътника и вентилатора със следната логика : Когато компресора работи,а вентилатора и 4пътника не работят ( демек дефроства) ,само тогава да се образува затворена верига от контактите и да се захрани нагревателя. Захранване вземаш от компресора.Не ти трябва допълнително жило и термостат.Може и да добавиш термостат във веригата с идеята лятото да не се включва нагревателя,понеже тогава има такъв същия режим при повишено налягане на кондензация.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #10

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ...Не ти трябва допълнително жило и термостат.Може и да добавиш термостат във веригата...
    Без коментар.

    Допълнителното захранване се използва и за друго.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    Да,за осветление на беседката...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #12

    Re:Свързване на термостат Продиджи FC-F2000

    vanko68 1. Познай от три пъти, какво освен компресор, вентилатор, и четирипътен вентил има във външното тяло. Как и защо се управлява това нещо фабрично в конвенционален климатик? Може ли, да се управлява по друг, по подходящ начин?
    2. Не знаех, че за 500-600лв освен климатик трябва да получа и беседка. Дай каталог на беседките, предполагам че има избор.
    3. Явно затова някои монтажи са по 250 - 300 лв, надценката е за монтаж на беседката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся да закупя принтер Epson SureColor F2000
    От fena81 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 15-02-17, 12:23
  2. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  3. ТЕРМОСТАТ ЗА СМЯНА ИЛИ .....НЕЩО ДРУГО ?
    От burmat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 17-05-13, 18:15
  4. Термостат за AEG САНТО ?
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 21:12
  5. Фризер Indesit - термостат ?
    От Liskosf във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-10, 14:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе