Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Пак за миризмите в автоклиматика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #1

    Пак за миризмите в автоклиматика

    Миналата година майстора пръска с някакъв спрей по изпарителя, ефекта беше малък. Сега пак усещам миризми, какъв спрей за автоклиматик и откъде да купя че вече мога да направя процедурата самичък без да давам 30 лв?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Ето това може да направиш сам тук съм го написал. http://klimatici.hit.bg/autoklima1.htm

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #3

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    преди да влезеш в "схема" си задай въпроса: Защо моя изпарител мирише а на комшията не ?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Миналата година майстора пръска с някакъв спрей по изпарителя, ефекта беше малък. Сега пак усещам миризми, какъв спрей за автоклиматик и откъде да купя че вече мога да направя процедурата самичък без да давам 30 лв?
    Пробвай в Кауфланд продаваха 2 вида, като единият беше особено силен и се препоръчваше да го оставиш в автомобила , да затвориш прозорците и да пуснеш климатика, а ти да си извън автмобила- и така се извършва цялостна дезинфекция(включително и на въздуховодите предполага, тъй като дезинфектанта преставлява една цилиндрична кутия от която при активиране започва да излиза газ който се завърта в цялото купе и влиза и в климатика) и отстраняване на "аромати".Иначе става и с ей този https://forum.setcombg.com/index.php...,34778.84.html


    разгледай темата има и други.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Изглежда проблема опира и до марка автомобили,и по точно конструктивно как ''стои'' изпарителя в купето.Миналата година третирах три пъти с пяната Професионал и ефекта е много добър,но...временен.Опитах и с флакона поставящ се под волана на стелката на ''Негрин'',но без очаквания резултат.Трябва да се погледне задължително и тръбичката за оттичане на конденза да не е запушена-ако не пропуска или слабо конденз-иначе няма да има ефект.Ето тази пяна използвах-дезинфектира добре и е ароматизирана и поне веднъж в месеца да се използва-лятото предоставя идеални условия за развъждане на гадинките,а в климатика е топло ,тъмно и влажно-и им е идеално :

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #6

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Климатика в колата винаги го спирам малко преди да "пристигна" и пускам вентилатора на макс с цел изсушаване. Нямам никави проблеми с лоши миризми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    И аз така правя и пак смърди напоследък.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Аз сега да ви попитам пускате ли си профилактично климатиците и през зимата

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #9

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Аз сега да ви попитам пускате ли си профилактично климатиците и през зимата
    Да, трябва да се пускат.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Аз сега да ви попитам пускате ли си профилактично климатиците и през зимата
    То климатроника при пежото се стартира сам,но добре е за самата система да поработва,(майстора също каза поне веднъж седмично и зимата да се включва) а и веднага обира влагата от купето и особенно по стъклата-незаменим е в такива случаи климатика,не само в летните жеги.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    И аз го пускам веднъж месечно.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Изглежда проблема опира и до марка автомобили,и по точно конструктивно как ''стои'' изпарителя в купето.Миналата година третирах три пъти с пяната Професионал и ефекта е много добър,но...временен.Опитах и с флакона поставящ се под волана на стелката на ''Негрин'',но без очаквания резултат.Трябва да се погледне задължително и тръбичката за оттичане на конденза да не е запушена-ако не пропуска или слабо конденз-иначе няма да има ефект.Ето тази пяна използвах-дезинфектира добре и е ароматизирана и поне веднъж в месеца да се използва-лятото предоставя идеални условия за развъждане на гадинките,а в климатика е топло ,тъмно и влажно-и им е идеално :
    Този спрей не е хубав. Пръска пяна и ефекта е за кратко време. В пикадили продават иедни спрейчета за 8лв(Мисля, че и в метро го има), които са много фикасни. Един път в началото на лятото е достатъчно.

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #13

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Да, трябва да се пускат.
    И аз така процедирам.И никога не ми е намирисвало не каквото и да е били.
    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    То климатроника при пежото се стартира сам,но добре е за самата система да поработва
    За какво Пежо говориш.



  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Пускането на климатика през зимата не е с цел да не се вмирисва. Няма климатик, който да не се вмирише. По принцип ако климатика се спира 15 минути преди да се изгаси двигателя и циркулира само въздух вмирисването става много по-бавно. Да ама аз да не съм луд да стоя 15 минути на топло като се има предвид, че процедурата по обезмирисяване не е сложна.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #15

    Re:Пак за миризмите в автоклиматика

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Този спрей не е хубав. Пръска пяна и ефекта е за кратко време. В пикадили продават иедни спрейчета за 8лв(Мисля, че и в метро го има), които са много фикасни. Един път в началото на лятото е достатъчно.
    Защо да не е хубав?Тъкмо,че е пяна и попада точно където -трябва в/у изпарителя и и трябва около 20-30мин. докато се втечни и изтече и през това време тя работи срещу гъбичките и прочие.А аерозолните пръскаш и те се разсейват и им е по кратък ефекта-поне мое мнение-ползвал съм някакъв италиански.
    Незнам Julian ти кои имаш впредвид,но от тези които съм пробвал-пяната е най добре.Иначе за подсушаването не върви да работи 15-20мин. колата,а и рядко се правят дълги курсове.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    За какво Пежо говориш.
    за 406HDI

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе