Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Пак за миризмите в автоклиматика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #16

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    според мен човека с вмирисания автоклиматик би трябвало да погледне дренажа,щом казва че са го почиствали скоро и пак се е размирисал задържа конденза и топлообменника не изсъхва дори и 20 минути да го обдухваш.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #17

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    здравейте - пробвайте да смените филтъра за въздух към купето. при мен освен че климатика проработи от както е при мене колата не съм го сменял и си и миришеше гадно на блато или жабуняк.
    като смених стария с нов - за 20 лева ми дадоха валео филтър , хем имам клима хем не мирише а се бях стреснал че не работи и ще трябва да ходя на майстор да презарежда.
    проблема с миризмата се реши на 90% само със смяната на филтъра. пише на 20 000км да се сменя.
    лесно става 2 винчета се отвиват на фиата.
    предполагам трябва да го мина и аз със спрей и ще е ок.

    иначе не знаех че трябва да се пуска зимата климата. защо се прави обаче не разбрах?

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    иначе не знаех че трябва да се пуска зимата климата. защо се прави обаче не разбрах?
    Като не работи дълго време автоклиматикът, изсъхват уплътненията и може да се нацепят а от там загуба на фреон и масло и дефектирал компресор.



    ''Автомобилните климатици всъщност транспортират топлинната енергия на химичния хладилен агент R134a (всъщност 23% R-32, 25% R-125 и 52% R-134a – затова не може да се дозарежда, а трябва да се изтегля цялата система и да се пълни наново), по-известен като фреон. В химичния състав на този фреон влизат хлор, флуор и водород, като допълнително се добавя синтетично полиестерно масло, което да намалява триенето и износването на подвижните части в системата (компресорът на климатика). В среда с атмосферно налягане този хладилен агент се втечнява и изпарява при много ниски температури (при 1bar = -26,5°C, при водата това са 100°C) и има много голям коефициент на специфично топлопоглъщане и топлоотдаване.''

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #19

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Имам и фреон и масло, филтъра сменявам всяка година по едно и също време.


    И все пак от къде да си поръчам спрей с тръбичка?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    За този спрей ли говориш -

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #21

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Не знам, за някой който ще свърши работа. В новия брой на AutoBild прочетох за тази фирма, чистели машинно(каквото и да означава):
    http://www.jandjco-bg.com/avtoclimat2.html

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Имам и фреон и масло, филтъра сменявам всяка година по едно и също време.


    И все пак от къде да си поръчам спрей с тръбичка?
    Ако има Кауфланд наблизо иди.Има за около 7 лева италиански, има и по-скъпи.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #23

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако има Кауфланд наблизо иди.Има за около 7 лева италиански, има и по-скъпи.
    По горе в темата писах,че съм пробвал и италианския спрей,но ефекта е много краткотраен.Най добър ефект се получи с пяната,а и ароматизира страхотно купето.Иначе я продават и в Кауфланд,Практикер и в магазини за авточасти.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #24

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Като не работи дълго време автоклиматикът, изсъхват уплътненията и може да се нацепят а от там загуба на фреон и масло и дефектирал компресор.



    ''Автомобилните климатици всъщност транспортират топлинната енергия на химичния хладилен агент R134a (всъщност 23% R-32, 25% R-125 и 52% R-134a – затова не може да се дозарежда, а трябва да се изтегля цялата система и да се пълни наново), по-известен като фреон. В химичния състав на този фреон влизат хлор, флуор и водород, като допълнително се добавя синтетично полиестерно масло, което да намалява триенето и износването на подвижните части в системата (компресорът на климатика). В среда с атмосферно налягане този хладилен агент се втечнява и изпарява при много ниски температури (при 1bar = -26,5°C, при водата това са 100°C) и има много голям коефициент на специфично топлопоглъщане и топлоотдаване.''
    Супер Безмислица

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    Супер Безмислица
    Може и да е така,но не видяхме твоят смислен отговор!?

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #26

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    В крайна сметка купих някакъв спрей от Кауфланд(6-7 лв). Вчера напръсха хубаво в дюзите и изпарителя, изтупах филтъра(чист е) и изчистих едни попаднали листа където не трябва. Спрея не се сетих да го снимам, от тия с маркучето, съдържанието има свеж аромат и е течно. Напръсках, чаках 15 минути и пуснах за още 15 климатика на макс да върти вътрешния въздух. Сега мирише та се не трае на хубаво, карам на отворени прозорци че ще кача детето утре и ще го отровя. Определено има ефект, до кога ще видим.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    И да чист филтъра сменя веднаж годишно .

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #28

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    В крайна сметка купих някакъв спрей от Кауфланд(6-7 лв). Вчера напръсха хубаво в дюзите и изпарителя, изтупах филтъра(чист е) и изчистих едни попаднали листа където не трябва. Спрея не се сетих да го снимам, от тия с маркучето, съдържанието има свеж аромат и е течно. Напръсках, чаках 15 минути и пуснах за още 15 климатика на макс да върти вътрешния въздух. Сега мирише та се не трае на хубаво, карам на отворени прозорци че ще кача детето утре и ще го отровя. Определено има ефект, до кога ще видим.
    И аз така миналата година есента, но съм решил да не изпръсквам цял спрей за 1 климатик.Ще го ползвам за 2-3 климатика, че миризмата е доста силна.Спрея дезинфекцира, но не е вечен по 2 пъти в годината е добре да се прави в карая на май месец -превантивно за мухъла и есента-ако има нещо "пораснало" да го усмърти.

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #29

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    И да чист филтъра сменя веднаж годишно .
    Сменявам го всяка година по едно и също време, не пестя от масла и филтри колега. Продавам разни машинарии, та знам че консумативи които са сменени навреме спестяват други неща.

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #30

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Май съм му разказал играта, защото не мирише въобще на гадно. От както направих процедурата съм пускал климатика поне 5-6 пъти и няма лоши миризми, само 5 минути преди да спра колата го изключвам и оставям да изсуши. Мисля наесен да повторя процедурата профилактично с нов спрей.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе