Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

замяна на външно тяло с друг фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    10
    #1

    замяна на външно тяло с друг фреон

    Здравейте,
    възможно ли е да се замени само външното тяло на климатик (neo) дванайска на фреон r22 с пак (нео) на фреон r410 ?
    И ако е възможно трябва ли да се преви нещо по вътрешното тяло?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Не.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #3

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Не се занимавай, защото ще изпаднеш в голямо приключение! Ако някой ти каже , че това ще е климатик - не му вярвай!

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Може да се замени без проблем. Тук всеки станал специалист и дава едни съвети и заключения дето изобщо са не адекватни.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #5

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Може, проста работа !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    10
    #6

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Много благодаря за отговорите!
    ще опитам пък каквото стане.
    А нещо друго освен да махна старото външно тяло, да сложа новото,да го вакумирам и да го заредя с R410 трябва ли да правя?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да се замени без проблем. Тук всеки станал специалист и дава едни съвети и заключения дето изобщо са не адекватни.
    Надявам се, като адекватен специалист да обясниш на кратко кое, как и какво трябва да направи!?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    като знам какви са настроенията в форума за комбинация на външно с вътрешно от друг модел - не ми ясно как така няма проблем като говорим за такава тотална разлика...

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Аз съм го правил това и в момента на майка ми климатика е с външно тяло от друга марка и с друг фреон и си работи перфектно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз съм го правил това и в момента на майка ми климатика е с външно тяло от друга марка и с друг фреон и си работи перфектно.
    Ей това е най-аргументираното обяснение, което специалист може да даде за проблема.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #11

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Никой не казва, че няма да работи, но въпросът е КАК ще работи и до колко ще е ефективна комбинацията. Аз съм правил също какви ли не опити, но немога да кажа че резултатите са такива , каквито ги очакваме.... То и вътр тяло от 24-ка ще работи с външно от 12-ка, но .... какво ли ще произвежда?!?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Ей това е най-аргументираното обяснение, което специалист може да даде за проблема.
    Това не е проблем и няма какво да обясня просто казвам че може и съм го направил. Всъшност вътрешните тела и на 22 и на 410 са еднакви ама асолютно еднакви. Дори може да се ползва вътрешно от една марка с външно друга марка.
    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Никой не казва, че няма да работи, но въпросът е КАК ще работи и до колко ще е ефективна комбинацията. Аз съм правил също какви ли не опити, но немога да кажа че резултатите са такива , каквито ги очакваме.... То и вътр тяло от 24-ка ще работи с външно от 12-ка, но .... какво ли ще произвежда?!?!
    Е това вече е съвсем друго аз коментирам 12ка външно и 12ка вътрешно и бих казал че се получи работата на климатика асолютно същата като налягане и ток все едно е с оригиналното вътрешно тяло дори малко по висока изходяща постигнах.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Това за мен е голяма глупост първото което е двата топлообменника не са никак еднакви нз Велев как ги преценява явно по килограми
    Датчиците също са с различни стойности и с размразяването 99% ще има проблем.
    Те повечето модели не работят добре уш сметнати от профисионалисти именно заради това.
    Една хладилна машина трябва да е мн добре сметната за да си говорим за ефективност и дълга безаварийна работа.Това което вие се опитвате да направите е нещо което за мен е не оправдано и смешмо да има там нещо пък какво е на кой му пука нали имам климатик.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #14

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    То това с електрониката не е проблем да се направи - ще се вземе старата от вътрешното и готово, а и едва ли точно в датчиците ще има разлика!

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:замяна на външно тяло с друг фреон

    Всичко се прави стига да имаш време желание и части.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Замяна на фреон R22 c R407C
    От carmen_bs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-09, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе