Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Най-тих стенен сплит инвертор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #16

    Re:DAIKIN FVXS FV1B/RXS G2V1B vs Fujitsu AGHF09LA vs MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC ZJX-S

    И аз нямаше да вярвам ако него виждам ежеднево с очите си, поддържа от 20 до 22 градуса във всичките помещения, с обща квадратура около 55, без никаккъв проблем

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Re:DAIKIN FVXS FV1B/RXS G2V1B vs Fujitsu AGHF09LA vs MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC ZJX-S

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    И аз нямаше да вярвам ако него виждам ежеднево с очите си, поддържа от 20 до 22 градуса във всичките помещения, с обща квадратура около 55, без никаккъв проблем
    Което далеч не означава, че в друго помещение със същите квадрати ще се справи!
    Аз мога да ти дам друг пример: Фуджитцу 14LCC който е по-мощен дори от въпросния Дайкин, монтиран на 30кв.м. 2,5м. височина, при -5 не може да докара и 20гр. - нищо че изкарва 55гр. на макс. вентилатор.
    Няма спор че въпросния Дайкин е добър, но не е за такива помещения.

  4. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #18

    Re:DAIKIN FVXS FV1B/RXS G2V1B vs Fujitsu AGHF09LA vs MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC ZJX-S

    След като се позапознах малко повече, започвам да мисля, че при мен може и да не стане подов климатик, освен ако маса със столове непосредствено пред него няма да му пречат.. Също така и се притеснявам, че бебето като проходи скоро, може да имаме проблеми, когато реши да изследва вътрешното тяло, вкарвайки дребни предмети вътре.
    Та, моля да предложите и вараиант за най-безшумен стенен, може дори и малко по-скъп да е.. Зачудих се и на URURU SARARA моделите на Дайкин, но не зная колко често трябва да се сменяват филтрите им и колко са скъпи - честно казано бих сложил възможно най-тих модел, но с по-малко екстри, че искам да му отделям по-малко време за поддръжка..

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #19

    Re:DAIKIN FVXS FV1B/RXS G2V1B vs Fujitsu AGHF09LA vs MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC ZJX-S

    mce
    Аз имам едно такова прохождащо диване вкъщи. Прояви ли интерес към климатика, няма да го опазите, та дори и маса и столове да има пред него.
    Цитат Първоначално публикувано от mce
    честно казано бих сложил възможно най-тих модел, но с по-малко екстри, че искам да му отделям по-малко време за поддръжка..
    Те зи неща не са особенно съвместими и по точно, обикновенно климатиците които се самоподдържат /самопочистват/ са фрашкани с екстри.
    Потърси нова машинка на 100V. но какво, що колегите да ти препоръчат.

  6. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #20

    Re:Най-тих стенен сплит инвертор?

    Нещата май започват да се развиват в посока стенни модели: DAIKIN FTXS 35 G2V1B / RXS 35 G2V1B и DAIKIN FTXS 25 G2V1B / RXS 25 G2V1B или 2 броя Fujitsu General ASHB12LD. Някакви коментари относно тях?


    ЕДИТ1:
    Да добавя само, че най-голямата стая е едновременно хол и кухня, та, може би, там Фуджицуто да е по-удачно с плазмения филтър?

    ЕДИТ2:
    Не виждам само Фуджицуто има ли възможност за работа в режим на повишена мощност и самодиагностика, като се чудя и какво точно все пак означава последното :rolleyes:

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #21

    Re:Най-тих стенен сплит инвертор?

    mce
    От опит мога да кажа, че външните тела на Fujitsu /LCC, LDC, LGC/ не са от най тихите /до някъде има логично обяснение/ от плазмата не виждам/усещам полза
    Като чета темите за DAIKIN........ и там "дървото" не е малко.
    От Toshiba също имаше оплаквания.
    А каква тема имаше за Mitsubishi .....
    Общо взето няма марка която да не е оплюта. Всъщност не случайно те насочих към нови машини на 100V.

  8.  
     
  9. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #22

    Re:Най-тих стенен сплит инвертор?

    ами поне на книга външното тяло на Фуджицу е най-тихо - 47 дБ, ама как е мерено това вече е друг въпрос.. но, като гледам тоя Дайкин май е със същото външно тяло като препоръчаните по-горе подови модели, така че угодия няма.. Тия на 100V май не ми се занимава с тях щото трябва една камара разправии още, които бих искал да избегна, ама знам ли, ще им хвърля едно око все пак..

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:Най-тих стенен сплит инвертор?

    При ДЖЕРНЕРАЛ И СИЕ шума е силен при форсиране на компресора, при тръгването и загряването на обменника.Когато машината само поддържа определена температура е достатъчно тиха.ТОШИБА е с много тихо външно тяло, става дума за двете серии ДАЙСЕЙКАЙ, в общи линии насочи се към тях.

  11. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #24

    Re:Най-тих стенен сплит инвертор?

    някакви други мнения за FTXS 35 G2V1B / RXS 35 G2V1B срещу Fujitsu General ASHB12LD, че утре идват на оглед и трябва да съм наясно какво ще слагам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кой дефроства по често сплит или инвертор ?
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-12, 22:06
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. Стенен или подов климатик?
    От rpetrov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-09, 23:37
  4. Стенен отоплител или конвекторна печка
    От ambrozia403 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-09, 01:08
  5. Стенен отоплител
    От Sletu във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-06, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе