Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Най-тих стенен сплит инвертор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #1

    Най-тих стенен сплит инвертор?

    Здравейте! Въпреки, че в новото ми жилище е ужасно студено, вече две години се опъвах да сложа климатик заради шума най-вече от външните тела, който имат климатиците на съседи, и който чувам както в моето жилище, така и в жилището на родителите ми. За съжаление обаче на конвектори не само че е скъпо, но и в най-големите студове просто не смогват да стоплят - сега след празниците е ужас направо.

    Та, искам сплит инвертор, на който външното тяло е възможно най-тихо. Жилището ми има общо три отделни стаи с приблизителни квадратури съответно: 22,75 м2, 19.25 м2 и 6 м2 и стандартна височина 2,6 м, непреходни. Чудя се да сложа на първо време един климатик за най-голямата, която е дневна, и евентуално още един на средната по големина, която е спалня. В дневната обаче няма околопрозоречно пространство и ако се монтира на съседната до прозореца стена, ще трябва да е доста навътре, за да не пречи на отварянето на прозореца, а пък по-навътре има мебели, които пречат за стенен монтаж, та се налага монтаж на пода под прозореца или на съседната стена, но пак на пода, непосредствено до прозореца.

    Чудя се и за вариант за един по-мощен климатик, който да топли всички стаи, но той, предполагам ще е по-шумен, а и по-трудно ще се осигурява равномерна температура във всички стаи, та май най-добре два отделни за големите стаи, а в малката засега да сложа конвектора Адакс, който вече имам.

    Жилището е ЕПК и съм на 1-ви етаж, с изцяло западно изложение. Най-голямата стая (дневната) има към 2 м външна северна стена, а другата голяма стая има 4 м външна южна стена. Дограмата навсякъде е 5-камерна Salamander, има и изолация 5 см Неопор, но въпреки това е студено заради първия етаж и заради това, че само най-голямата стая има контакт със стена на съсед, който за капак не живее там и се появява само от време на време.

    Склонен съм да похарча към 1500-2000 за един климатик в най-голямата стая или общо 3000 за два съответно по един за всяка от двете големи стаи. За марки се чудя между Мицубиши, Дайкин и Фуджитсу, но ми е трудно да се ориентирам между всички модели кой е най-тих и позволява едновременно подов монтаж.

    Моля също за разяснение има ли някаква принципна разлика между сплит системите за стенен и подов монтаж!

    Благодаря за търпението да прочетете горното и да отговорите!

    ЕДИТ: пред вид, че жилището е доста студено, през лятото дори и в най-големите жеги не ми трябва климатик, та за това климатиците ще се ползват основно за отопление

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Ето тази машина mce http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag ще ти свърши работа и ще те удоволетвори като показатели и цена.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Дайкин 35-ца за голямата и 25- за по малката стая - подови модели ... другите марки не мога да коментирам - не ги познавам добре.Тези двата са за отопление и ще останеш доволен,но си намери някой да огледа стаите и да предцените заедно къде е най рационално да се монтират.

  5. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #4

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    благодаря ви! изглеждат наистина близо до това, което искам. а, има ли все пак някаква технологична разлика между тия за стенен и климатиците за подов монтаж? може ли да се очаква, че при подовия температурата близо до пода ще е по-висока в сравнение със стенния, което за мен на първия етаж си е също плюс? подовите имат ли някакъв недостатък спрямо стенните и защо най-много стенни се поставят - само заради пестенето на място ли е?

  6. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #5

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    ДАЙКИН СТЕНЕН FTX50G МОЖЕ ДА ТОПЛИ 50-60 КВАДРАТА ПОМЕЩЕНИЕ, И НЯМА АНАЛОГ КАТО ЦЕНА И КАЧЕСТВО ПРИ ДРУГИТЕ МАРКИ , ВЪНШНОТО ТЯЛО Е БЕЗШУМНО , КАКТО И ВЪТРЕШНОТО НА НИСКИТЕ СКОРОСТИ

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Вътрешното не е толкова безшумно...на 50-тката ,и няма нищо общо като показатели по икономичност с двете подови машини.Освен това не можеш да постигнеш комфорта със един климатик ,така както с два ...
    Предимството на подовия е че духа и в краката и отгоре и датчика за температура е по ниско...Недостатък е липсата на сензор за присъствие и наистина се монтира когато имаш подходящо свободно място.Но е с около 150 лева по евтин.

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    За студено и неизолирано жилище аз съм за 50-ката, а и при ниските нива на натоварване КОП-а на FTX50 e около 4, пък и на 1-ва скорост си е супер машинката.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    35цата с КОП 3.66 ми се види финансово харакири .. тока доста се вдигна че тепърва да се купува такава неикономична машина ..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    На подовия + е комфорта а на стенния +ефективността най общо казано.

  12. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #10

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Тъкмо си мислех, че съм намерил каквото искам, и ме стреснахте с тоя КОП 3.66 Та, толкова ли зле ще е положението с 35-цата на Дайкин (подовият)? Какво би било сравнението с подовите модели на Мицубиши от ZJX-S серията и подовите модели на Фуджицу Дженерал - например AGHF09LA? Въпросните модели на Фуджицу и Мицубиши имат по-висок COP, но в цифри примерно за един сезон каква би била грубо разликата в консумацията при едни и същи други условия спрямо подовите модели на Дайкин? Моделите на Дайкин все пак са малко по-евтини и се чудя за колко сезона би се избила разликата в цената при Мицубиши и Фуджицу? Моделите на Мицубиши специално поне по данните, които се дават обаче са и по-шумни, докато тия на Фуджицу ми се виждат по средата от цифрите - по средата като цена, с по-висок COP от Дайкин и със същите нива на шум.. Прав ли съм, или греша някъде?

    Моля също така за информация - възможно ли е да се монтира стенно тяло над секция, от която разстоянието до тавана е 45 см, че в средната по размер стая май дори и за подов модел ще е трудно?

    Относно шума също ви моля за информация за монтажа - доколкото зная, се слагат гумени тампони, но има ли значение какви точно са те - някаква марка по-специална, или всички са еднакви? А, може ли нещо друго да се сложи в допълнение, което още повече да намали вибрациите, които се предават от външното тяло към стената? Днес огледах климатика на съседа, който ме тормози, за щастие от скоро - няма гумени тампони - дали има смисъл да го помоля, като монтират моя климатик, да му сложат едни тампони и на него, че не се живее от неговия трактор?

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от mce

    Моля също така за информация - възможно ли е да се монтира стенно тяло над секция, от която разстоянието до тавана е 45 см, че в средната по размер стая май дори и за подов модел ще е трудно?
    Направо забрави за монтаж там-трябва да имаш минимум 8-10см.от тавана до климатика,като сложиш и височината на машината около 30см.,а и най важното-струята въздух ще се връща от секцията(рикошира) и ще лъже датчика,че е топло и климатика ще намалява,а всъщност ще си е студено.За тампоните-не съм ползвал никога,просто не се е налагало-при качествена машина са излишни за мен,но за твое успокоение...

  14.  
     
  15. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #12

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Да, това за датчика си е сериозен довод.. За тампоните - ЕПК-то като монолитна конструкция е може би най-склонно да предава вибрации от всички видове строеж и климатикът на съседа, който за капак е монтиран на парапета на терасата му, дрънчи яко.. Той дълго време не живя в това жилище, но от преди празниците май реши да се нанесе за по-дълго и вече не се трае - все едно трактор има.. Иначе климатикът му е някакъв инвертор Тошиба, не знам точния модел обаче..

  16. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #13

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    моля за малко мнения относно предимствата на всеки от следните:

    DAIKIN FVXS 35 FV1B/RXS 35 G2V1B

    Fujitsu General AGHF09LA

    MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC 35 ZJX-S

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Re:DAIKIN FVXS FV1B/RXS G2V1B vs Fujitsu AGHF09LA vs MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC ZJX-S

    Цитат Първоначално публикувано от mce
    моля за малко мнения относно предимствата на всеки от следните:

    DAIKIN FVXS 35 FV1B/RXS 35 G2V1B

    Fujitsu General AGHF09LA

    MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC 35 ZJX-S
    Тошиба също имат подови модели, може да ги видиш за всеки случай.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re:Препоръчайте най-тих сплит инвертор за отопление с възможност за подов монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    ДАЙКИН СТЕНЕН FTX50G МОЖЕ ДА ТОПЛИ 50-60 КВАДРАТА ПОМЕЩЕНИЕ
    Не мислиш ли че с такова изказване заблуждаваш хората? Ще стопли такова помещение ако трябва да се подържат 15-18гр. Тия квадрати за нищо ги нямате!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой дефроства по често сплит или инвертор ?
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-12, 22:06
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. Стенен или подов климатик?
    От rpetrov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-09, 23:37
  4. Стенен отоплител или конвекторна печка
    От ambrozia403 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-09, 01:08
  5. Стенен отоплител
    От Sletu във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-06, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе