Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Съвет за 85 кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Съвет за 85 кв.м.

    Познат ме запита за мезонета си,който долу е 85кв.(2,6м.височина),пвц,частична изолация с какво може да се разхлажда(зимата е на камина) без да влага много пара.Първото,което ми дайде,че по-добре две машини,ама му предложих една FTX71G,като най-евтин вариант,но с колебание.А за по-добър вариант,който и евентуално ще може да замени камината-2 броя(има възможност за монтаж) FTX60 или FTYN60F(този му казах,че е полуинверторен ).Я споделете малко мнения и опит да видим кое е най-удачно поне на приказка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    За охлаждането бива, мисля, че и FTX60G ще му свърши работа, но за отопление си мисля, че това огромно помещение не е за климатици.Това са 220 кубика, по 70 вата да им сложи, отива към 15-16 кв отоплителна мощност.Ще му трябват две големи машиниFTX71G.Ако сложи 60-ците, ще има 14 кв, което също с компромис може да се приеме.Ама ми се струва, че с две мощни машини няма да може да се живее като хората вътре, от гледна точка на комфорта.Какви са размерите на помещението - квадрат, правоъгълник или някаква друга форма.Дали не е по-добре двариант с 3 машини по около 5 кв номинал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #3

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Аз се топля с тези от подписа и живея в тухлен западен среден апартамент, без изолации, с посочената площ. Вратите са постоянно разтворене и навсякъде е достатъчно топло (20-22°) без да се озорват машините. Ако този мезонет е без кой-знае какви вътрешни стени, не виждам защо да не се топли от 2 машинки с номинал около 5 кВ. За охлаждане и една е достатъчна.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Еди,правоъгълник е,за едната има място до джама на тясната страна,но за втората е малко ковти,а трета може само до втората и се тая;изобщо трета ще се върже трудно,та да не лъже втората и ще излезе по-скъпо.Нещо такова:

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Да, не става за трета машина.Дори втората над масата няма да стане, ще духа.На стената, която е посока ЮГ, няма ли да стане, там пише стълбище.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Еди,правоъгълник е,за едната има място до джама на тясната страна,но за втората е малко ковти,а трета може само до втората и се тая;изобщо трета ще се върже трудно,та да не лъже втората и ще излезе по-скъпо.Нещо такова:
    Идеален вариант е такак както е по схемата.И да духа ще духа топло защото ще е надолу жалузите, а на охлаждане ще са нагоре успоредно на тавана да охлаждат топли въздух на тавана и да го смесват със студен.Днес един колега много му хареса топлата струя на фуджито от около 1 метър, метър и тридесет разстояние как духа право върху неговото място.Зимата като си се настудувал е много готино.
    Изобщо двете места на вътрешните тела са добре подбрани-на масата ще се сяда само за хранене и евентуално аху-иху, но то лятото може да оставиш само едниния да охлаждатози който п е по-далече от хората.
    С две 71-ци дайкин ще става и за отопление.Иначе ако е само за охлаждане може и някоя евтиния, лошото е че като свикнеш на лесното с климатик и си купил нещо което не става за отопление, а само за охлаждане много хора мрънкат...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Еди,посоките не са ми правилни,мисля че юг е ъгъла до масата или кухненската мебел,стената е незастроен калкан зад кухнята и холовата-забравяме там за монтаж.Стълбите са за горния етаж,а стената е вътрешна към входното стълбище и там забравяме изобщо за монтаж.
    Джусти,мисля за охлаждане да е само една 71ца(на късата стена до камината),а за топло две 60ци.Но понеже са с камина,с която отопляват долу,а горе минава през радиатори и бойлер,сигурно ще изберат само за охлаждне,ама им дотежава мъкненето на дърва до горе без асансьор.Знам ли,след Нова година ще ида да огледам и ще поговорим,без значение какво,как и кога-бирата си е бира навсякъде,а най-сладка е на аванта .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #8

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Каквото и да решат, в преходните сезони е готино да те грее нещо (климатика) и да не се занимаваш с дърва и пушеци. Щом така и така ще се взема машинка за охлаждане... За яката зима да си ползват вече готовото отопление с камината.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Ми не знам кой и как им е правил камината,ама грам прах и миризма на къдеш няма,браво на майсторчето.
    Svetste,ще видим кво ще решат(който плаща-води хорото),но със сигурност няма да са 2 LCC/LDC,казваш че при теб-бива,но е много малко.

  12. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #10

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    За 85 квдрата помещение спокойно ще го топлят 2бр. FTX50, всеки от които може и отоплява спокойно помещение около 50 квадрата.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Може за стопли 50 квадрата, ама при +2 градуса.При -15 забрави, освен ако не променим леко физиката.

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Хайде сега!!!!!! топли и при сега действщите температури, никакъв проблем, даже не особнно натоваренн на 4-5-6 ампера ток

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Е, то сега е около нулата.Като паднат стабилно под -10 за няколко дена и на мен ми е интересно дали ще ги стопли 50 квадрата и доколко.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #14

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    Здравейте на всички,
    от дълго време само чета форума и днес се регистрирах за да мога да пиша.

    Значи аз не само съм променил физиката, а направо съм я унищожил
    12000Бту Дайкин + 9000 Бту Шинко (от време на време) за площ от около 90 кв.м. Уауууу!!!

    Уточнение: втори етаж от къща свързан с първия със стълби без врата между тях (още 40 кв.м).
    Доуточнение: напоследък външни температури между -29 и -15. Сега слава богу само -10. В помещенията (всички врати отворени) при зададени 20гр. се поддържат 22-23.

    Направо не е за вярване )

    Последно доуточнение: населено място - Монтреал, Канада - студ има за всички )

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Re:Съвет за 85 кв.м.

    И аз да уточня-ваш'те мукавяни къщи ги държи изолацията да не паднат,само да си подпръцкваш и ще ти е топло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за ДВР
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 16:37
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе