Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Въпрос за климатични класове на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Не мога да разбера за кой тампон на двигателя говориш. Плоска гума на конзолата едва ли ще помогне, ефекта ще е почти никакъв, освен това подлагайки гума отдолу или отпред ще изместиш центърът на перката. Може да има дебаланс на перката или тялото да изпада в резонанс.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #32

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Таз техника не я познавам в детайли но няма ли някакъв еластичен елемент , който да държи двигателя с вентилатора на външното тяло? Иначе и от двете страни бих сложил тънка гумена лента, да не се предават вибрациите от конзолата към цялото тяло. А дебаланса не трябва ли да е налице при всички обороти? А влияе ли практически температурата на преминаващия въздух (дали е студен при отопление или топъл в режим на охлаждане) на еластичността на тампона ако има въобще такъв?

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #33

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    При повечето климатици металният корпус на мотора на външният вентилатор е хванат директно за металната конзола, а тя е хваната директно за металният корпус на външното тяло (ако са метални корпусите на мотора и на външното тяло, защото може да са от твърда пластмаса). Дисбаланса трябва да е налице при всички обороти, но си личи най-много при високи. Температурата влияе на гумените тампони.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #34

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    така е и при мен, но от периферията на перката в центъра й не мога да видя корпуса на двигателя дали е метален - виждаше се само че вибрира оста на перката при ниски обороти и топлата струя въздух.
    Добра идея ли е да си осигуря гаранция за една година вместо три срещу 90лв. ако не поскъпне дотогава, защото им нямам доверие на тези - то освен монтажните разстояния изпуснаха фреон , за да продухат може би вътрешното тяло а ако и при профилактиката вземат да мерят налягания колко още фреон може да изпуснат докато откачат манометрите ?
    То така го сложиха че няма достъп и до някои странични винтове на външното тяло , та ако се прави нещо ще трябва да се махнат или прегъват тръбите на пакета, но поне при вентилатора имам достъп и мога да си правя разни опити със самоделна виброзащита.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #35

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Плащай ги тези 90 лева, че ще има проблеми с външният вентилатор щом още от сега вибрира. Може би трябва сега да ги извикаш да дойдат да го видят, защото няма да изкара много. Неприятна работа е, че не са вакуумирали климатика. Зимата като паднат малко температурите и мощността дойде недостатъчна, а тя ще дойде компресора и външния вентилатор ще работят на максимум при което лагерите на вентилатора при този дисбаланс бързо ще се разбият.

    Колко метра е тръбният път и видя ли свръзката на тръбите при вътрешното тяло с оксижен ли я направиха или стягаха с ключове? Освен това вземи направи един тест да видиш свръзките на тръбите към външното тяло дали не изпускат фреон. Обиколи свръзките отгоре и отдолу с гъба напоена с пяна например от сапун, сложи пяна и гледай дали прави балончета.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #36

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    с резбови връзки ги правиха, като направиха снопа се оказа че се откачи дренажния шлаух от вътрешното тяло но го удължиха с парче медна тръба, после май трябваше да залепят фланеца при вътрешното тяло за по-сигурно че няма пак да излезе но не го лепиха - остана накрая една поиздута пластмаса на долния панел на вътрешното тяло..не е протекло аз 5 пъти съм го пускал досега де..
    Те никакви уреди за вакуум не носеха нито пък манометри кое трябваше да вакуумират вътрешното тяло и тръбния път ли?
    Тръбния път е къс метър и нещо няма никакви сифони по него -това така ли трябва да е ? иначе е наклонен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #37

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Не знам какво да кажа вече. Параметрите на машината не са кой знае какво, на новият климатик външното тяло силно вибрира, при монтажа не е вакуумиран, снаждали дренажа с парче медна тръба, къс тръбен път при малък външен топлообменник съдейки по килограмите на тялото и какво ли още друго не знаем. Струпване на много отрицателни неща на едно място. Поддържай си максималната гаранция и за следващият път си научи урока за климатиците за да не се повтарят едни и същи неща.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #38

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ..аз горе долу си знаех урока ама може ли на всяко действие да й правя забележки ... ае българска му работа ... и аз работя в сервиз за друга техника и мога да твърдя ,че като чуе думата "сервиз" трябва човек да застава "на нокти", ама при климатиците е неизбежно действието "монтаж", където се намесват много субективни фактори...
    От ТМ останах доволен един път като си купих микровълнова така имаше вибрации и загряваше -върнах й я в същия ден , дадоха ми друга и тя загряваше, щото така си работят ама и продавачите не бяха наясно колко трябва да загрява (и я тестваха с 50гр вода вместо с 200 по инструкцията)и си казах м..ната му нали е в гаранция .. ами още си работи, та се надявам и сега да е така..За другия път аз ще се хвана да си го сложа - в книжките има инструкция, а не като тези казвам и тук да има 60 см а те оставиха 30см..
    Мерси Вален 1 за отделеното време.

  11. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #39

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    за valen1:

    1. Линк към сервизно на Daikin, където се използва "nominal maximum capacities" --->

    http://dc220.4shared.com/doc/bSDJQC3g/preview.html

    2. Потвърждение от LG какво означава "indicates nominal maximum capacity"
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #40

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Тепърва ще става интвресно през следващите години, защото се въвежда сезонен коп, като най-високата му стойност е над 5.10 и се обозначава с: "А+++"
    Постепенно през следващите 3-5 години ще се случи това което се случва с климатиците за Япония.
    Предполагам, че и програмата за енергийна ефективност и кредитите по нея ще се закупуват само такива климатици и може дори да се въведе дифернцирано кредитиране -по-висок КОП=по -голяма сума която се поема безвъзмездно...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #41

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    програма за енергийна ефективност ли ? 20 % - 16% за банката (такса одобрение такса обслужване лихва за една година мин ..)= 50-60лв примерно , трябва ти поръчител извън фирмата която работиш нямаш право на предсрочно погасяване

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #42

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Дано повече хора да мислят като теб, че току виж вдигнали цените на климатиците заради голямото търсене.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #43

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    То и да не мислят като тръгнат да се "възползват " от услугата ще настъпят мотиката.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #44

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212
    програма за енергийна ефективност ли ? 20 % - 16% за банката (такса одобрение такса обслужване лихва за една година мин ..)= 50-60лв примерно , трябва ти поръчител извън фирмата която работиш нямаш право на предсрочно погасяване
    ... И аз го смятах и на мен не ми се връзва нещо. Програмата е по-скоро пак да лапат банките, както и всичко друго.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #45

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Аз съм 100 лева на печалба. Климатик за 1760 кешово плащане ми идва за 1660 на изплащане. До 2014 мисля да взема поне още 2-3 броя.

    Едит: Парите за климатика (2000 лв.) съм ги сложил на депозит и заема е срещу него и затова веднага ме одобряват без поръчители, без да ходя да събирам 20-30 документа за доходи и т.н. Там още 100 лева лихва като гризна за година и излиза, че съм не 100, а 200 лева на печалба. Кой както си го направи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за класове при климатиците
    От Damian Ivanov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 08-02-15, 18:22
  2. Климатични камери
    От Tony4162 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-11, 13:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-08-10, 22:52
  4. Въпрос относно консумация параметри и т.н. за климатиците
    От Gladiator6 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 30-06-10, 19:32
  5. Задача междинна (Класове)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 16-06-05, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе