Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #1

    Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Преди месец един небесизвестен колега от форума дойде да ми направи термопомпен бойлер и сега ходя по мъките.
    1. Изгори ми платката която вчера ми смениха от Булклима срещу 379 лв
    2. Оказа се че е изгорил и мотора на вътрешното тяло
    В булклима моторчето е около 370 лв по-добре да си бях купил още една клима
    В момента търся моторче втора ръка или някой знаели къде мога да оправя изгорелия мотор
    Човека - виновник се покри и сега се боря със злото

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    За какво ти е мотора, нали грееш вода? Или е закачил и климата и водата?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #3

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Щом е конвенционален да беше взел някакво тяло 2-ра употреба за смешни пари.Както и да е,каруцата вече се е обърнала..
    Снимай мотора да го видя.Имам няколко кашона с карантия за конвенционалки.Дано съвпадне с някой..
    BTW,и аз не мога да си отговоря на въпроса защо ти е мотор като си свързал бойлер :rolleyes: ,грешка ли дава ??

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    За какво ти е мотора, нали грееш вода? Или е закачил и климата и водата?
    "грееш" е силно казано...Щял е "да грее" ако Ванко68 си е свършил както трябва работата.
    На мен ми замирисаха нещата още откакто започна да репликира Велев, че в Плевен може и за 100 лева монтаж да правят, ама той за без пари не работел.
    Направих му едно проучване в Търговския регистър и се оказа, че с неговия съдружник са прехвърлили на 14.11.2008год. 100% от дяловете си в общото ООД на някаква жена Маринела.Проверих дали след това има регистрирана нова фирма под която да осъществява търговска дейност и се оказа, че няма, тоест действа "самосиндикално".За мен това е меко казано несериозно особено от опита ми, че няма как да имаш бизнес партньори и/или сериозни клиенти и да не си регистриран по Закона за ДДС със съответната фирма която да извършва тази търговска дейност.
    За тези които са готови да ме репликират по последните няколко изречения ще добавя само, че сериозния бизнес в София(за други градове не съм сигурен) процедира по този начин и дори имат наети и работят с екип от консултанти и със счетоводител, архитект, юрист(някои дори отделно заплащат на адвокатка кантора ), използват и други специалисти в зависимост от всеки конкретен случай и например когато при тях дойде нов бизнес партоньор с предложение било за обща дейност, било за наемане на помещения от тях или друга обща дейност му правят пълно проучване и ако има нещо което да не им хареса или го преценят като несериозен изобщо не се срещат с него.Никой сериозен бизнесмен няма да "загроби" една камара пари за климатизация с VRF като стане клиент на самодейци...Неизвестните в уравнението се свеждат до минимум...
    Тогава не написах нищо защото имаше доста отчаяни дайкин екстремисти които не дават какъвто и да е факт да се изложи още повече пък за Ванко68.
    А за конкретния случай, защо не пробваш с Темпекс или дилърите им в София: http://www.fujielectricbg.com/showpage.php?PageID=2

    или Пингвин-УН : http://www.penguin-un.bg/index.php?o...d=15&Itemid=47

    Може там да са по-евтини(нищо не пречи да попиташ/се обадиш).

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Така е, сериозна фирма за климатици най-малкото без регистрация по ДДС не може!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Джъсти, няма нужда да плюеш хора, които не познаваш. А направената от теб проверка, не говори абсолютно нищо.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джъсти, няма нужда да плюеш хора, които не познаваш. А направената от теб проверка, не говори абсолютно нищо.
    Не съм "плюл".Това са фактите.Изводите всеки да ги направи за себе си.Който не може, да отиде и да си даде парите, може би ще има по-голям късмет от:
    1. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49618.0.html

    2. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49618.0.html

    За Теб може и да "не говори нищо", но това не значи че действително е така.На мен и на доста други им говори, включително и на банките-имат си списък с фирми от климатичния бизнес и ако фирмата има незаплатени публични вземания, дори и кредити със закъсняло погасяване на вноските просто казват на хората:" ще ви отпуснем кредит от нашата банка, ако изберете друга фирма" и направо има дават списък от фирми за които не допускат да се купува от тях с кредита който те отпускат-считат ги за ненадеждни.Така се случи с един приятел, казаха му от банката : "Или си избери друга фирма или друга банка...".В такива случаи освен себе си банката пази и кредитополучателите си(все пак трябва да си получат климатика за който са подписали договора за кредит с банката).Когато Регистъра на необслужваните кредити "заговори" на доста фирми/хора им отрязват кредитирането...

    Сериозната работа изисква сериозно отношение.Нищо лично, просто бизнес.

    Именно защото не го познавам не проявявам пристрасие или антипатия, никаква емоция.Не ме интересува работата му, а дали изпълнява задълженията които е поел след като е взел пари/се е договорил.

    Когато някой плюе срещу вяртъра, не е необходимо да правиш/казваш нищо.
    По този въпрос вече се изписа достатъчно в тема в която не съм казал каквото и да е.

    И мен се опитаха да ме бъзикат по същия начин(не отговарят на повиквания, сменят си номера на мобилния телефон 3 пъти) с едни мебели които бях предплатил 50%, но като ги подгони звукът на щракващи белезници размислиха и сами ме намериха...

    П.П. КАСАП надявам се това което си казал в една от двете теми към които съм дал линк по-горе да се случи и Ванко68 да уреди отношенията си с хората.
    Препочитам положителните отношения(с хората) и новини, но животът...

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Ха-ха. Браво justify. Голям агент си. Той добре, че работи в София, като нищо и аз щях да изгърмя ако бях по-близо!


  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #9

    Re:Проблем с FUJI 9 UA конвенционален

    Ванката че ги чува петлите е ясно.Виждал съм невероятно свестни и красиви негови изпълнения.
    Само не знам през какви сътресения трябва да мине човек за да се сдуха така.Явно има нещо...
    Естествено не го оправдавам,това е свинщина което се случва наполедък според мен .Както и да е ....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305235860[/time]_________________________________________________


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 03-10-13, 07:14
  2. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  3. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  4. Странен проблем със FUJI RO-9UA
    От sasho1bs във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 26-06-13, 11:26
  5. Проблем с климатик FUJI ELECTRIC ROR12LGC
    От sstambo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 15-02-12, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе