Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61

Въпрос за климатични класове на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #1

    Въпрос за климатични класове на климатиците

    Здравейте,
    интересувам се при какви минимални външни температури може да се ползва за отопление климатик с климатичен клас Т1 ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    По типът климат за който се препоръчва даден модел не може да се определи спадането на отдаваната мощност на отопление. Типът климат е ориентир за режим охлаждане. По-горещият климат изисква по-голям външен топлообменник, компресор и външен вентилатор работещи и издържащи на по-високи температури.


    Човек незапознат с тази техника може косвено да се ориентира за даден модел сравнявайки килограмите на еднакви модели климатици, количество на фреона, мощност на компресора, ако е инвертор минимални-номинални-максимални мощности. Почти всички модели климатици от по-реномираните марки си имат документация в която наред с много най-различни данни е показана и промяната на отдаваната мощност при различни външни температури.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #3

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Благодаря за изчерпателния отговор,
    а какво e ELECTRICITY HEATING - да не би отопление с реотани?
    иначе климатика не е реномиран -LG SC 09 AF, беше обявен само от етикета с цената за температура до минус 15 , максималната и нормалната консумирана мощност за отопление е на табелата съответно към 1600W И 780 W , количеството фреон около 950гр за теглото по спомен бе около 32 kg (така пишеше на кашона) .
    Би ли могъл да се справи тоз климатик за отопление на стая под 15 кв. м , с три вътрешни стени?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212
    Благодаря за изчерпателния отговор,
    а какво e ELECTRICITY HEATING - да не би отопление с реотани?
    иначе климатика не е реномиран -LG SC 09 AF, беше обявен само от етикета с цената за температура до минус 15 , максималната и нормалната консумирана мощност за отопление е на табелата съответно към 1600W И 780 W , количеството фреон около 950гр за теглото по спомен бе около 32 kg (така пишеше на кашона) .
    Би ли могъл да се справи тоз климатик за отопление на стая под 15 кв. м , с три вътрешни стени?
    Със сигурност ще се справи стига като го пуснеш октомври или ноември да не го спираш до края на зимата.
    То на ЛГ по мои впечатления не им е проблема с топленето, а с тракането и консумацията на ток.

    Имам познат който имаше 18-ка в 30 кв.м. вътрешен хол(само с една външна стена) и зиматана 2003-2004година беше платил за януари 180 лева сметка за ток които му се видяха много и при първа възможност след 2-3 години го смени(даде го на тяхните) с мицубиши илектрик 50-ка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #5

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    И аз имам наблюдения от Мицубишита ама те са класи над това LG

    Кое трака във външното тяло забелязвам при ниски скорости на вентилатора вибрации на перката и шум - да предявявам ли рекламация или ще ми кажат че те така си работели - климатика е нов външното тяло пише че е правено в Корея

    а за неспирането - какво ще стане ако спре тока и замръзне перката - има ли защити двигателя на перката защото за нея ми казаха че не я покрива гаранцията?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Най-вероятно килограмите които си видял на кашона са брутни с кашона. Килограмите на самият кашон не ги брой освен ако не мислиш да се завиваш с него или да го гориш за да те топли. Килограми вътрешно/външно тяло 8,5/28, фреон 900 gr., има EEV.

    Таблицата по-долу е от производителя и показва за твоят модел как се изменя отдаваната мощност на отопление при различни външни температури.

    А това е самата документация в която е описан и твоят модел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #7

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Вален според тези данни този климнатик при - 10 има КОП 3,9, а при -15 около 3,6, което е посто някакво уникално постижение, като се има предвид, че при +6 има 4,1. Ако това сервизно е вярно, то мисля вече изобщо няма сми да се купуват клими по 2+К лв, то този определено е най-добрия

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Това са официални данни, но и аз първоначално като ги видях нещо не ми вдъхнаха и вдъхват доверие, но са си официални. Положително е, че има EEV, но само с него не става трябват и топлообменници, които при този модел са поорязани. В бележките под таблицата е отбелязано, че данните показват номинална и максимална отдавана мощност, но къде коя е не е посочено и не става ясно. Нарочно данните са представени мъгляво, лов на риби в мътна вода.

    Гледал съм доста документации на хубави и скъпи климатици с много по-големи килограми на телата и EEV, но там спада на отдаваната номинална мощност е друг, по-голям докато тук почти не спада.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #9

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    В бележките под таблицата е отбелязано, че данните показват номинална и максимална отдавана мощност, но къде коя е не е посочено и не става ясно. Нарочно данните са представени мъгляво, лов на риби в мътна вода.
    То като гледам, тия така нагло лъжат, че направо не знам дали някога бих купил подобно нещо. Но пак казвам, аз не визирам максималното топлоотдаване и тн, а КОП който се реализира при това топлоотдаване при -10 и -15гр.

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #10

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Данните са по номинал, на макс.мощност при -7 градуса отдава 3 КW.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Въобще не е ясно номинал ли е максимал ли е или някакви комбинации от двете. Ако всичко е по номинал защо ще пишат, че в таблицата са дадени номинални и максимални отдавани мощности.

    Може за отдавана мощност при -15° да са посочили максималната, а пък за консумация да са дали тази при номинална честота на компресора при -15°. Абе понагласили са ги цифрите, сложили са стръвта.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #12

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    "Nominal maximum capacity" не значи "номинални и максимални отдавани мощности". Нека някой, който е по-навътре с английския ме поправи, но по мое мнение го превеждам, че максимум COP се постига при тези стойности.

    + Да попитам спецовете- S09AF и S12AF са с абсолютно еднакви характеристики ако изключим капацитета. Откъде идва разликата м/у двата?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Именно, казано е по много интересен начин номинално-максимален капацитет и веднага логичният въпрос е, а има ли такъв?

    Изглежда има това, че не сме чували за дадено нещо не означава, че то не съществува.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Има логична лакомия да се произвежда с пръдня боя (да ме прощавате за сравнението) и да се дерат парите на хората, като това действие да се обявява за героизъм по Би Ти Ви-то, за да може нашите деца веднъж завинаги да запомнят, че пари с честен труд не се изкарват, а само с далавара, за която максималното наказание е условна присъда и то ако бъде повдигнато обвинение.
    Изглежда това, че някой не е чувал за кочината в която сме си избрали да живеем, не означава, че тя не съществува...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Хъм като се замисля това е офицялния 'product Data Book" а и този климатик има всички основни тестове и сртификати то ако има нещо невярно написано до сега да са ни ройнали като сергийчета по панаир според мен всичко това е вярно за съответните условия ... и след като в последната версия на VRF на някои производители се публикуват COP>6 ... ама при 50% натоварване, явно правилата на играта го позволяват... а и по отношение на топлообменника все пак е с медни (не алуминиеви) серпентини..... за сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за класове при климатиците
    От Damian Ivanov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 08-02-15, 18:22
  2. Климатични камери
    От Tony4162 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-11, 13:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-08-10, 22:52
  4. Въпрос относно консумация параметри и т.н. за климатиците
    От Gladiator6 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 30-06-10, 19:32
  5. Задача междинна (Класове)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 16-06-05, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе