Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62

Климатик за спалня ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #1

    Климатик за спалня ...

    Предстои ми покупка на климатик за спалнята където ще спим аз, жената и новородено бебе (още не е родено).
    Ако финансите не бяха толкова ограничени нямаше да има дилема но както и да е.
    Въпросът е какъв климатик да избера за помещението.

    Стаята е на последен етаж (6-ти) с 2 външни стени едната на северозапад (с външна изолация), а другата на североизток (без изолация и 6 м2 прозорец с PVC дограма). Площта на стаята е 13,5 - 14 м2). Височината е 2,6 м. Блока е тухлен.
    Иска ми се да си купя климатик с плазмен филтър за да може да е чист въздуха на бебчо.
    Проблема е обаче в парите, а и не съм сигурен дали тези филтри не са прехвалени.

    В хола съм с 12lgc и за сега съм доволен и ако не беше заради филтъра щях да сложа същия и в спалнята (неговата цена ми е приемлива - 1100 лв. с монтажа). Другия вариант е може би да взема 9LDC (неговата цена ще е около 1500 лв. с монтажа), но дали ще е толкова добър колкото 12lgc, като изключим, че ще има плазмен филтър. До колкото съм гледал из нета 9LDC е най-евтиният климатик с плазмен филтър.

    Та вариантите са ми следните

    1. 12LGC
    2. 09LDC
    3. 12 LGC + външно устройство а пречистване и йонизация на въздуха (примерно нещо такова за около 200 лв. http://shop.olele.net/vmchk/elektron...9A%D0%A0%D0%9E)

    Какво бихте ме посъветвате ?
    Ако се сещате за други климатици които биха могли да са подходящи ще ви бъда благодарен да ги назовете.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:Климатик за спалня ...

    Вкъщи имам12 LDC не съм убеден, че плазмата върши някаква работа

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #3

    Re:Климатик за спалня ...

    4. 9LGC + външно устройство а пречистване и йонизация на въздуха

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #4

    Re:Климатик за спалня ...

    За 9LGC до колкото съм чел из форума е с по смотан компресор (на панасоник), а 12lgc е с компресор на Тошиба (а и разликата в цената е 50 лв.). На 12 lgc-то може би ще му е по-лесно в най-студените дни (предполагам, че ще искам температура в стаята около 22-24 градуса).

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:Климатик за спалня ...

    И според мен LDC е неоправдана инвестиция само заради плазмата. За мен разликата между LGC и LDC е в другите параметри и характеристики. На базата на тях избирай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #6

    Re:Климатик за спалня ...

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    И според мен LDC е неоправдана инвестиция само заради плазмата. За мен разликата между LGC и LDC е в другите параметри и характеристики. На базата на тях избирай.
    Ами разликата в СОП-а е малка. Работната температура е отново до -15, а допълнителната мощност на LDC серията всъщност не ми е нужна. Какви други предимства има ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:Климатик за спалня ...

    Цитат Първоначално публикувано от webdude
    За 9LGC до колкото съм чел из форума е с по смотан компресор (на панасоник), а 12lgc е с компресор на Тошиба (а и разликата в цената е 50 лв.). На 12 lgc-то може би ще му е по-лесно в най-студените дни (предполагам, че ще искам температура в стаята около 22-24 градуса).
    Така е, но 9-ката има по-ниско минимално топлоотдаване, което е добър аргумент за спалня.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #8

    Re:Климатик за спалня ...

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Така е, но 9-ката има по-ниско минимално топлоотдаване, което е добър аргумент за спалня.
    Вероятно да, но тази спалня е много студена и едва ли ще се възползвам от нисък минимум. В големия студ (-10) една духалка 2кв едва стопля стаята до 16 градуса (ако работи 8 часа).

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #9

    Re:Климатик за спалня ...

    като цяло LDC е с по-добра изработка, по тих е... на теб наистина не ти трябва супер мощност (12 ЛГЦ и 9 ЛДЦ са сходни като мощности) - просто се порови в форума за коментари по отношение на двата модела. Не мога да направя сравнение на двата модела защото нямам ЛГЦ - но на който и модел да се спреш нека тръбния ти път да е над 3 метра за да нямаш "бълбукане" на фреона. Само да кажа че и ЛДЦ-то не е цвете за мирисане - при мен от време на време се чува едно жужене (май е от плазма филтъра - вече спя на изключен такъв за да разбера дали е от него)

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295714763[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от webdude
    Вероятно да, но тази спалня е много студена и едва ли ще се възползвам от нисък минимум. В големия студ (-10) една духалка 2кв едва стопля стаята до 16 градуса (ако работи 8 часа).
    Леле това ако е така.... незнам дали не ти трябва 12 ЛДС

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #10

    Re:Климатик за спалня ...

    Ако е вярно това за духалката май наистина ти трябва 12 ЛДС. Но на мен ми е трудно да повярвам, че такава стая има такива топлозагуби.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #11

    Re:Климатик за спалня ...

    ами тя работата при -10 няма май да стане и с LDC!!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #12

    Re:Климатик за спалня ...

    Как я подкарахте да вземе да си сложи DAIKIN 50GV а? Взимай Fujitsu 12LGC и няма да имаш проблеми.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #13

    Re:Климатик за спалня ...

    Аз отплявам спалня 14 кв.м., 2,5см. височина с 9LGS. Стаята е с 3 външни стени, 2 от тях изолирани с 5см. стиропор, задал съм температура 22", а в стаята на 60 см. от пода е 24". При външна температута около 0 до -2-3 работи в режим on-off. 12lgs би трябвало да ти е предостатъчен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #14

    Re:Климатик за спалня ...

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ако е вярно това за духалката май наистина ти трябва 12 ЛДС. Но на мен ми е трудно да повярвам, че такава стая има такива топлозагуби.
    Може и да съм преувеличил малко, но със сигурност от огромния прозорец има големи тополозагуби ...
    Нека да кажем, че е било 18 градуса след топленето. В стаята веднъж не бях топлил 2-3 дни (когато беше -10) и премерих температура в стаята без отопление 6 градуса.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:Климатик за спалня ...

    я кажи за тая духалка - каква е? Че аз имах опит с тия духалки.... бях взел една Таурус за другата стая уж 2кв. обаче това "дживотно" само бръмчеше и се правеше че топли - смених я на другия ден с една ровента 2.4кв дето бълва лава... да не се окаже и твоята 2кв. духалка "слаба ракия" и само да се плашим от тия загуби?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 11:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 03:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 10:57
  4. Климатик за спалня...
    От pondzi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-11, 10:05
  5. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе