Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

И поредната тема за климатик около 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #31

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Слагай един Fujitsu General ASHA 12 LKC в хола и си готов, а ако не държиш на инвертор може и Fujitsu General ASH12UB докато още се намират налични. А за спалнята и Daikin FTX25JV ще ти свърши работа. Justy относно шума на вътрешното тяло на General не съм много съгласен, че са по-шумни от останалите. Още повече че имат тих решим при който шуме се свежда до 20 db , но друг е въпроса колко ще успее вече да поддържа зададената температура. Но ако е в спалня дори да падне с няколко градуса мисля че няма да е проблем, още повече че на доста климатици това предствалява sleep режима им на работа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.



    Цитат Първоначално публикувано от v.donchev
    Слагай един Fujitsu General ASHA 12 LKC в хола и си готов, а ако не държиш на инвертор може и Fujitsu General ASH12UB докато още се намират налични. А за спалнята и Daikin FTX25JV ще ти свърши работа. Justy относно шума на вътрешното тяло на General не съм много съгласен, че са по-шумни от останалите. Още повече че имат тих решим при който шуме се свежда до 20 db , но друг е въпроса колко ще успее вече да поддържа зададената температура. Но ако е в спалня дори да падне с няколко градуса мисля че няма да е проблем, още повече че на доста климатици това предствалява sleep режима им на работа.
    Как съм можал да напиша такова нещо????

    Ама по-важното е КЪДЕ съм го написал???А дали изобщо съм писал такова нещо????А сега де???

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #33

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    В момента има много добра промоция:
    SHARP AY-XPC09HR-999лв.Климатик с външно тяло-34кг.
    Малко по-стара серия,но е доста добре.
    Представители:Актон Електроникс.
    Това не е реклама,просто за 1000лв.е добро решение.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #34

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Под 1000 лв. http://www.midea-bg.com/bg/products/...msv1_12_hrdn1/ доказан модел захранващ до 65 кубика без проблем при каквито и да е температури.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #35

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Вече имам работещ панасоник, отново да благодаря за съветите.
    Искам да питам нещо, което ме притеснява... Настроил съм го на 25 примерно. Духа топло, след известно време започва да духа хладко, но не намалява оборотите. Не трябва ли да спира да духа като си направи температурата?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #36

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Нали е инвертор, защо да спира? Вентилатора на Auto ли е?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #37

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Инвертор - да. Ауто - да.
    Знам ли... предполагах, че трябва да спира - така става течение из стаята, а и не е ли неикономично?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #38

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Нищо му няма, дори да достигне температурата той си опипва въздуха. Остава да работи само вътрешния вентилатор към 20 вата е грубо. Така работят климатиците.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #39

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ясно. Мерси, Mega.
    И още нещо. Като му задам автоматично да вее нагоре-надолу отива най-долу и седи само там. А като съм го пускал на студено си се местеше. Нарочно ли стои само надолу?

    п.п. режим quiet или по-слаба скорост на вентилатора имат ли някакъв отрицателен ефект в/у климатика? Дали ще се тормози или си е ок?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Ясно. Мерси, Mega.
    И още нещо. Като му задам автоматично да вее нагоре-надолу отива най-долу и седи само там. А като съм го пускал на студено си се местеше. Нарочно ли стои само надолу?

    п.п. режим quiet или по-слаба скорост на вентилатора имат ли някакъв отрицателен ефект в/у климатика? Дали ще се тормози или си е ок?
    Най-вероятно софтуера му задава тази позиция, защото най-долу при пода е най-студено.Има климатици които работят по този начин, то и моето 12ЛД e така-самонастройва се.На колко градуса му задаваш да топли и отваряш ли вратата към спалнята или топлиш с него само хола от 16кв.м.???
    Дай му 24-25 градуса докато си там и го наблюдавай докато си легнеш.
    Как е откъм шум н а вътрешно и външно тяло???

    Все още не е станало достатъчно студено, с тази мощност ще започне да показва характер на около 3 градуса над нулата в тази стая от 16кв.м.

    Quiet функцията за вентилатора не те съветвам да я ползваш в режим отопление, ще го мъчиш.По-добре за да ти е по-топло и да не усещаш течение(да не спира компресора) му задай 23-25 градуса или отвори към спалнята. Колкото по -силно работи вентилатора, толкова е по-икономичен.Ти обаче го остави на АУТО вентилатор, той сам ще се оправя.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #41

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    На ауто съм го оставил - отворил съм вратата към коридорчето и спалнята, но и в двете е може би с 5 градуса по-долу. Не съм го мерил, но е осезаемо по-хладно. Иначе в стаята, където е климатика си духа топло след малко започва само да върти въздуха, но в съседото помещение не мръдва
    Сега е на 25 настроено. Външното тяло ходих специално да го слушам - мноооого леко жужи - направо си мърка. Вътрешното - само шума от въздуха, който не знам дали е нормален. На мен ми се струва малко силно та затова питах за по-малка мощност на вентилатора. Но все пак не мисля, че ще е болка за умиране.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Така работят Панасониците, не намаляват докрай вентилатора като спре компресора. Външното тяло ти е със скрол компресор, няма да го чуеш и в най-големия студ и лед . А, да, и за клапите си имат собствено мнение Панасониците, но ще им свикнеш. Хубав климатик!

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #43

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    На ауто съм го оставил - отворил съм вратата към коридорчето и спалнята, но и в двете е може би с 5 градуса по-долу. Не съм го мерил, но е осезаемо по-хладно. Иначе в стаята, където е климатика си духа топло след малко започва само да върти въздуха, но в съседото помещение не мръдва
    Сега е на 25 настроено. Външното тяло ходих специално да го слушам - мноооого леко жужи - направо си мърка. Вътрешното - само шума от въздуха, който не знам дали е нормален. На мен ми се струва малко силно та затова питах за по-малка мощност на вентилатора. Но все пак не мисля, че ще е болка за умиране.
    За до 1300 с включен монтаж толкова.Уцелил си десятката.Това е положението.По-високи претенции=по-голями парички=1950 лв за тошиба 10-ка дайсекай 6 и 2350лв за 13-ка.

    Можеше да имаш много повече ядове за 1000-1300лева.

    Вече и аз не съм сигурен дали в диапазона 1300лв-1900лева има модел климатик в Бг който да си струва парите със съчетание мощност+стабилна работа под нулата+надеждност.В средноценовите възможности на повечето българи около 1500лева вече няма достатъчно силен климатик.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    То и нашите изисквания се повишават.Колкото повече четеш, толкова повече искаш по-добра машина, от там качваш и бюджета.Намират се добри машини до 1900 лева, не че не се намират, въпроса е да имаш някакъв бюджет, който не е прекомерен за теб и да го похарчиш в общи линии разумно - т.е. да прецениш за кое да направиш компромис, ако не ти стигат парите.Напоследък все клоним към върховите серии на производителите, а те са над 1800-1900 лева, а понякога забравяме някои добри и подходящи за търсената цел машини на по-ниски цени.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #45

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Всъщност като го оставих да си работи цяла нощ, на сутринта температурата беше много добра в целия апартамент. Вечер като започне да застудява се получава малка разлика, но си мисля, че ще е добре за през зимата.
    Благодаря отново на всички ви за изчерпателните отговори.
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторен климатик около 1000лв. за стая 14кв.м.
    От zeroheat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 13-12-14, 17:43
  2. Препоръка за тв за около 1000лв
    От nikedav във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-04-14, 14:12
  3. Поредната тема за избор на ТВ
    От zorbata във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-14, 22:20
  4. ...Поредната тема за нова конфигурация
    От bluefish във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-08, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе