Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

Пак за миризмите в автоклиматика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #31

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Сменявам го всяка година по едно и също време, не пестя от масла и филтри колега. Продавам разни машинарии, та знам че консумативи които са сменени навреме спестяват други неща.
    сменят се на определен пробег брой часове или според запрашеноста а не всяка година еднократно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #32

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Няма как да ги смениш на часове, защото нямаш моточасовник. Не знам къде ги четеш тия неща. На всяка кола като се сменява маслото се сменяват и филтрите, този за купето не е изключение, въпреки че много хора го пренебрегват. Повечето филтри са така направени, че да издържат определен пробег, при повечето коли изискването за смяна на маслото е за определени изминати километри или определен интервал от време(което настъпи първо).

  4. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #33

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    карай на село по черните пътища два месеца грубо казано и ще те питам дали ще имаш климатик или парно пък чакай да дойде време за смяна на маслото ТИ ако продаваш само машини аз ги експлоатирам в моята работа филтъра се сменя на 5 6 дни за това казах че всичко е относително

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #34

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    zzz : човече не знам каква кола караш, но е 99% по-нова от моя таралясник 96-та година, аз дадох 20 лева за филтърче за копето - колко парички е твоето? 14 за въздушен за двигателя.

    да кажа предполагам като ги видях не са сменяни поне то както колата е минала 100ххх

    пределно съм наясно че има хора които си карат по нивите, но колко ти излиза това на година ??? на 5 6 дни по 20 лева по 200 да кажем дни ...

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #35

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Не карам из нивите ако не броя едни 100 метра до вилата в Княжево. Все пал става въпрос за лека кола, а не за пикап, трактор или комбайн.
    ТИ ако продаваш само машини аз ги експлоатирам
    Аз ги сервизирам след експлоатацията, не лично ама имам доста добра база за гледане/сравнение. Иначе всичко може, виждал съм какви ли не идиотщини. Та моя филтър имаше две листа и една паяжина след 8 месеца, цвета му е еднакъв навсякъде(бял), след 2-3 месеца колкото и да е добър ще го сменя. Пак да повторя, всичко вече е наред след спрея и мирише на виолетки, та се не трае. И не беше във филтъра проблема, а в бацилите по каналите на парното.

  7. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #36

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    zzz : човече не знам каква кола караш, но е 99% по-нова от моя таралясник 96-та година, аз дадох 20 лева за филтърче за копето - колко парички е твоето? 14 за въздушен за двигателя.

    да кажа предполагам като ги видях не са сменяни поне то както колата е минала 100ххх

    пределно съм наясно че има хора които си карат по нивите, но колко ти излиза това на година ??? на 5 6 дни по 20 лева по 200 да кажем дни ...
    По-горе съм писал МАШИНАТА, КОЯТО ЕКСПЛОАТИРАМ НА РАБОТА и че всичко е индивидуално, а не само когато се сменя маслото на година.Това ми беше мисълта dragozow като сервизираш машините САШО.Извини ме, че се наех за 1 месец дизел да не иска да запали лятото от замърсен въздушен филтър .Виждал ли си преди да е направил времето за смяна просмукан до такава степен,че вече беше тръгнал към двигателя.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе