Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

И поредната тема за климатик около 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #16

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    А какво ви е мнението за този Дайкин
    Цената е готина и е с включен монтаж и 3 години гаранция?

    Това според вас сравнено с панасоника и тошибата ?
    Панасоника гледам,че го има само в Пловдив и Сандански, което ме навежда на мисълта дали са читави бройки?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    А какво ви е мнението за този Дайкин
    Цената е готина и е с включен монтаж и 3 години гаранция?

    Това според вас сравнено с панасоника и тошибата ?
    Панасоника гледам,че го има само в Пловдив и Сандански, което ме навежда на мисълта дали са читави бройки?
    В тези магазини са останали само бре.

    Панасоникът е най-мощен, това му е големия плюс.Имат много изгорели компресори от една серия, която не е тази която съм посочил и си гледам в техномазалото, но се случва и от други серии да изпуши компресор.Ако го ползваш да топлиш с него само хол+коридор, а в най-студеното време само хол, мисля няма да имаш проблем
    Тошибата е най-надеждна.Ако искаш да не рискуваш с панасоник, това е твоят избор.

    Тоя дайкин можеш да си го "курдисаш" в спалнята когато решиш да я климатизираш.Моето мнение е че е слаб-имам колеги с 25-ца в офис от 17кв.м. цяла зима пускаха заедно с климатика и духалка=72 лева сметка за отопление на месец-Слагам 8 лева за компютър който имат и работи по 6-8 часа 22 дни в месеца и отоплението е = на 64 лева.Същия офис само че с двойно повече прозорци (8кв.)м. съм го топлил с фуджи илектрик 12 LDC за между 28 до 31.80лв през месеците декември, януари и февруари при зададена температура от 9.00 до 17.30-18'00 часа
    от понеделник до петък -23 градуса(на която на мен и другите които влизат им се придремва), а в останалото време на 16 градуса.В тази сума влиза и консумация на лаптоп, принтер и скенер(когато се позлват) и лампи 4 касети по 4 луминисцентни пури всяка(по осем -9 часа на ден).

    35-цата е слаб, нали искаш поне 22-24 градуса, а ако може и коридора да притопля.Ако сложиш този дайкин в хола ще трябва да сложиш в спалнята поне 4- 4.2 кв номинална мощност климатик, за да може да държиш всички врати отворени и пак няма да е сигурно дали ще ти излязат сметките.
    Проблема няма да си ти, все ще преглътнеш че дайкина не стопля до 23-25 градуса през декември до март, но ако си женен/живееш на съпружески начала със жена ...

    Ако не бяха се изчерпали едно фуджитсу 12 LDC щеше да "поеме" хол+коридор и със сигурност зимата като му зададеш 24 щеше да ги достига за от 20 до 50 минути в зависимост от външната температура.

    Като почакаш още малко ще останеш само с дайкина или тошибата.В сравнение с миналите 2 години фирмите вече не поддържат такъв голям асортимент от климатици, защото нямат такива продажби и не желаят да "заключват" много пари в стока.

    Сега колко и да се "гънеш" нямаш избор това са климатиците ако искаш да ти е топло.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #18

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ще се взема панасоника... явно това е положението. Спирам рисърч-а
    Благодаря ти отново, justify ще черпя бирички

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #19

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Панасоника - купен. Благодаря ви много

    Само още нещо - какво ще препоръчате за монтаж?
    - зид от гранитогрес в.155см., ш.65см., д.20см. до дограмата на терасата монтаж там заедно с отвор за аспиратор - тръбен път 1.6м.
    - захванат на панела на терасата - тръбен път 3.3м.

    Много ме е шубе с този зид да не падне че отдолу има детска площадка.
    Много ли ще са фрапиращи загубите на 3.3 тръбен път като около 1.5 ще е отвън. Че искам да си спя спокойно?


  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Монтажниците ще преценят по добре от теб не се кахъри.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #21

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Точно там е проблема, че в момента се чудя да го правя ли този зид или не понеже предстои поръчване на дорама. Ако няма да има зид ще си поръчам по-широка дограма т.е. от край до край...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    3,3 метра си е почти стандартен монтаж така че слагай си дограмата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #23

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    3,3 метра си е почти стандартен монтаж така че слагай си дограмата.
    Направо умирах да чуя това.
    Благодаря ти много, Велев. Живи и здрав и много късмет в бизнеса

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #24

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Още нещо искам да питам понеже ще слагам дограмичка сега и трябва и нея да съобразя с климатика.
    Колко в страни от отварящо се крило може да бъде външното тяло за да може да се обслужва нормално без да се маха стъклопакета на съседното - неотварящо... успях ли да обясня

    Говорим за нормални размерси примерно 70см неотварящ прозорец и до него 70см отварящ. Ако климатика е под неотварящия ще има ли проблем с обслужването ?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    За мен няма да е проблем, когато е нужно сваляме стъкло пакета дори не взимаме такса както е в техно... за тази допълнителна работа. Надявам се да не ти се налага изобщо да се отваря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #26

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Климатика е от техномаркет. Имам 5г. гаранция на компресора само ако ги викам за поддръжка и им плащам естествено всяка година.
    Това със свалянето на стъклопакета ми звучи малко кофти... в смисъл не знам точно какво се случва, но ме притеснява доброто уплътнение след 5-тото смъкване.
    А през съседното крило не може ли да се стигне нормално? Питам така лаишки понеже не знам точно в какво се изразява това обслужване и от какво разстояние може да се прави?

    п.п. понеже мога да поръчам неотварящото в различен размер мога да го поискам по-малко така, че да няма пробелм със стгането ... в смисъл около 50см мога да го поръчам да е тясно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Явно не си чел много във форума тези прегледи са за смъкване на още някои лев и едва ли ще е повече от измерване на температури и прибиране на таксата.
    Относно уплътненията те не се повреждат при демонтаж на стъкло пакета така са направени.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #28

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Четох и да... то си е близко до ума, че е направено за пари. Въпроса е за цялата тази бутафория как ще е по-удобно да се прави. Оле, направо ми гръмна главата - чета за климатиците, за дограмите, направо е малка лудница вкъщи
    Мерси, Велев. Правя го както ще ми е удобно на мен и толкова. Ако решат да смъкват - да смъкват след като няма проблем

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #29

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Още нещо искам да питам понеже ще слагам дограмичка сега и трябва и нея да съобразя с климатика.
    Колко в страни от отварящо се крило може да бъде външното тяло за да може да се обслужва нормално без да се маха стъклопакета на съседното - неотварящо... успях ли да обясня

    Говорим за нормални размерси примерно 70см неотварящ прозорец и до него 70см отварящ. Ако климатика е под неотварящия ще има ли проблем с обслужването ?
    Защо трябва да е под неотварящо се крило-слагай си го леко встрани под отваряемото и си свиркай.Пък и винаги е по добре да имаш директен достъп-я за тавичка отдолу,за почистване,а и за други манипулации,които не ти ги пожелавам,но се случват.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #30

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ами така си мислех - да е под неотварящото понеже тръбния път ще минава откъм далечната страна на неоварящото. Та според тези съображения. А нали ще бъде към 3.3м. пътя не исках да го раздувам повече.
    Ако го мръдна под отварящото (или по-скоро между двете) разстоянието ще се удължи с около 30см.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторен климатик около 1000лв. за стая 14кв.м.
    От zeroheat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 13-12-14, 17:43
  2. Препоръка за тв за около 1000лв
    От nikedav във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-04-14, 14:12
  3. Поредната тема за избор на ТВ
    От zorbata във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-14, 22:20
  4. ...Поредната тема за нова конфигурация
    От bluefish във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-08, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе